ЗСУ отримали першу партію українських дронів великої дальності Scythe — фото
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ отримали першу партію українських дронів великої дальності Scythe — фото

Дрон
Джерело:  defence-blog.com

AQ 400 Scythe – безпілотник великої дальності (до 750 км), призначений для запуску з коротких злітно-посадкових смуг або катапульт, здатний нести корисне навантаження вагою до 32 кілограмів (з можливістю розширення до 70 кг за рахунок зменшення дальності).

AQ 400 Scythe летить на 750 км

Українські військові отримали першу партію нових безпілотних літальних апаратів AQ 400 Scythe.

Terminal Autonomy, раніше відома як One Way Aerospace, оголошує про успішне завершення закупівель, спрямованих на полегшення бойового розгортання своєї системи AQ 400 Scythe.

Дрон
defence-blog.com

В офіційній заяві компанія оголосила, що ця віха, відзначена початковою виробничою потужністю в 100 одиниць і амбітними планами масштабування до 500 одиниць щомісяця, віщує значний стрибок у сфері можливостей стратегічних бойових дій для Збройних сил України.

AQ 400 Scythe являє собою безпілотник великої дальності (750 км), призначений для запуску з коротких злітно-посадкових смуг або катапульт, здатний нести корисне навантаження вагою до 32 кілограмів (з можливістю розширення до 70 кг за рахунок зменшення дальності). Його відмінні риси включають швидке складання, можливості масового виробництва та економічну ефективність, що робить його ключовим активом у сучасній війні.

Дрон
defence-blog.com

Terminal Autonomy стратегічно налагодила виробництво дронів-камікадзе через мережу невеликих об'єктів та інженерних фірм, які вміють виробляти подібні платформи. Хоча компанія закуповує певні компоненти за межами України, насамперед у Німеччині та Великій Британії, пріоритетом проекту є максимальна локалізація виробництва в межах України.

Розробка AQ 400 Scythe, що підкреслює зміну парадигми військових технологій, використання майстерності безпілотних систем для забезпечення стратегічних переваг на полі бою. Оптимізований виробничий процес системи та орієнтація на економічну ефективність демонструють прагнення Terminal Autonomy надавати передові можливості, забезпечуючи при цьому стратегічну локалізовану виробничу площу.

Що відомо про український дрон Backfire

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Backfire — ударний дрон від українських розробників, які увійшли до оборонного кластера Brave1.

БпЛА залітає до 35 кілометрів у тил ворога та допомагає уражати російську артилерію, логістичні вузли, ворожі склади й командні пункти.

Він має GPS-антену, яку майже неможливо заглушити. Через це він є стійким до російських засобів РЕБу.

Крім цього, росіяни не можуть вирахувати його координати та наземної команди через повну автономність безпілотника.

Зараз Backfire демонструє хороші результати на фронті. За останні два місяці військові здійснили щонайменше 50 успішних місій. Розробники співпрацюють зі зведеним загоном «Злі птахи» ЗСУ, які допомагають удосконалювати БпЛА.

Backfire пройшов комісію Міноборони. Держава офіційно зможе закуповувати ці безпілотники. Команда творців уже готується до серійного виробництва БпЛА.

Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський закликав партнерів серйозно відреагувати на масштабні російські обстріли України

Володимир Зеленський
Зеленський

Президент України Володимир Зеленський закликає партнерів до серйозної реакції на постійні російські обстріли, які підривають міжнародні зусилля щодо завершення війни.

Головні тези:

  • Російські обстріли в Україні потрібно терміново припинити, оскільки вони загрожують міжнародній стабільності та дипломатичним угодам.
  • Президент Зеленський наголошує на необхідності серйозної реакції партнерів на неперервні удари та обстріли, які несе Росія.
  • Україна розраховує на підтримку Америки, Європи та всього світу у примусові до Росії щодо миру на власній території.

Неможливо ігнорувати сотні "Шахедів" щоночі — Зеленський

Про це президент казав у вечірньому зверненні.

За минулу ніч було 172 ударних дрони, більше сотні — це "Шахеди". Фактично щодобово зараз такі масштабні удари безпілотників, ще ракетні загрози, балістика. Партнерам має бути зрозуміло, що ці російські удари б'ють не тільки по наших людях, але й по всіх міжнародних зусиллях, по дипломатії, якою ми намагаємося завершити цю війну. Росія завдає цих ударів по позиціях всіх, хто хоче закінчення війни.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Президент зауважив, що неможливо ігнорувати сотні "Шахедів" щоночі.

Ми очікуємо серйозної реакції. Ми працюємо на реакцію. Сильна реакція дуже потрібна, і передусім Америки, Європи, всіх у світі, хто зробив ставку на дипломатію. Росію треба примусити до миру, і тільки примус спрацює.

Зеленський впевнений, що надто довго на столі пропозиція Америки про безумовне припинення вогню, без адекватної відповіді з Росії.

Це багато говорить. Вже могло би бути припинення вогню, якби на Росію був справжній тиск.

Зеленський подякував партнерам, які просувають нові санкційні рішення щодо РФ.

Він також повідомив, що говорив із головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським про ситуацію на фронті, а також у тих районах, де українські сили діють на території Росії.

Ми зберігаємо активність, яка не дає окупанту заходити на територію Сумщини, а також нашої Харківщини. Я дякую за стійкість усім нашим підрозділам — усім, від Курщини до південних напрямків.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?