Нещодавно стало відомо, що на тлі коронавірусу в Індії поширюється так званий "чорний грибок" (мукормікоз). Варто звернути увагу на те, що від недуги масово страждають люди, які перехворіли коронавірусом.
Джерело: Obozrevatel
Що потрібно знати про "чорний грибок"
За словами академіка Національної академії наук Володимира Широкобокова, в більшості випадків такий грибок виявляють у людей з поганим імунним захистом, до прикладу зі СНІДом. Однак тепер його діагностують й у хворих на коронавірус.
Науковець звернув увагу на те, що це опортуністична інфекція, яка виникає у вигідних для неї умовах на тлі послаблення організму людини. Проте поки в нашій країні не зафіксували мукормікозу.
"Але можливо, що активізація якихось грибкових інфекцій іде, однак увага зосереджується на самому захворюванні. Масштабний спалах мукормікозу в Індії може бути пов’язаний з антисанітарними умовами, які сприяють розвитку інфекції. Загалом, грибкові інфекції дуже поширені, та на сьогодні є достатньо хороші й антибіотики, й препарати, які від них лікують", - наголосив Володимир Широкобоков.
Окрім того, він також вирішив прокоментувати поширення індійського штаму. За його словами, індійський штам з потрійною мутацією викликає тяжчі форми захворювання. Що важливо розуміти, йдеться не лише про літніх людей, а й про людей середнього віку.
"Вірус набуває темпів мутаційної активності й це далеко не останній варіант, який на нас чекає", - зазначив експерт.
Що відомо про новий штам коронавірусу з Індії
В Індії почав циркулювати небезпечний штам коронавірусу з потрійною мутацією – В.1.61.
Окрім того, нещодавно ВООЗ змінила класифікацію "потрійного мутанта" з Індії на "небезпечний варіант", який загрожує усій міжнародній спільноті.
Вчені припускають, що В.1.617 поширюється швидше оригінального вірусу і й вміє обходити частину захисних механізмів, які надаються вакцинами.
Читайте також:
МОЗ дозволив колективну вакцинацію та назвав вимоги;
Україна напряму з ЄС домовляється про вакцину AstraZeneca;
У ВООЗ відповіли, коли людство може подолати пандемію коронавірусу.