Росіяни вигадали абсурдний спосіб захисту своїх бомбардувальників — фото
Категорія
Світ
Дата публікації

Росіяни вигадали абсурдний спосіб захисту своїх бомбардувальників — фото

Росіяни вигадали абсурдний спосіб захисту своїх бомбардувальників — фото
Джерело:  online.ua

Як вдалося дізнатися, на аеродромі "Енгельс" Саратовської області російські загарбники почали захищати турбогвинтові стратегічні бомбардувальники Ту-95 автомобільними шинами.

Джерело: блогер Tatarigami_UA

У Росії намагаються захистити бомбардувальники автомобільними шинами

Блогер опублікував супутникові знімки стратегічних бомбардувальників Ту-95, накритих автомобільними шинами.

На думку редакції видання "Мілітарний", цілком можливо, що таким чином російські загарбники намагаються захистити бомбардувальники від атак українських дронів-камікадзе.

Судячи з супутникових знімків, росіяни обкладають шинами крило та центральну частину літака.

Невідомо, чи буде такий захист ефективним, враховуючи легкозаймистість шин і складність їх гасіння, - іронічно зазначають українські експерти.

Що відомо про атаки на російські аеродроми

Як уже згадувалося раніше, 5 грудня 2022 року БПЛА атакували аеродроми Енгельс-2 і Дягілєво в Саратовській і Рязанській областях − тоді ушкоджень зазнали 3 літаки: два стратегічні бомбардувальники Ту-95 і Ту-22м3.

За словами російських опозиційних журналістів, станом на 30 серпня 2023 року українським спецслужбам, а також бійцям ЗСУ вдалося здійснити щонайменше 9 успішних атак на авіабази в російських регіонах, тимчасово окупованому Криму та Білорусі, знищивши або пошкодивши щонайменше 24 літаки з початку повномасштабної війни з Росією.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Залужний розкрив правду про "секретну зброю" України у Вісбадені

Валерій Залужний
Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний вирішив розповісти подробиці створення військового штабу в німецькому Вісбадені у 2022 році, який став "секретною зброєю" у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації.

Головні тези:

  • Ідея логістичного оперативного штабу в Вісбадені була реалізована завдяки підтримці Великої Британії.
  • Цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії України з її партнерами.

Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ нагадав про те, що після 24 лютого 2022 року військова допомога від союзників Києва суттєво зросла.

Саме тоді Україна почала отримувати багато різноманітної зброї і техніки, а з цим — і нові виклики, пов’язані з її доставкою та ремонтом.

Саме тому у квітні 2022 року ми створили центр з координації постачання військової допомоги Україні. Він базувався у штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. Через деякий час цей штаб продовжив роботу у Вісбадені.

Валерій Залужний

Валерій Залужний

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії

Потім прийшло розуміння, що Україні та її союзникам потрібен спільний з партнерами оперативний штаб, який буде здійснювати оцінку потреб у зброї та техніці, виходячи з планування операцій.

Саме на цьому тлі вперше виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ і, відповідно до стандартів НАТО, формував під них потребу.

Цю ідею вдалося втілити в життя завдяки підтримці офіційного Лондона.

І Вісбаден отримав нове дихання. У цьому штабі планували операції, проводили воєнні ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць, — наголосив Залужний.

За його словами, саме цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії з союзниками Києва щодо майбутніх воєнних операцій та формування потреб під них.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Білому домі обговорювали територіальні поступки України Росії — що відомо

Білий дім
Джерело:  Reuters

Після зустрічі з представником РФ Дмітрієвим у Вашингтоні спецпосланник США Стів Віткофф зустрівся згодом з Трампом у Білому домі й передав йому чіткий меседж, що для швидкого результату в переговорах слід передати Росії чотири області України.

Головні тези:

  • Представник США Стів Віткофф пропонував передати Росії чотири українські області для припинення вогню в Україні.
  • Офіційний Київ та деякі американські та європейські представники влади відкидали ідею про передачу українських територій Росії.
  • Спецпредставник США Кіт Келлог виступив проти позиції Віткоффа та наголосив, що Україна не погодиться віддати свої території Росії.

Віткофф пропонував віддати РФ чотири українські області

Про це пише агентство Reuters із посиланням на обізнані джерела.

За словами Віткоффа, найшвидшим способом досягти припинення вогню в Україні могла б стати підтримка стратегії, що передає передачу Росії права власності на чотири східних українських регіони, які вона намагалася незаконно анексувати у 2022 році.

Це була теза, яку Віткофф висловлював і раніше, в тому числі в інтервʼю одіозному ведучому Такеру Карлсону минулого місяця. Але це неодноразово категорично відкидав офіційний Київ, а також деякі американські та європейські представники влади.

Тим часом спецпредставник США Кіт Келлог під час зустрічі з Трампом виступив проти такої позиції Віткоффа. Він заявив, що Україна, хоча й готова обговорювати деякі умови щодо окупованих територій, ніколи не погодиться в односторонньому порядку на те, щоби віддати їх Росії. Тоді зустріч завершилася без рішення Трампа щодо можливості змінити стратегію.

Видання також зазначає, що під час приїзду Дмітрієва до Вашингтона Стів Віткофф запросив його на вечерю до власної резиденції разом із послом РФ у США. Це одразу стривожило Білий дім та Держдеп. За усталеною практикою, офіційні особи США уникають приймати вдома посадовців з Росії, які можуть мати технологічні розвідувальні можливості. Вечеря була перенесена і замість цього відбулася в Білому домі.

Водночас вказується й на те, що окремі республіканці в Конгресі були настільки стурбовані очевидною проросійською позицією Віткоффа, що звернулися до радника з питань нацбезпеки Майка Волтца та держсекретаря Марка Рубіо.

Нагадаємо, 11 квітня спецпосланник США Стів Віткофф, який відіграє ключову роль у процесі переговорів з Росією щодо встановлення миру в Україні, у Санкт-Петербурзі зустрівся з нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним. При цьому в Кремлі повідомили, що крім обговорення «різних аспектів українського врегулювання», можлива також розмова про потенційну зустріч Путіна з президентом США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?