Британія надає Україні 15 систем ППО Gravehawk — чим вони унікальні
Категорія
Технології
Дата публікації

Британія надає Україні 15 систем ППО Gravehawk — чим вони унікальні

Уряд Великої Британії
Gravehawk

Британія успішно випробувала в Україні два прототипи нової системи ППО Gravehawk, яка була розроблена спеціально під потреби України та фінансується спільно з Данією, і до кінця року буде поставлено ще 15 таких систем.

Головні тези:

  • Системи ППО Gravehawk — унікальна розробка для підвищення протиповітряної оборони України.
  • Вона може використовувати ракети класу “повітря-повітря”.
  • Завдяки установці Gravehawk Україна зможе ефективніше захищати міста, війська та критичну інфраструктуру.

Британія передасть Україні таємничі ППО Gravehawk

Прем'єр-міністр також оголосив, що цього року Велика Британія передасть Україні новий мобільний засіб протиповітряної оборони. Gravehawk, система протиповітряної оборони британського виробництва, була швидко розроблена для задоволення потреб України на полі бою.

Проєкт спільно фінансується Великою Британією і Данією.

Зазначається що інноваційна система ППО, розміром з морський контейнер, "здатна модифікувати ракети класу "повітря-повітря" для наземної протиповітряної оборони" — тобто вона може використовувати українські ракети, які вже є на озброєнні Збройних сил України.

Оскільки Україна перебуває під постійним російськими обстрілами, система Gravehawk посилить її протиповітряну оборону, дозволяючи захищати міста, війська та критичну інфраструктуру.

Було повідомлено, що два прототипи цієї нової системи ППО були успішно випробувані в Україні у вересні, "і ще 15 надійдуть цього року".

На що здатний Gravehawk

Що стосується можливості використання українських ракет, то вона не виключена, оскільки AIM-132 ASRAAM має інфрачервону головку самонаведення.

Тому завдання установки може полягати лише в тому, щоб спрямувати ракету в бік цілі і дочекатися, поки вона самостійно не захопить її, — вважають аналітики.

Вони також вважають, що дальність пуску ракети з землі навряд чи перевищує 10-15 км.

Українською ракетою, яка може бути інтегрована в Gravehawk, є Р-73, яка вже використовується в ЗРК "Оса". А також на морських дронах Magura V5, які успішно вразили російські вертольоти, пише Defense Express.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ КНДР у війну проти України — з'явилася реакція США

Держдеп США
США підтвердили відповідальність КНДР

 Північна Корея несе відповідальність за війну Росії проти України. З такою заявою виступила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс. За її словами, Штати не можуть ігнорувати той факт, що КНДР не лише затягує бойові дії, а й винна у масовому кровопролитті.

Головні тези:

  • Російський диктатор Володимир Путін уже підтвердив  участь північнокорейських військ на боці Росії у війні проти України.
  • На переконання європейських лідерів, цей крок свідчить про відчай Росії на полі бою.

США визнали відповідальність КНДР за продовження війни

За словами речниці Держдепу, Штати стурбовані безпосередньою участю Північної Кореї у війні.

Все доволі просто. Північна Корея не є корисною. Вони не допомагають. Є й інші країни, які також сприяють цій бійні, і їхні дії роблять можливим її продовження. Треті країни, такі як Північна Корея, увічнили російсько-українську війну, і вони несуть за це відповідальність, — наголосила Теммі Брюс.

На цьому тлі представниця Держдепу США звернулася до КНДР та закликала зупинити розгортання військового контингенту в Росії.

Будь-яка підтримка, що надається Російською Федерацією Північній Кореї у відповідь, мають бути припинені, — вимагає речниця дипломатичного відомства.

Теммі Брюс звернула увагу на те, що навчання Росією військових КНДР прямо порушує низку резолюцій Ради Безпеки.

Що важливо розуміти, 28 квітня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин офіційно оголосив про направлення своїх військ до Росії для війни проти України.

Він цинічно додав, що все це відбувається в межах Договору про всеосяжне стратегічне партнерство між КНДР та РФ.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Трамп ударив Путіна по зубах". Що насправді відбувається з Росією

Путін
Джерело:  The Economist

Редакція видання The Economist звернула увагу на те, що протягом останніх місяців річне зростання російської економіки обвалилося приблизно з 5% до 0%. Цьому посприяли не лише інфляція, військові інвестиції, а й зниження цін на нафту на тлі мит президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • У лютому та березні інфляція у Росії сягнула понад 10%. 
  • Трамп штовхає економіку РФ до краху, хоча й не усвідомлює цього.

Трамп продовжує несвідомо знищувати Росію

Кілька тижнів тому Центробанк РФ офіційно визнав, що одразу кількох секторах відбувається зниження обсягів виробництва через різке падіння попиту.

Росію дедалі сильніше штормить, й на це є чимало причин.

Насамперед йдеться про так звану "структурну трансформацію" економіки.

Не можна ігнорувати той факт, що в минулому країна-агресорка була зорієнтована на Захід і давала можливість розвиватися приватному бізнесу (хоч і з обмеженнями).

Однак після повномасштабного вторгнення в Україну все різко змінилося, й вона стала воєнною економікою, що розвернулась на Схід.

Кремль був змушений витрачати шалені кошти: не лише на виробництво зброї, а й у нові логістичні ланцюги для торгівлі з Китаєм та Індією. Наразі цей етап уже завершено.

Цьогоріч військові витрати зростуть лише на 3,4% у реальному вимірі — це різке уповільнення порівняно з минулорічним стрибком у 53%. Зниження витрат на "структурну трансформацію" означає сповільнення зростання.

Ні для кого не секрет, що інфляція у Росії вже багато місяців перевищує цільовий рівень у 4% на рік.

Ба більше, в лютому та березні вона сягнула понад 10%.

Також на країну-агресорку має суттєвий вплив погіршення зовнішніх умов. Їх спровокував президент США Дональд Трамп, розпочавши глобальні торгові війни.

Трамп, ймовірно, налаштований доброзичливо до Путіна, але своєю торговельною війною він боляче вдарив його по зубах, - пише The Economist.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?