Євросоюз готує поетапне ембарго на російську нафту
Категорія
Економіка
Дата публікації

Євросоюз готує поетапне ембарго на російську нафту

Євросоюз готує поетапне ембарго на російську нафту
Джерело:  online.ua

Країни Європейського Союзу, ймовірно, схвалять поетапне ембарго на російську нафту вже наступного тижня.

Джерело: NYT

 ЄС готує ембарго на нафту

ЄС знадобилися тижні, щоб країни узгодили цей етап санкцій, і інтенсивні переговори триватимуть у вихідні, перш ніж Європейська комісія винесе остаточну пропозицію для послів країн ЄС.

Посли зустрінуться в середу і від них очікується остаточне схвалення пакету до кінця тижня.

Нафтове ембарго стане найбільшим і найважливішим новим кроком у шостому пакеті санкцій ЄС відтоді, як Росія вторглася в Україну 24 лютого.

Пакет також включатиме санкції проти найбільшого російського банку Сбербанк, а також додаткові заходи проти високопоставлених росіян.

Ембарго, ймовірно, вплине на російську нафту, яка транспортується танкерами, ніж на ту, що надходить по трубопроводу, що може зайняти кілька місяців.

Позиція Німеччини була надзвичайно важливою для завершення розробки нового заходу; країна імпортувала близько третини своєї нафти з Росії під час вторгнення в Україну.

Але міністр енергетики Роберт Хабек заявив цього тижня, що Німеччині вдалося скоротити цей показник лише до 12 відсотків за останні тижні, зробивши повне ембарго «керованим».

Росія є найбільшим постачальником нафти в Європі, що забезпечує близько чверті річних потреб блоку, за даними 2020 року, становить приблизно половину загального експорту Росії.

Оскільки нафтове ембарго вводиться поступово, чиновники заявили, що блок намагатиметься компенсувати дефіцит за рахунок збільшення імпорту з інших джерел, таких як країни Перської затоки, Нігерія, Казахстан та Азербайджан.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Захищають критичну інфраструктуру. Командувач Нацгвардії оприлюднив кількість вогневих груп

Мобільна група

Критичну інфраструктуру України захищають 900 вогневих груп, близько 500 з яких є мобільними. Після отримання технічної допомоги всі вогневі групи Нацгвардії стануть мобільними.

Головні тези:

  • Українська Національна гвардія має понад 900 вогневих груп для захисту критичної інфраструктури, з них близько 500 є мобільними.
  • Отримавши технічну допомогу, всі вогневі групи Нацгвардії будуть перетворені на мобільні з метою поліпшення їх роботи.
  • Американська сторона надає допомогу у посиленні захисту критичної інфраструктури України, передаючи нове обладнання та системи захисту.

Критичну інфраструктуру України захищають понад 900 вогневих груп

Про це сказав командувач Національної гвардії України Олександр Півненко.

У нас понад 900 вогневих груп, з них близько 500 — мобільних вогневих, решта — стаціонарні.

Олександр Півненко

Олександр Півненко

Командувач Національної гвардії України

Він розраховує на поліпшення якості роботи вогневих груп.

Коли отримаємо технічну допомогу — всі вогневі групи будемо перетворювати на мобільні вогневі, щоб вони могли діяти більш результативно.

За словами Півненка, американська сторона допомагає з посиленням захисту критичної інфраструктури.

Уже прийшли від них перші машини з "цікавим обладнанням". Випробовуємо наразі цю систему захисту, будемо передавати на навчальні центри. Також іноземні партнери допомагають нам з радарами дальнього виявлення для знищення "шахедів".

Півненко зазначив, що вогневі групи Нацгвардії залучені для ефективної роботи системи ППО, керують ними Повітряні сили.

Ми працюємо над їх оснащенням і підготовкою. У групи є планшети, на яких видно, що і де летить. Бувають різні погодні умови, різна висота прольоту "шахедів", тому й ефективність різна. Але рівень роботи цих груп зростає, відповідно, зростає рівень захисту нашої інфраструктури.

З початку року бійці Нацгвардії знищили сотні одиниць техніки РФ

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що з початку року бійці Національної гвардії перетворили на металобрухт майже 600 танків, понад 1100 одиниць ворожої бронетехніки, понад 1600 автівок та більш як 1600 артилерійських систем.

  • Так, лише за липень нацгвардійці знищили:

  1. 22 танки

  2. 104 артилерійські системи 

  3. 28 одиниць бронетехніки 

  4. 91 автівку 

  5. 1 реактивну систему залпового вогню 

  6. 1 зенітний ракетний комплекс

  7. 1 комплекс відеоспостереження 

  8. 21 склад боєкомплекту

Категорія
Політика
Дата публікації

Завершення війни. Що Фіцо таємно пропонував Путіну

Фіцо
Джерело:  online.ua

Влада Словаччини зізналася, що лідер країни Роберт Фіцо запропонував російському диктатору Володимиру Путіну провести новий український “саміт миру”.

Головні тези:

  • Словаччина стверджує, що готова активно підтримувати налагодження мирного процесу між Росією та Україною.
  • Братислава розглядає заяву Путіна про проведення частини мирних переговорів в Словаччині як позитивний сигнал для завершення війни.
  • Український лідер Володимир Зеленський поки не повідомив про своє ставлення до такої ідеї.

Що замислила Словаччина

З заявою з цього приводу виступив шеф словацької дипломатії Юрай Бланар, пише STVR.

За його словами, офіційна Братислава "готова активно сприяти мирному процесу між Росією та Україною".

Дипломат також почав стверджувати, що Словаччина послідовно виступає за мирні рішення і підтримує будь-які мирні ініціативи.

Саме тому цього року я також був присутній на мирному саміті у Швейцарії. Всі учасники погодилися з тим, за що виступає наш уряд, що подальші мирні переговори повинні відбуватися за участю всіх сторін, а отже, і Росії.

Юрай Бланар

Юрай Бланар

Глава МЗС Словаччини

Очільник дипломатичного відомства також запевнив, що підготовка до другого саміту відбуватиметься на різних рівнях.

Як Путін відреагував на пропозиції Словаччини

Що важливо розуміти, офіційна Братислава багато разів наголошувала, що пропонує свій майданчик для таких переговорів.

Юрай Бланар додав, що у цьому контексті його країна розглядає заяви диктатора Путіна, який визнав, що частина мирних переговорів може бути проведена в Словаччині, як “позитивний сигнал для якнайшвидшого закінчення цієї війни, кровопролиття і руйнувань”.

Як зазначає дипломат, словацький уряд також повідомив про таку можливість своїм українським партнерам під час спільної міжурядової зустрічі в Ужгороді на початку жовтня.

Як до такої ідеї ставиться український лідер Володимир Зеленський поки не повідомлялося.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?