Гаага чекає. Лукашенко причетний до незаконного переміщення українських дітей — докази команди НАУ
Категорія
Світ
Дата публікації

Гаага чекає. Лукашенко причетний до незаконного переміщення українських дітей — докази команди НАУ

Олександр Лукашенко
Джерело:  online.ua

Павло Латушко та його команда передали МКС у Гаазі другу частину доказів про причетність диктатора Лукашенка до незаконного переміщення українських дітей, яке є воєнним злочином.

Лукашенко став на крок ближчим до Гааги

7 листопада Павло Латушко та представники команди Народного антикризового управління передали під час зустрічі в офісі прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі другу частину комунікації (додаткові матеріали) про причетність диктатора Лукашенка та його спільників до воєнного злочину – незаконного переміщення українських дітей.

Нові зібрані командою НАУ матеріали доповнюють передану 27 червня 2023 року НАУ комунікацію відповідно до статті 15(2) Римського статуту.

Передані до Міжнародного кримінального суду матеріали включають:

  • Додаткові докази участі Лукашенка у незаконній депортації українських дітей до Білорусі.

Команда НАУ встановила ієрархію відносин «начальник-підлеглий» між Лукашенком та причетними до протиправних діянь посадовими та іншими особами. На вершині цієї ієрархії знаходиться самопроголошений президент Лукашенко, який незаконно утримує владу в Білорусі, а також є головою Вищої Державної Ради т.зв. Союзної держави Білорусі та Росії.

27 червня, у день передачі НАУ до МКС комунікації відповідно до статті 15(2) Римського статуту, Лукашенко зробив заяву, в якій фактично визнав свою роль у цих злочинах.

Пізніше, 11 серпня, він ще раз публічно повторив заяви про своє особисте рішення надати всебічну підтримку фонду Талаю в організації вивезення дітей із окупованих територій України до Білорусі для т. зв. реабілітації. Лукашенко особливо наголосив, що виділення коштів на цю діяльність із бюджету т.зв. Союзна держава Білорусі та Росії була його особистою ініціативою.

  • Докази та раніше невідомі факти причетності цілої низки білоруських та російських організацій, серед них «Білоруського республіканського союзу молоді» та інших, а також їхніх керівників та низки членів до незаконної депортації українських дітей до Білорусі.

  • Детальні свідчення про програму перевиховання, організовану нелегітимною владою Білорусі для українських дітей під виглядом т. зв. реабілітаційної програми у таборі «Дубрава» у Білорусі, який перебуває в управлінні держкомпанії «Білоруськалій».

У додаткових матеріалах наведено докази, що діти не були доставлені до табору для лікування чи медичної реабілітації. Натомість діти брали участь у насиченій програмі заходів, що містила елементи політичного, а саме антиукраїнського, пролукашенківського та прокремлівського перевиховання, а також мілітаризації українських дітей. Сюди входять зустрічі з представниками Російської православної церкви, мотоклубів «Нічні валькірії» та «Нічні вовки», представниками т.зв. Союзної держави Білорусі та Росії, режиму Лукашенка, представниками молодіжної організації «Білоруський республіканський союз молоді», пропагандистами, у т.ч. артистами, які підтримують війну проти України, антиукраїнську та проросійську ідеологію.

Додаткові докази супроводжуються всебічною правовою оцінкою індивідуальної кримінальної відповідальності всіх причетних до злочинних діянь осіб, а також особливої ролі та відповідальності Лукашенка як «начальника, керівника» щодо підлеглих, які реалізують злочинні діяння.

У матеріалах, переданих до МКС, містяться встановлені командою НАУ особисті дані 37 українських дітей, які незаконно вивезені з території України. Загалом за даними НАУ із понад 20 тимчасово окупованих міст та населених пунктів України до Білорусі було вивезено понад 3 тис. українських дітей, з них понад 2100, включаючи дітей-сиріт, із явними порушеннями норм міжнародного гуманітарного права.

Команда НАУ продовжує пошук та встановлення жертв даних військових злочинів. Перед собою аналітики ставлять три ключові цілі:

  • Домогтися припинення скоєння злочинів щодо українських дітей.

  • Сприяти поверненню дітей до України.

  • Домогтися притягнення до відповідальності та видачі ордера на арешт Лукашенка та його спільників за скоєні воєнні злочини.

Фільм “Понівечене дитинство” розповідає історії дітей, які пройшли через російський полон

До Дня захисту дітей у 2023 році команда Online.UA представила документальний проєкт «Понівечене дитинство», який розповідає про примусово депортованих та викрадених до Росії українських дітей.

За понад півтора року повномасштабної війни Україна змогла повернути менш як 400 дітей. Водночас Росія заявляє, що “евакуювала” 744 тисячі українських дітей. Оскільки дипломатія з країною-агресоркою не працює, Росія продовжує незаконно вивозити дітей з тимчасово окупованих територій України.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сніг і похолодання — погода в Україні різко зміниться

Сніг

4 квітня в Україні очікується тепла погода, переважно без опадів, а з вихідних погодні умови почнуть погіршуватися — синоптики прогнозують заморозки та місцями значний сніг.

Головні тези:

  • 4 квітня на великій частині території України очікується похолодання та значний сніг.
  • 6-7 квітня в західних регіонах країни випадатимуть помірні опади у вигляді мокрого снігу та снігу.
  • З 8 по 10 квітня холодна погода охопить більшу частину країни, що може призвести до нічних заморозків.

Україну очікує похолодання і сніг: коли саме

4 квітня без опадів, лише на півдні країни місцями невеликий дощ; температура вночі 3-8° тепла, вдень 14-19°. У вихідні характер погоди почне змінюватись.

У суботу у південно-східній частині невеликий дощ, на решті території вночі без опадів, вдень помірні, на Закарпатті та Прикарпатті значні дощі. Температура вночі 3-8° тепла; вдень 12-17°, у північних, Вінницькій та Черкаській областях 9-14°, в західних областях 5-10°. Вітер західний, південно-західний, 5-10 м/с, у західних областях вдень пориви 15-20 м/с.

У Києві 5 квітня дощ, вночі +8°+6°, вдень до +13°, вітер західний, 5-10 м/с.

Погода 5 квітня

Від неділі в Україні очікується ускладнення погодних умов.

6-7 квітня в західних, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях випадатимуть помірні, місцями значні опади у вигляді мокрого снігу та снігу (тимчасове утворення снігового покриву висотою 3-15 см), на дорогах ожеледиця; у західних областях посилення вітру до 15-20 м/с; зниження нічної температури до заморозків 0-6°, в Карпатах до мінус 10°.

Погода 6 квітня

У Києві в неділю прогнозують дощі, вночі +6°+4°, вдень до +6°C, вітер західний, 7-12 м/с.

7 квітня у столиці очікується сніг та зниження температури повітря вночі до -1°-3°, вдень до +1°+3°.

За прогнозом синоптиків, 8-10 квітня холодна з нічними заморозками погода пошириться на більшу частину території України.

Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств та порушення руху транспорту на дорогах, — попередили в Укргідрометцентрі.

Категорія
Політика
Дата публікації

Як у Росії. Влада Словаччини намагається ухвалити закон про "іноагентів"

Фіцо
Джерело:  Politico

Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.

Головні тези:

  • Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
  • Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.

У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”

Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.

Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.

Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.

Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".

Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.

Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.

Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

Прем’єр-міністр Словаччини

Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?