Кіберкорпус ГУР завдав потужного удару по супутниковому звʼязку РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

Кіберкорпус ГУР завдав потужного удару по супутниковому звʼязку РФ

кібератака
Джерело:  online.ua

Спеціалісти Головного управління розвідки здійснили кібератаку на IT-інфраструктурі національного оператора системи рухомого супутникового звʼязку “Морсвязьспутник”. Окрім того, під удар ГУР потрапила російська державна система контролю руху морського транспорту. Про це повідомляє Online.UA з посиланням на свої джерела у воєнній розвідці України.

Головні тези:

  • Нова DDOS-атака ГУР спричинила системні збої в доступі до веб-сайтів та електронних ресурсів у РФ.
  • Попередні кіберудари української розвідки призвели до кадрових змін в керівництві держсектору Росії.
  • Кібервійна ГУР проти РФ набирає обертів.

Що відомо про результати нової кібератаки ГУР на РФ

Однією з головних цілей кіберкорпусу Головного управління розвідки України стала транспортна-логістична компанія “Fesco”, а також підприємства “Росморпорт” та “Росморречпорт”.

Що важливо розуміти, внаслідок DDOS-атаки сталися системні збої в доступі до веб-сайтів та електронних ресурсів обʼєктів атаки.

Окрім того, було зумовлено нестабільність супутникового звʼязку, який використовується для здійснення моніторингу та контролю за рухом морського транспорту.

За словами інсайдерів у ГУР МОУ, влада РФ наказала російським “ЗМІ” приховувати факт здійснення DDOS-атаки по згаданим цілям.

Наразі це заважає здійснити обʼєктивну оцінку завданих економічних збитків для країни-агресорки Росії.

Кіберудари ГУР призвели до чисток всередині кремлівського режиму

Анонімні джерела Online.UA в українській розвідці також нещодавно повідомили, що потужні та регулярні кібератаки Головного управління розвідки України на ІТ-інфраструктуру Росії стали причиною кадрових змін у керівництві державного сектору ворога.

Що важливо розуміти, нові “фахівці” на посадах призводять до ще більшого поглиблення проблем та погіршують ситуацію для кібербезпеки РФ.

Так, новим керівником Управління інформатизації та судового департаменту при верховному суді РФ було призначено Алмаза Тагіровича Ібрагімова.

За словами інсайдерів, ця особа, фахові компетенції якої викликають великі сумніви, наповнила підлеглі собі структури власними людьми.

Останні не мають жодного уявлення про те, як можна вирішити усі наявні проблеми, внаслідок чого створюють нові виклик для країни-агресорки.

Категорія
Політика
Дата публікації

Експосол США назвав фатальну помилку Трампа щодо Росії

Трамп
Джерело:  Еспресо

Президент США Дональд Трамп припускається серйозної помилки, коли схиляється до ідеї перезавантаження відносин з Росією. З таким попередженням виступив 5-й надзвичайний посол США в Україні, директор Євразійського центру при Атлантичній раді США Джон Гербст.

Головні тези:

  • Трамп “фліртує ”з Росією та Путіним та не замислюється про наслідки для США.
  • У Вашингтоні наразі немає остаточного рішення, однак ситуація погіршується.

Трамп обрав хибний шлях

Джон Гербст звертає увагу на те, що доктрина національної безпеки Росії прямо називає США головним противником.

Загалом команда Путіна ніколи цього не приховувала, однак для Трампа навіть це не аргумент.

Водночас у колі президентських радників відчувається наївність. Один із них, як ви згадували, чомусь вважає, що можливо перезавантажити відносини з Росією. Це була провальна ідея адміністрації Обами. Ця група в оточенні Трампа висміює Обаму за м’якість, критикує Байдена, але водночас повторює ту ж помилку — фліртує з ідеєю перезавантаження, — наголосив Гербст.

На його переконання, це не спрацювало тоді й не спрацює зараз.

Гербст також озвучив попередження, що підхід Трампа, націлений на перезавантаження відносин з Росією, може дуже нашкодити інтересам США та його власній репутації.

Ситуація ще розвивається. У Вашингтоні наразі немає остаточного рішення, але ця опція, без сумніву, перебуває на розгляді — додав експосол.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Трамп погодився на вимогу союзників

Трамп вирішив виконати вимогу союзників України
Джерело:  The Telegraph

Команда американського президента Дональда Трампа врешті-решт погодилася надати безпекові гарантії для миротворчого контингенту "коаліції охочих", який планують розмістити в Україні після завершення війни.

Головні тези:

  • США досі не оголошували про своє рішення на офіційному рівні.
  • Конкретні пункти угоди між Штатами та союзниками України поки не ухвалені.

Трамп вирішив виконати вимогу союзників України

Такою звісткою поділився британський лідер Кір Стармер.

Перемовини тривають, і він (Трамп — ред.) уже кілька разів заявляв, що підтримає нас, як ви знаєте. Я чітко заявив, що це важливий компонент усього, що ми плануємо

Кір Стармер

Кір Стармер

Премєр-міністр Великої Британії

Попри це, за словами британських політиків, конкретні гарантії з боку Штатів залишаються туманними.

До прикладу, Білий дім досі офіційно не обіцяв військової підтримки у разі прямої атаки з боку Росії.

Союзники України роблять все можливе, щоб зрушити ситуацію з місця та добитися від команди Трампа конкретики у цьому питанні.

До прикладу, миротворчі війська хотіли б здійснювати зі США обмін розвідданими, який вже давно є базою "особливих відносин" між Лондоном та Вашингтоном.

Інший — це логістична допомога. Європейські літаки, кораблі та наземні сили потребуватимуть постачання та допомоги в аналізі переміщень російських військ в Україні й за її межами.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?