Киргизстан відмовився від проведення навчань ОДКБ на своїй території
Категорія
Світ
Дата публікації

Киргизстан відмовився від проведення навчань ОДКБ на своїй території

Киргизстан відмовився від проведення навчань ОДКБ на своїй території
Джерело:  online.ua

Киргизстан ухвалив рішення скасувати на своїй території навчання ОДКБ «Непорушне братство-2022», які були заплановані на жовтень.

Джерело: Радіо Свобода

Навчання ОДКБ в Киргизстані скасовано

На жовтень в Киргизстані були заплановані навчання Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) «Непорушне братство-2022», проте країна скасувала свою участь без пояснення причини.

До ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан.

З 26 вересня по 8 жовтня навчання з Колективними силами оперативного реагування ОДКБ відбувалися в Казахстані. У них відмовилася брати участь Вірменія.

Конфлікт між Таджикистаном та Киргизстаном

Як відомо, 14-17 вересня між військовими Киргизстану та Таджикистану сталося масштабне зіткнення на кордоні, внаслідок якого загинули 63 громадяни Киргизстану, майже 200 отримали поранення.

Свої будинки мусили залишити понад 140 тисяч жителів прикордонних із Таджикистаном сіл.

18 вересня МЗС Киргизстану у своїй заяві звинуватило Таджикистан у збройному акті агресії. Такі самі звинувачення звучать із боку Таджикистану на адресу Киргизстану.

МЗС Таджикистану повідомило про 41 жертву прикордонного конфлікту, хоча за даними ЗМІ, загинуло 74 людини.

Наразі підтвердити дані про жертв і постраждалих з таджицької сторони з інших незалежних джерел неможливо.

Після зіткнення, Киргизстан закликав ОДКБ взяти участь у врегулюванні напруженої ситуації на кордоні країни з Таджикистаном.

Також країна хоче аби ОДКБ змінив статутні документи для недопущення збройних вторгнень і вирішення всіх розбіжностей між державами мирними засобами.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Умєров оголосив про підсумки "Рамштайну-27" — яку допомогу нададуть Україні союзники

Рустем Умєров
Рамштайн

11 квітня пройшло 27 засідання Контактної групи з питань оборони у форматі «Рамштайн» — однієї з найважливіших платформ для військової підтримки України в протистоянні з агресором. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про результати зустрічі з країнами-партнерами.

Головні тези:

  • Україні надається значна безпекова допомога від 51 країни світу в рамках засідання «Рамштайну-27».
  • Партнери, які оголосили нові кроки підтримки, включають Німеччину, Велику Британію, Норвегію, Бельгію, Данію, Литву, Естонію та Нідерланди.
  • Наприклад, Німеччина надасть українським військовим системи ППО, ракети та інше усього на 11 мільярдів євро до 2029 року.

Умєров оголосив про результати "Рамштайну-27" для України

З моменту попередньої зустрічі партнери України анонсували понад 21 мільярд доларів безпекової допомоги Україні. Це результат справжньої єдності вільного світу.

51 країна світу обʼєдналась сьогодні для допомоги України. Вдячний Великій Британії та Німеччині за лідерство на засіданні. Дякую моїм добрим друзям Джону Гілі та Борису Пісторіусу особисто за те, що робота в рамках Рамштайну продовжується.

Рустем Умєров

Рустем Умєров

Міністр оборони України

За підсумками зустрічі партнери оголосили про нові кроки підтримки:

  • Німеччина: у 2025 році передасть 4 системи ППО IRIS-T та 300 ракет-перехоплювачів до цих систем. Також Німеччина передасть 30 ракет для Patriot, 15 танків Leopard-1, 25 бойових машин Marder, та додаткові 100 тисяч артилерійських боєприпасів. Загалом, сума додаткової допомоги до 2029 року становитиме 11 мільярдів євро.

  • Велика Британія надасть допомоги на 450 млн фунтів стерлінгів: сотні тисячі дронів, радіолокаційні системи та ремонт раніше наданої техніки.

  • Норвегія надала 100 млн фунтів стерлінгів на фінансування пакета допомоги, оголошеного Великою Британією. Загалом, Норвегія збільшила військову підтримку у 2025 році на 5 млрд євро. Також оголосила про 1 млрд допомоги, зокрема на боєприпаси і ППО/ПРО.

  • Бельгія оголосила про виділення пакета військової допомоги вартістю 1 мільярд євро.

  • Данія оголосила про 25 пакет військової допомоги вартістю майже 900 млн євро.

  • Литва планує виділити 20 млн євро на закупівлю боєприпасів.

  • Естонія найближчим часом надасть Україні десять тисяч артилерійських боєприпасів, а також сухі пайки для потреб ЗСУ.

  • Нідерланди виділяють 150 млн євро на посилення протиповітряної оборони України.

Ще один важливий результат засідання — створення коаліції РЕБ за лідерства Німеччини. Це важливе рішення, яке відповідає вимогам часу та посилює наших воїнів на фронті.

Спільно з партнерами ми будуємо сильну оборону України, яка наближає нашу перемогу та справедливий мир.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Білому домі обговорювали територіальні поступки України Росії — що відомо

Білий дім
Джерело:  Reuters

Після зустрічі з представником РФ Дмітрієвим у Вашингтоні спецпосланник США Стів Віткофф зустрівся згодом з Трампом у Білому домі й передав йому чіткий меседж, що для швидкого результату в переговорах слід передати Росії чотири області України.

Головні тези:

  • Представник США Стів Віткофф пропонував передати Росії чотири українські області для припинення вогню в Україні.
  • Офіційний Київ та деякі американські та європейські представники влади відкидали ідею про передачу українських територій Росії.
  • Спецпредставник США Кіт Келлог виступив проти позиції Віткоффа та наголосив, що Україна не погодиться віддати свої території Росії.

Віткофф пропонував віддати РФ чотири українські області

Про це пише агентство Reuters із посиланням на обізнані джерела.

За словами Віткоффа, найшвидшим способом досягти припинення вогню в Україні могла б стати підтримка стратегії, що передає передачу Росії права власності на чотири східних українських регіони, які вона намагалася незаконно анексувати у 2022 році.

Це була теза, яку Віткофф висловлював і раніше, в тому числі в інтервʼю одіозному ведучому Такеру Карлсону минулого місяця. Але це неодноразово категорично відкидав офіційний Київ, а також деякі американські та європейські представники влади.

Тим часом спецпредставник США Кіт Келлог під час зустрічі з Трампом виступив проти такої позиції Віткоффа. Він заявив, що Україна, хоча й готова обговорювати деякі умови щодо окупованих територій, ніколи не погодиться в односторонньому порядку на те, щоби віддати їх Росії. Тоді зустріч завершилася без рішення Трампа щодо можливості змінити стратегію.

Видання також зазначає, що під час приїзду Дмітрієва до Вашингтона Стів Віткофф запросив його на вечерю до власної резиденції разом із послом РФ у США. Це одразу стривожило Білий дім та Держдеп. За усталеною практикою, офіційні особи США уникають приймати вдома посадовців з Росії, які можуть мати технологічні розвідувальні можливості. Вечеря була перенесена і замість цього відбулася в Білому домі.

Водночас вказується й на те, що окремі республіканці в Конгресі були настільки стурбовані очевидною проросійською позицією Віткоффа, що звернулися до радника з питань нацбезпеки Майка Волтца та держсекретаря Марка Рубіо.

Нагадаємо, 11 квітня спецпосланник США Стів Віткофф, який відіграє ключову роль у процесі переговорів з Росією щодо встановлення миру в Україні, у Санкт-Петербурзі зустрівся з нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним. При цьому в Кремлі повідомили, що крім обговорення «різних аспектів українського врегулювання», можлива також розмова про потенційну зустріч Путіна з президентом США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?