Кремль применшує масштаби наступу ЗСУ у Курській області — аналітики
Категорія
Україна
Дата публікації

Кремль применшує масштаби наступу ЗСУ у Курській області — аналітики

Кремль применшує масштаби наступу ЗСУ у Курській області — аналітики
Джерело:  ISW

Кремль, ймовірно, вирішив оголосити контртерористичну операцію, а не воєнний стан. Таким чином у Путіна хочуть применшити масштаби вторгнення в Курську область і запобігти паніці.

Головні тези:

 

  • Офіційне оголошення воєнного стану дозволило б російській владі вжити радикальні заходи, але Путін утримується від цього кроку через загрозу внутрішнього невдоволення.
  • Критика Кремля за відсутність оголошення воєнного стану та вибір контртерористичної операції веде до невизначеності в міжнародних відносинах.
  • ЗСУ можуть мати до 10 тисяч солдат у зоні вторгнення у Курську область, що може вплинути на хід подій та реакцію Росії.

Кремль мовчить щодо ситуації у Курській області

Як зазначається, російське опозиційне видання "Верстка" повідомило, що джерело, близьке до комітету з оборони Ради Федерації РФ, заявило, що адміністрація президента Росії рекомендувала російським депутатам і сенаторам не коментувати події в Курській області "до особливого розпорядження" або обговорювати їх якомога коротше і посилатися лише на офіційні заяви.

Російські військові блогери пропонували Кремлю офіційно оголосити війну Україні й критикували Кремль за те, що він не оголосив воєнний стан замість антитерористичної операції. 

Оголошення воєнного стану, зокрема, дозволило б російській владі вжити більш радикальних заходів, таких як заборона мітингів і демонстрацій, введення комендантської години та організація виробництва оборонної продукції для військових, — зазначають аналітики.

Очільник Росії Володимир Путін утримується від офіційного оголошення стану війни, щоб запобігти внутрішньому невдоволенню, яке могло б поставити під загрозу стабільність путінського режиму.

Ймовірно, Путін призначив Бортнікова керівником контртерористичної операції, тому що Бортніков раніше зарекомендував себе як ефективний менеджер під час криз, які загрожували внутрішній стабільності Росії та кремлівському режиму.

Аналітики ISW вважають, що складна система управління антитерористичної операції ФСБ під проводом Бортнікова може знизити ефективність російської відповіді на українську операцію.

Скільки бійців ЗСУ проводять наступ у Курській області

Оскільки Генштаб ЗСУ жодним чином досі не коментував прорив на російську територію — точної інформації наразі немає.

Однак, згідно з даними видання Forbes, загалом в зоні вторгнення ЗСУ в Курську область і навколо неї може перебувати до 10 тис українських солдатів.

Також повідомляється про те, що наразі на російській території наступають три бригади ЗСУ, кожна чисельністю до 2 тис осіб: 22-а, 88-а та 80-а.

Для прориву українські сили використовують радянську та західну техніки.

Артилерія, безпілотники та ППО грають важливу допоміжну роль.

Категорія
Світ
Дата публікації

Чому Австралія затримує надання Україні танків Abrams — дані ЗМІ

США блокують надання допомоги Україні
Джерело:  ABC

Як вдалося дізнатися ABC, офіційна Канберра не передає Україні обіцяні танки M1A1 Abrams у межах пакету військової допомоги на суму 245 млн доларів через 

жорстку позицію команди президента США Дональда Трампа з цього приводу.

Головні тези:

  • Ще у 2024 році Австралія пообіцяла надати Україні 49 танків Abrams.
  • Однак Білий дім заважає реалізації цього плану.

США блокують надання допомоги Україні

Журналісти звертають увагу на те, що парк Австралії з 59 списаних танків M1A1 Abrams був придбаний близько 20 років тому.

Попри це, його жодного разу не розгорнули в зоні бойових дій.

Уже незабаром в Австралію надійдуть нові бойові танки M1A2, які мають 120-міліметрову гармату.

Згідно з даними ЗМІ, уперше проблеми з наданням танків виникли ще у березні, коли американський лідер Дональд Трамп тимчасово заблокував військову допомогу Україні.

Окрім того, вказано, що наразі процес ще більше ускладнюється через те, що формальний дозвіл, який має бути наданий США перед тим, як танки можуть бути передані іншій країні, досі Австралії не надали.

Ми починаємо сумніватися, чи справді українці хочуть ці машини — дах танка є найслабшим місцем Abrams, а це війна безпілотників, — повідомив журналістам один з інсайдерів.

За словами спікера Міноборони Австралії, його країна у жодному разі не відмовляється від реалізації плану постачання M1A1 Abrams у 2025 році.

Процес експорту M1A1 триває, — стверджує він.

Категорія
Україна
Дата публікації

Українські воїни ліквідували понад 950 тисяч солдатів РФ

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Втрати російських загарбників у живій силі невпинно зростають та стрімко наближають до одного мільйона вбитими та пораненими. Лише протягом минулої доби Сили оборони України встигли знищити 1 060 військових РФ.

Головні тези:

  • Розпочалася 1161 доба широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.
  • Загалом, протягом минулої доби на фронті відбулося 178 боєзіткнень.

Втрати армії РФ станом на 29 квітня 2025 року

Загальні бойові втрати росіян з 24.02.22 по 29.04.25 орієнтовно склали:

  • особового складу — близько 950 860 (+1 060) осіб,

  • танків — 10 728 (+5) од,

  • бойових броньованих машин — 22 352 (+14) од,

  • артилерійських систем — 27 080 (+42) од,

  • засобів ППО — 1 146 (+1) од,

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 34 177 (+94) од,

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 46 432 (+140) од.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, 28 квітня армія РФ завдала по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару, застосувавши одну ракету та 115 авіаударів, скинула 201 керовану авіаційну бомбу.

Ба більше, ворог здійснив 6010 обстрілів, зокрема 88 — із реактивних систем залпового вогню, а для атак використав 2858 дронів-камікадзе.

За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони завдали ураження по 16 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, одному засобу ППО та двом артилерійським засобам противника.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?