Може бути інформаційною атакою РФ. Україна вимагає міжнародного розслідування падіння Іл-76 — Лубінець
Категорія
Україна
Дата публікації

Може бути інформаційною атакою РФ. Україна вимагає міжнародного розслідування падіння Іл-76 — Лубінець

Дмитро Лубінець
Лубінець

Уповноважений Верховної ради Дмитро Лубінець вже звернувся до ООН та Міжнародного комітету Червоного хреста з приводу падіння військового літака Іл-76 у РФ.

Україна вимагає міжнароднго розслідування падіння Іл-76

Як повідомив уповноважений Верховної ради Дмитро Лубінець він вже звернувся з офіційними листами до ООН і МКЧХ із запитанням — чи були вони проінформовані РФ про переміщення військовополонених літаком та зі зверненням, аби представники цих організацій долучилися до огляду місця події. 

Водночас я переконаний, що як і у випадку трагедії в Оленівці, де РФ звинувачувала Україну, — цього разу Росія теж буде робити заяви-звинувачення, але нікого не допустять до місця події, — повідомив Дмитро.

Лубінець зазначив, що подібні заяви РФ можуть бути інформаційною атакою проти України.

На мій погляд, це яскравий приклад, коли РФ запланувала пропагандистську інформаційну кампанію проти України. Вважаю, що ворог і надалі буде використовувати тему військовополонених, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та зменшити підтримку нашої держави партнерами, — говорить Дмитро.

Окрім цього він зауважив, що обмін справді планувався. Зокрема на нього вчора виїхали працівники Офісу Омбудсмана, аби провести аналіз стану наших героїв, які мали повернутися з полону.

А також ми офіційно зафіксували і продовжимо фіксувати умови тримання Україною російських полонених. Адже Україна дотримується Женевських конвенцій, — уточнив Лубінець

Він також зазначив, що згідно Женевських конвенцій повна відповідальність за життя і здоров’я військовополонених лежить на стороні тих, хто утримує їх. І також країна, яка транспортує військовополонених повинна повністю забезпечувати їхню безпеку та повідомляти й інформувати про переміщення військовополонених МКЧХ. У цьому випадку — ця відповідальність на Росії. 

Падіння Іл-76: що відомо

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області Росії впав військово-транспортний літак Іл-76. У Міноборони РФ заявили, що на борту перебували 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. У Міноборони України Суспільному не підтвердили, що літак уразили українські Сили оборони, оскільки "ще з’ясовують інформацію".

У Головному управлінні розвідки Міноборони України підтвердили, що на 24 січня готувався обмін полоненими між Росією та Україною.

Президент України Володимир Зеленський пізніше заявив, що росіяни грають із життями українських полонених. Він закликав провести міжнародне розслідування.

Сьогодні стало відомо, що СБУ відкрила справу через падіння Іл-76 у Бєлгородській області. Розслідування здійснюється за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Категорія
Світ
Дата публікації

Румунія посилює свій флот на Чорному морі — про що йдеться

Румунія
Джерело:  Reuters

28 березня Верховна рада оборони Румунії схвалила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій в Чорному морі і на східному фланзі НАТО.

Головні тези:

  • Румунія збирається посилити свій флот на Чорному морі шляхом закупівлі нових військових кораблів.
  • Плани включають збільшення витрат на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році.
  • Проблеми з угодою з французькою компанією Naval Group призвели до пошуку альтернативних рішень щодо модернізації флоту.

Румунія придбає у Франції малі військові кораблі

У виданні нагадали, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році скасувала угоду з французькою компанією Naval Group.

Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії, а також на модернізацію двох фрегатів за 1,2 млрд євро.

Проте угода була затримана спочатку через юридичні проблеми, а потім через те, що вона не змогла досягти порозуміння зі своїм молодшим партнером щодо зростання витрат.

Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій, - йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.

Військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році, порівняно з нинішніми 2,2%.

Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Категорія
Політика
Дата публікації

Негайно розсекретити. Трамп ухвалив екстрене рішення щодо РФ

The White House
Трамп хоче, щоб всі знали результати розслідування

Очільник Білого дому Дональд Трамп терміново доручив Федеральному бюро розслідувань розсекретити матеріали справи "Crossfire Hurricane". Що важливо розуміти, йдеться про можливі звʼязки його передвиборчого штабу з Росією у 2016 році. 

Головні тези:

  • Вказані матеріали більше не є засекреченими, але деякі винятки залишаються.
  • Президент США стверджує, що йому немає чого приховувати.

Трамп хоче, щоб всі знали результати розслідування

Як повідомляє пресслужба Білого дому, американський лідер наказав "негайно" розсекретити матеріали, які пов'язані з розслідуванням Федерального бюро розслідувань щодо "Crossfire Hurricane".

Вона стартувало ще 9 років тому та мало на меті з'ясувати, чи були у членів передвиборчого штабу Трампа зв'язки з Росією під час президентських виборів.

У новому указі Дональд Трампа йдеться, що матеріали розслідування більше не є засекреченими.

Однак винятки також є — це відредаговані ФБР матеріали або ті, які потребують захисту за рішеннями суду чи законами.

За умови дотримання винятків, зазначених вище, генеральний прокурор повинен негайно зробити розсекречені матеріали, описані в цьому меморандумі, доступними для громадськості.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Президент США

Що важливо розуміти, ще 9 років тому ФБР розпочало негласне стеження за передвиборним штабом тоді ще кандидата в президенти США Трампа, запідозривши його у зв’язках із Росією.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?