Нацбанк прогнозує виїзд за кордон сотень тисяч українців
Категорія
Економіка
Дата публікації

Нацбанк прогнозує виїзд за кордон сотень тисяч українців

НБУ
міграція

Згідно з прогнозами Національного банку України, протягом 2024-2025 років за кордон виїде ще 700 тисяч громадян.

Головні тези:

  • Насамперед масова міграція українців зумовлена руйнацією української енергетичної системи внаслідок російських ударів.
  • Нормалізація економічних умов та безпекові ризики визначають терміни повернення мігрантів. Це може розпочатися не раніше, ніж у 2026 році.
  • Повернення мігрантів буде поступовим через процес адаптації на новому місці та ускладнені умови в Україні.

Що саме зумовлює масову міграцію українців

Ситуація, що склалася, відображена в інфляційному звіті регулятора.

Команда Нацбанку звертає увагу на те, що новий прогноз щодо відпливу з країни українських громадян погіршився порівняно з тим, що був у квітневому інфляційному звіті.

Насамперед це сталося через значну руйнацію української енергетичної системи внаслідок російських ударів.

Також на ситуацію впливає відключеннями е/е та посилення ризиків для опалювального сезону.

Крім побутових складнощів, часті відключення негативно впливають на виробничі процеси, що зменшує економічну активність і попит на робочу силу, додатково стимулюючи міграцію, — пояснює НБУ.

Важливим фактором також залишається повільна нормалізація економічних умов через високі безпекові ризики.

Коли очікувати на покращення ситуації

За попередніми даними, чисте повернення мігрантів в Україну може розпочатися уже за 2 роки — у 2026.

Однак, що важливо розуміти, воно буде поступовим — йтиметься про близько 400 тис. осіб.

Як зазначає регулятор, це буде пов’язано з тим, що через довгу тривалість перебування за кордоном адаптація на новому місці зросте, а умови в Україні, у тому числі через перебої з енергопостачанням, будуть складнішими, ніж передбачалося раніше.

Кількість внутрішньо переміщених осіб також залишатиметься значною, бо згідно з опитуваннями значна їх частка не має куди повертатися через значні руйнування, — попереджає Національний банк України.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Тарифна війна. Китай вводить додаткові мита на товари зі США

Китай
Джерело:  Reuters

З 10 квітня Китай запровадить додаткові мита у розмірі 34% на усі американські товари.

Головні тези:

  • Китай ввів додаткові мита у розмірі 34% на усі американські товари від 10 квітня як відповідь на тарифи, запроваджені президентом США
  • Також Пекін оголосив про контроль за експортом середніх і важких рідкісноземельних елементів до США, що набирає чинності вже 4 квітня
  • Метою дій Китаю є захист національної безпеки та інтересів, а також виконання міжнародних зобов'язань, зокрема в сфері нерозповсюдження

Китай вводить додаткові мита на товари зі США

Про це повідомило 4 квітня Міністерство фінансів Китаю.

Зазначається, що такий крок є відповіддю на масштабні тарифи, запроваджені президентом США Дональдом Трампом.

Окрім цього, Пекін також оголосив про запровадження контролю за експортом середніх і важких рідкісноземельних елементів до Сполучених Штатів, зокрема самарію, гадолінію, тербію, диспрозію, лютецію, скандію та ітрію. Ці обмеження набирають чинності 4 квітня.

Метою впровадження урядом Китаю експортного контролю над відповідними товарами відповідно до закону є кращий захист національної безпеки та інтересів, а також виконання міжнародних зобов’язань, таких як нерозповсюдження.

Також Міністерство торгівлі додало 11 організацій до списку "ненадійних суб'єктів", що дозволяє Китаю вживати проти них каральні заходи.

Відомство закликало Штати скасувати тарифи, а також розв'язати це питання шляхом "справедливого і рівноправного" діалогу.

Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США. Тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Категорія
Технології
Дата публікації

Команда Цукерберга представила нову модель штучного інтелекту

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Компанія Meta Platforms, яка належить американському бізнесмену Марку Цукербергу, випустила останню версію своєї великої мовної моделі Llama, яка отримала назву Llama 4 Scout і Llama 4 Maverick.

Головні тези:

  • Llama вміє обробляти різні типи даних, зокрема текст, відео, зображення та аудіо.
  • Llama 4 Maverick і Llama 4 Scout мають відкрите програмне забезпечення.

Що відомо про модель Llama

Мета звертає увагу на те, що Llama — це мультимодальна система штучного інтелекту.

Одна з головних її особливостей — вміння обробляти та інтегрувати різні типи даних, включаючи текст, відео, зображення та аудіо, і здатність конвертувати контент між цими форматами.

Окрім того, наголошується, що Llama 4 Maverick і Llama 4 Scout матимуть відкрите програмне забезпечення.

За словами представників компанії, вони вже переглядають Llama 4 Behemoth, який вони вважають “одним з найрозумніших LLM у світі”.

Журналісти дізналися, що команда Марка Цукерберга відклала запуск останньої версії LLM, оскільки під час розробки Llama 4 не виправдала очікувань Meta щодо технічних тестів, зокрема, в міркуваннях і математичних завданнях.

Компанія також була стурбована тим, що Llama 4 була менш здатна, ніж моделі OpenAI, вести голосові розмови, подібні до людських.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?