NASA знайшло чорну діру-вбивцю. Вона може розривати зірки
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

NASA знайшло чорну діру-вбивцю. Вона може розривати зірки

NASA знайшло чорну діру-вбивцю. Вона може розривати зірки
Джерело:  online.ua

Вперше ASASSN-14li помітили наприкінці 2014 року, він був найближчою до Землі подією приливного руйнування, усього за 290 мільйонів світлових років від нас.

Джерело: Mirror

Учені знайшли чорні діру, що вбиває зірки

Раніше у NASA показали зображення, як гігантська чорна діра вбиває величезну зірку.

Астрономи вивчали залишки зірки, розірваної чорною дірою-вбивцею під час так званого «приливного зриву». Це набагато зібльшена версія ефекту, який дозволяє гравітації Місяця створювати припливи на Землі. Чорну діру вчені назвали ASASSN-14li.

Це влучна назва, якщо врахувати, що деякі нутрощі зірки були викинуті в космос.

NASA змогло використати рентгенівську обсерваторію Chandra завдяки тісній близькості до останків мертвої зірки, а також космічний телескоп XMM-Newton Європейського космічного агентства з неймовірною деталізацією.

Фото — NASA

Ми бачимо нутрощі того, що раніше було зіркою. Елементи, що залишилися, є підказками, за якими ми можемо слідувати, щоб з’ясувати, яка зірка загинула, - каже професор Мічиганського університету Джон Міллер.

Зірка, знищена для створення події ASASSN-14li, є однією з — якщо не наймасштабнішою — з тих, які астрономи бачили залученими до події приливного зриву на сьогоднішній день.

Ці рентгенівські телескопи можна використовувати як криміналістичні інструменти в космосі. Відносна кількість азоту до вуглецю, яку ми знайшли, вказує на матеріал із внутрішніх частин приреченої зірки, вага якої приблизно втричі перевищує масу Сонця, - каже доктор Бренна Моклер, астрофізик з обсерваторій Карнегі та Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Читайте також:

  • Науковці з’ясували, як на Марсі сформувався ландшафт з річками.

  • Супутник дистанційного зондування NASA відправився у космос.

  • На Місяці помітили дивну величезну споруду.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?