NASA знайшло на Марсі невідомий об'єкт у формі "авокадо"
Категорія
Технології
Дата публікації

NASA знайшло на Марсі невідомий об'єкт у формі "авокадо"

NASA знайшло на Марсі невідомий об'єкт у формі "авокадо"
Джерело:  online.ua

Всесвіт не перестає дивувати й цього разу він підкинув химерне авокадо, знайдене марсоходом на Червоній плане.

Джерело: IFLScience

NASA знайшло на Марсі невідомий об'єкт у формі "авокадо"

Кумедним фото поділилося Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA). Відомо, що знімок був зроблений марсоходом Perseverance 8 вересня. На зображенні чітко видно дві половинки авокадо, усередині однієї з яких знаходиться кісточка. Утім, це "авокадо" вельми "сухувате", оскільки є всього лише каменем на Марсі.

На передньому плані знімка розташована одна половина ніби розрізаного навпіл авокадо, тоді як на задньому плані розташувалася друга половина з кісточкою. Зазначимо, що наразі марсохід Perseverance досліджує на Марсі кратер Єзеро щодо ознак стародавнього життя, яке колись існувало на Червоній планеті.

Наразі Perseverance займається збором зразків ґрунту і гірських порід, які потім планують повернути на Землю. Ровер також оснащений безліччю камер, одна з яких і зробила дивовижний знімок "авокадо" на Марсі.

До слова, це не вперше, коли марсоходу вдається зробити знімок об'єкта, що нагадує щось знайоме. Раніше цього року тут уже сфотографували камінь у формі пончика. А 2022 року марсохід Perseverance зробив фото "кішки" на Марсі. Крім того, тут уже було знайдено скелясті відслонення у формі акулячого плавника і гігантської крабової клешні.

Дослідники зазначають, що все це багатство знайомих на вигляд зображень насправді пояснюється парейдолією — явищем, за якого людський мозок бачить в об'єктах знайомі закономірності.

Читайте також: 

Категорія
Україна
Дата публікації

У Херсоні двоє людей постраждали від російського артобстрілу

Олександр Прокудін / Херсонська ОВА
Херсон

У Херсоні вранці 7 квітня через російський обстріл постраждала вагітна жінка та дитина. Ворожий снаряд влучив у їхній будинок, мати прикрила сина власним тілом.

Головні тези:

  • У Херсоні сталася трагічна подія через російський обстріл, в результаті якої постраждали вагітна жінка та її маленький син.
  • Мати прикрила дитину власним тілом, обоє отримали травми та потрапили під завали.
  • Загальний стан постраждалих допомагають стабілізувати медичні працівники, вони отримують необхідну допомогу.

Удар РФ по Херсону: постраждали мати і дитина

У Херсоні через російський обстріл постраждали вагітна жінка та дитина.

Про це повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Як зазначається, через влучання ворожого снаряду в будинок під завалами опинилися 31-річна херсонка та її син, якому близько двох років. Мати прикрила дитину власним тілом.

Потерпілих дістали з-під завалів. Нині вони перебувають у лікарні, де отримують всю необхідну медичну допомогу.

В ОВА інформують, що у хлопчика — вибухова травма та контузія. Жінка, яка перебуває на шостому місяці вагітності, зазнала вибухової та травми голови.

Категорія
Економіка
Дата публікації

ЄС готує додаткові мита на американські товари вартістю до 28 млрд дол

ЄС
Джерело:  Reuters

Найближчими днями країни Європейського Союзу планують виступити єдиним фронтом проти мит, запроваджених президентом США Дональдом Трампом, ймовірно, схваливши перший пакет цільових заходів у відповідь. Йдеться про додаткові мита на американські товари загальною вартістю до 28 млрд дол.

Головні тези:

  • Європейський Союз готується до введення додаткових мит на американські товари сталі, алюмінію та інші, загальна вартість яких може сягати до 28 млрд доларів.
  • ЄС планує узгодити спільну позицію по відповіді на тарифи Трампа на товари з Європи, показуючи готовність до переговорів, але водночас демонструючи рішучість у разі провалу перемовин встановити власні обмеження.
  • Можливе введення мит на американське м'ясо, крупи, вино, деревину та інші товари, що викликало суперечки та обурення серед дипломатів та експортерів.

ЄС введе нові мита на американські товари: що відомо

Блок із 27 країн ЄС стикається з 25-відсотковими імпортними тарифами на сталь, алюміній та автомобілі, а також "взаємними" тарифами у розмірі 20% з середи, 2 квітня, майже на всі інші товари.

Тарифи Трампа охоплюють близько 70% експорту ЄС до Сполучених Штатів, вартість якого минулого року становила 532 млрд євро (585 мільярдів доларів), при цьому ще можуть бути введені мита на мідь, фармацевтику, напівпровідники та деревину.

Європейська комісія, яка відповідає за торгівельну політику ЄС, 7 квітня ввечері запропонує країнам-членам список американських товарів, на які планують запровадити додаткові мита у відповідь на тарифи Трампа на сталь та алюміній, замість ширших взаємних обмежень, зазначають у Reuters.

До нього увійдуть американське м'ясо, крупи, вино, деревина та одяг, а також жувальна гумка, зубна нитка, пилососи та туалетний папір.

Особливу увагу та суперечки всередині ЄС викликало питання бурбона. Єврокомісія пропонувала запровадити на нього мито у 50%, після чого Трамп пригрозив у відповідь ввести мито у 200% на алкогольні напої з ЄС, якщо цей крок буде реалізовано.

Експортери вина — Франція та Італія — вже висловили стурбованість. Європейський Союз, економіка якого значною мірою залежить від вільної торгівлі, прагне заручитися максимально широкою підтримкою всередині блоку, щоб посилити тиск на Трампа й зрештою змусити його сісти за стіл переговорів.

Зазначається, що 7 квітня у Люксембурзі відбудеться перша загальноєвропейська політична зустріч після заяви Трампа про масштабні тарифи. На ній міністри торгівлі з усіх 27 країн ЄС обговорять, як ці мита вплинуть на економіку та як найкраще на них реагувати.

Європейські дипломати заявили, що головна мета цієї зустрічі — виробити спільну позицію: показати готовність вести переговори з Вашингтоном щодо скасування тарифів, але водночас продемонструвати рішучість у разі провалу перемовин відповісти власними обмеженнями.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?