Науковці виявили спільну соціальну рису в людей і шимпанзе
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці виявили спільну соціальну рису в людей і шимпанзе

Шимпанзе
Джерело:  online.ua

Японські науковці з Кіотського університету виявили, що шимпанзе так само як і люди, починають хвилюватись у присутності великої кількості інших осіб.

Головні тези:

  • Вчені виявили, що шимпанзе, так само як і люди, починають хвилюватись у присутності багатьох інших осіб.
  • Люди та шимпанзе проявляють хвилювання через велику кількість присутніх інших осіб, що свідчить про спільну соціальну рису у обох видів.
  • Експерименти показали, що шимпанзе мають схильність до “ефекту аудиторії”, відчуваючи хвилювання навіть у присутності людей, не лише інших мавп.
  • Навички шимпанзе в розв'язанні завдань покращуються після великої кількості повторень, проте присутність інших може впливати на їх продуктивність.
  • Висновок вчених: ефект аудиторії може бути характерним явищем не лише для людей, але й для шимпанзе, що свідчить про подібні соціальні риси в обох видів.

Чому люди і шимпанзе проявляють хвилювання у разі присутності великої кількості інших особ

Науковці підкреслюють, що схильність людських істот відчувати хвилювання через велику кількість присутніх інших особ сформувалась задовго до появи самосвідомості.

Зазначається, що у створенному японськими науковцями закладі шимпанзе постійно вступають у контакт з людьми.

Зокрема, мавп навчили спілкуватись з людьми через сенсорний екран, який пропонує тваринам різні завдання в обмін на їжу.

У рамках експерименту японські дослідники запропонували шістьом шимпанзе виконання трьох видів завдань із числами на сенсорному екрані.

Шимпанзе так само хвилюються у присутності інших, як і людина
Шимпанзе

Що показали експерименти з шимпанзе

Ці завдання відрізнялись між собою за рівнем складності та необхідними когнитивними навичками.

У рамках першого завдання шимпанзе мали послідовно торкнутись чисел від 1 до 19 після їхньої появи на екрані.

Друге завдання передбачало побудову з цифр, які відображалися в різних частинах пристроїв.

Третє завдання було найскладнішим, оскільки цифри з’являлись на екрані тільки під час натискання.

Шимпанзе мали швидко запам’ятовувати розташування цифр у режимі реального часу, аби побудувати їхню послідовність.

За результатами аналізу успіхів тварин та результатами продуктивності кожної шимпанзе автори дослідження виявили дві тенденції.

Зокрема, шимпанзе набагато успішніше виконували завдання після великої кількості повторень, однак навіть найбільш прості вправи вони виконували гірше, якщо знали, що поруч є шимпанзе або знайомі люди.

Наші висновки свідчать: те, що люди хвилюються через присутність глядачів, може бути не унікальним для нашого виду, — підкреслює співавтор дослідження Шінья Ямамото.

Науковець зазначив, що що схильність до "ефекту аудиторії" могла розвинутися в людей раніше, ніж поява суспільств, в яких була важлива репутація індивіда.

Ще один співавтор дослідження Крістен Лі додає, що попри очікування, шимпанзе продемонстрували, що відчувають хвилювання навіть тоді, коли за ними спостерігають люди, а не інші мавпи.

Категорія
Світ
Дата публікації

Коли Китай може напасти на Тайвань — дані розвідки

Чого далі очікувати від Китаю
Джерело:  online.ua

Колишній консультант Пентагону Рубен Ф. Джонсон, посилаючись на свої джерела в розвідці, попереджає, що армія КНР може розпочати вторгнення на Тайвань у найближчі кілька місяців.

Головні тези:

  • Потенційні сценарії нападу включають тотальну блокаду, масовані ракетні удари та спробу спровокувати хаос у США.
  • Атака на Тайвань може призвести до знищення оборонного потенціалу Штатів та його союзників у регіоні.

Чого далі очікувати від Китаю

Згідно з даними інсайдерів у розвідці, армія КНР може почати вторгнення на Тайвань менше ніж через пів року.

На переконання відставного підполковника армії США Чака ДеВор, Пекін може вдатися до одного з трьох сценарії атаки:

  1. придушення пацієнта,

  2. блискавичне захоплення,

  3. повний хаос.

У першому випадку йдеться про тотальну блокаду Тайваню. Військово-морський флот Китаю оточить острів "як сталева петля", перетворивши Тайванську протоку на зону ураження.

Якщо буде застосовано другий сценарій, то Китай буде вдаватися до масованих ракетних ударів, які зруйнують оборону Тайваню та підкосять його системи ППО.

Також розпочнеться масштабна кібератака, яка виведе з ладу електромережі, відключить інтернет і телефонні мережі.

Що стосується третього варіанту розвитку подій, то Китай спробує захопити Тайвань і знищити оборонний потенціал США і всіх регіональних союзників Америки.

Ракетні удари не тільки знищать військові об'єкти на острові, а й усі бази США в Японії, Гуамі та на Філіппінах. Одночасно з цим 20 000 китайців, незаконно ввезених у США за протоколами відкритого кордону президента Джо Байдена, почнуть атаки спільно з мексиканськими картелями.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски на суму понад 2 млрд грн

СБУ
Дерипаска

За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

Головні тези:

  • Україна націоналізувала активи російського олігарха Олега Дерипаски на суму понад 2 млрд грн через підозру у фінансуванні збройної агресії РФ.
  • Сировину, якою володів Дерипаска, використовували для виробництва складових до бойової техніки, включаючи балістичні ракети та бойові дрони.
  • Дерипаска є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України та входить до найближчого оточення Володимира Путіна.

Путінський посіпака Дерипаска втратив 2 млрд грн в Україні

Йдеться про понад 550 тис тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений в Україні ще до початку повномасштабної війни. З того часу вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину.

Загальна вартість націоналізованих активів становить понад 2 млрд грн.

Цю продукцію використовували на російських заводах олігарха для виплавки алюмінію, з якого виробляють складові до балістичних ракет, бойових дронів та радіолокаційних систем.

Дерипаска входить до найближчого оточення Путіна та є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України.

За матеріалами справи, націоналізовані боксити і глинозем належали йому через підконтрольну компанію, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця комерційна структура виступала формальним замовником продукції Миколаївського заводу для подальшого реекспорту на російські підприємства.

На початку 2023 року українські правоохоронці викрили оборудку і заблокували відправку цієї сировини.

Згодом слідчі Служби безпеки заочно повідомили олігарху про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за фінансування збройної агресії РФ. Досудове розслідування СБУ стосовно Дерипаски завершено, обвинувальний акт в січні 2025 року направлено до суду.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?