Опозиція Словаччини заступилася за Зеленського й спробує усунути Фіцо
Категорія
Політика
Дата публікації

Опозиція Словаччини заступилася за Зеленського й спробує усунути Фіцо

Фіцо
Джерело:  TASR

Опозиційні сили Словаччини не приховують, що обурені поведінкою Роберта Фіцо. Ба більше, вони офіційно підтвердили, що незабаром ініціюють вотум недовіри уряду прем’єра Словаччини.

Головні тези:

  • Фіцо потрапив під шквал критики через невиконання важливих планів та проросійську політику.
  • Депутати з різних партій об'єднуються проти словацького прем’єра та його команди. 
  • Народ Словаччини також висловлює своє невдоволення поведінкою Фіцо.

Опозиція Словаччини вирішила помститися Фіцо за свавілля

До своєрідної акції протесту проти словацького лідера уже долучилися депутати з партій "Прогресивна Словаччина", "Свобода і солідарність", християнські демократи, "Словаччина", "За народ" і "Християнський союз".

Окрім того, вони оголосили, що найближчими днями ініціюють вотум недовіри уряду Роберта Фіцо.

Одна з головних причин такого рішення полягає в тому, що чинний прем’єр і його команда не можуть реалізувати ті плани, які повинен був виконати уряд.

Ба більше, Фіцо неодноразово намагався змінити політичний курс країни.

За словами опозиціонерів, їх також обурює ставлення лідера країни до сусідів та союзників, зокрема до президента України Володимира Зеленського.

Роберт Фіцо залишив Словаччину. Замість того, щоб бути вдома і вирішувати проблеми, які турбують людей, він мандрує світом, кланяється диктаторам, насолоджується розкішшю десь у В’єтнамі. Він ображає наших сусідів і партнерів… Ми не дозволимо Фіцо розвернути Словаччину на схід", — виступив з заявою з цього приводу лідер "Прогресивної Словаччини" Міхал Шимечка.

Невдоволення політикою Фіцо назрівало давно

Міхал Шимечко звертає увагу на те, що опозицію підштовхнула до дій не лише скандальна поїздка Фіцо до Москви та зустріч з російським диктатором Володимиром Путіним.

За словами політика, насправді причин уже багато.

Протягом 14 років, коли Роберт Фіцо відповідав за керівництво країною, він завдав стільки шкоди, що описати це не вийде і за десять годин, — наголосив Шимечка.

Окрім того, словацькі опозиціонери публічно дорікнули коаліційним партіям за те, що вони не прийшли на позачергове засідання парламенту, щоб підтвердити зовнішньополітичну орієнтацію Словаччини. Що важливо розуміти, без них в опозиції не вистачало голосів, щоб відкрити засідання.

Нагадаємо, напередодні у містах Словаччини пройшли акції протесту проти проросійської політики премʼєр-міністра Роберта Фіцо.

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ знешкодили на Покровському напрямку понад 330 російських окупантів

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Оперативна інформація станом на 22:00 18.01.2025 щодо російського вторгнення. Загалом від початку доби 18 січня відбулося 176 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському напрямку.

Головні тези:

  • За оперативною інформацією, українські сили знешкодили понад 300 російських окупантів на Покровському напрямку.
  • За 18 січня відбулося 176 бойових зіткнень, найбільша кількість атак була зафіксована саме на Покровському напрямку.
  • Ворог проводив наступальні дії в районах Куп'янського, Лиманського, Торецького та інших напрямків, але українські захисники успішно відбили більшість атак.
  • Повітряні сили ЗСУ були залучені до відбиття ракетних та авіаційних ударів ворога, в результаті чого були знищені десятки безпілотників та ракет.
  • Силами оборони України також було зупинено штурм та атаки ворога на різних напрямках, демонструючи готовність до ефективного відбиття агресії.

Актуальна ситуація на фронті 18 січня

Російські терористи завдали чотирьох ракетних та 22 авіаційних ударів, залучивши шість ракет та скинувши 30 керованих авіаційних бомб. Крім цього, ворогом залучив 817 дронів-камікадзе та здійснив понад 4300 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.

  • На Харківському напрямку противник п’ять разів штурмував позиції наших військ у районі Вовчанська.

  • На Куп’янському напрямку ворог проводив наступальні дії поблизу Петропавлівки, Лозової та Піщаного. Шість бойових зіткнень завершено, одна ворожа атака триває до цього часу. Агресор атакував Глушківку КАБами.

  • На Лиманському напрямку російські загарбники штурмували позиції Сил оборони поблизу населених пунктів Зелений Гай, Першотравневе, Копанки, Новоєгорівка, Новосадове, Новолюбівка та Зарічне. Українські захисники зупинили вісім ворожих атак, ще два бойових зіткнення досі тривають. Противник завдав ударів КАБами по Шийківці та Борівській Андріївці.

  • Сіверський напрямок: ворог один раз штурмував наші позиції поблизу Білогорівки, успіху не мав.

  • На Краматорському напрямку окупанти атакували 10 разів в районах Ступочок, предтечиного та Часового Яру, всі спроби загарбників просунутися вперед припинені українськими воїнами. На Маркове противник скинув два КАБи.

  • На Торецькому напрямку ворог здійснив 19 штурмових дій. Загарбники штурмували позиції українських підрозділів біля Торецька, Кримського та Щербинівки, три боєзіткнення ще тривають. Окупанти скинули КАБ на Петрівку.

  • Покровський напрямок: від початку цієї доби противник 84 рази атакував у районах населених пунктів Водяне Друге, Зелене Поле, Малинівка, Покровськ, Котлине, Звірове, Удачне, Новоандріївка, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Шевченко, Успенівка, Слов’янка, Андріївка, Дачне, Улакли та Янтарне. Чотирнадцять бойових зіткнень досі тривають.

За наявними на цей час даними, втрати ворога, на даному напрямку, за сьогодні склали 335 військовослужбовців вбитими та пораненими, знищено три автомобілі, антену БпЛА, крім того, суттєво пошкоджено ще два автомобілі противника.

  • На Новопавлівському напрямку загарбники атакували 17 разів поблизу Великої Новосілки. Бої тривають. Ворог завдав авіаційних ударів керованими бомбами по районах населених пунктів Одрадне, Костянтинопіль, Новосілка, Розлив, Веселе та Темирівка.

  • На Оріхівському напрямку противник без успіху атакував населений пункт Новоданилівка.

  • На Придніпровському напрямку Силами оборони України було зупинено один штурм противника.

  • На Курському напрямку наші захисники відбили 12 ворожих атак, одне бойове зіткнення триває до цього часу. Ворог завдав п’ять авіаційних ударів п’ятьма керованими бомбами та вчинив 409 артилерійських обстрілів, зокрема 18 - із реактивних систем залпового вогню.

Атака РФ на Україну 18 січня

Як повідомляють Повітряні сили ЗСУ, новий напад противника розпочався ще о 19:00 17 січня.

Десятки дронів та 4 ракети були запущені російськими загарбниками з Міллерово, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ — РФ, а також із Воронезької та Брянської областей країни-агресорки.

До повітряного бою цього разу були залучені зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

Станом на 08.00 підтверджено збиття двох балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23 на Київщині та 24-х ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Хмельницькій, Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Херсонській та Донецькій областях.

Окрім того, Повітряні Сили ЗСУ повідомили, що 14 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків).

Категорія
Україна
Дата публікації

США таємно підтримували розвиток індустрії дронів в Україні — як саме

Дрони
Джерело:  The New York Times

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена розсекретила останню частину інформації про військову підтримку України. У даних йдеться про секретну підтримку військової індустрії безпілотників.

Головні тези:

  • Адміністрація президента США підтримувала українську військово-промислову індустрію безпілотників, інвестуючи у виробництво та розвиток нового покоління дронів.
  • Підтримка США у сфері дронів в Україні мала значний стратегічний вплив на хід війни з Росією, дозволяючи українцям ефективно захищати себе.
  • Україна також самостійно розвиває військову техніку, зокрема морські дрони та вітчизняні ракети, підвищуючи свій оборонний потенціал.
  • Безпілотники стають ключовим елементом сучасної військової стратегії, забезпечуючи ефективне управління та боротьбу в умовах загострених конфліктів.
  • Співпраця між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів сприяє обміну досвідом та підвищенню оборонної потужності країни.

США секретно інвестували у виробництво українських дронів

За словами американських чиновників, вони зробили великі інвестиції, які допомогли Україні почати та розширити виробництво безпілотників у боротьбі з більш численною і краще оснащеною армією Росії.

Зокрема та підтримка, яка "залишалась в тіні", була направлена на допомогу Україні в розробці нового покоління безпілотників і революційних методів ведення воєн.Адже окрім технічної підтримки, США витратили значні кошти, зокрема 1,5 млрд дол, відправлених у вересні минулого року, на розвиток виробництва безпілотників.

Як заявив радник із національної безпеки США Джейк Салліван, ця підтримка справила "реальний стратегічний вплив" на перебіг війни.

Ми бачили, як дрони посідають дедалі більш центральне місце в боротьбі в Україні та посідатимуть центральне місце в усіх майбутніх боях.

Джейк Салліван

Джейк Салліван

Радник із національної безпеки США

США допомагали виробникам безпілотників у закупівлі запчастин. За словами людей, які знають про ці події, Штати направили в Україну співробітників розвідки для допомоги в розробці програми.

В інтерв'ю цього тижня директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс побічно згадав про підтримку його відомством програми безпілотників в Україні.

Я думаю, що наша розвідувальна підтримка допомогла українцям захистити себе. Не тільки обмін розвідданими, а й підтримка деяких систем, які виявилися настільки ефективними.

Салліван зауважив, що робота над безпілотниками почалася після першого контрнаступу українців восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Робота також тривала і в 2023 році.

Однак, як пише видання, контрнаступ 2023 року став важким уроком для американців зокрема. Адже російські безпілотники атакували танки і бронемашини, надані Штатами і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.

Після цього у Штатах швидко збільшили підтримку українських виробників безпілотників. Крім фінансової допомоги, адміністрація Байдена працювала над налагодженням зв'язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками безпілотників.

Виробництво зброї в Україні

Під час повномасштабної війни Україна значно наростила виробництво зброї. Зокрема йдеться про морські дрони, а також про нові вітчизняні ракети.

У 2024 році стало відомо, що Україна розробила ракету-дрон "Паляниця".

В Україні також завершили випробування лінійки БпЛА з оптоволоконним зв’язком. Вони забезпечують захищене управління навіть в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?