Категорія
Україна
Дата публікації

Паніка, зневіра, стравлювання, замахи. Росія почала нову інформаційну атаку «Майдан-3» на Україну. Ексклюзив

Джерело:  online.ua
Зеленський і Путін

З 1 листопада російські спецслужби розпочали масштабну інформаційну атаку «Майдан-3», метою якої є дестабілізація України. Про це повідомляє online.ua, посилаючись на власні джерела в секторі безпеки та оборони. 

Українцям варто пам’ятати, що «війна на виснаження» це про стійкість до внутрішніх протистоянь, які Росія активно провокує.

Нова інформаційна атака РФ проти України

Терміни проведення нової інформаційної атаки російськими спецслужбами на Україну – листопад-грудень 2023 року.

Куратором операції став перший заступник керівника адміністрації президента РФ Сергій Кірієнко, а ідеологом – Владислав Сурков, один з авторів проекту «Новоросія».

Про це online.ua стало відомо з власних джерел в секторі безпеки та оборони України і підтверджує побіжний погляд на український інформаційний простір.

Згідно зухвалих планів росіян, операція проводитиметься в різних куточках світу, матиме комплексний багатовекторний характер.

Мета, яку перед собою ставлять російські спецслужби та пропагандисти, – дестабілізація політичного життя, провокація протестних настроїв і конфліктів у самій Україні, а також вплив на міжнародну антипутінську коаліцію.

Методика нової інформаційної атаки РФ залишиться традиційною для російських ІПСО – паніка, зневіра, штучне стравлювання політиків та військових.

ІПСО Росії: уявна «безперспективність опору» українців

Щодо основних тем інформаційного впливу російських спецслужб на українське суспільство, сюрпризів не передбачається.

На «прапор» знову піднімуть частину реальних проблемних тем, які сьогодні хвилюють українців: загальна втома від війни, уявна «безперспективність опору», корупція, неефективність міжнародних організацій, зупинка допомоги від міжнародних партнерів, неефективність політичного керівництва та різноманітні «теорії змови».

Окремим пунктом іде «мовне питання», яке знову і знову штучно повертають в порядок денний.

Водночас у Києві та регіонах планується організація низки «мирних» акцій, які матимуть абсолютно не мирні цілі.

Задля цього російські спецслужби активно використовують стресовий стан українського суспільства.

Зокрема, на новий рівень піднімаються болючі питання обмінів військовополонених та ротації військових в зоні бойових дій.

Продовжуються активні інформаційні атаки, спрямовані на зрив процесу мобілізації. Рідних та близьких українських військових провокують на агресивні дії, які додатково розхитують суспільство.

Саме з цією метою Росія заблокувала процес обмінів військовополоненими.

Атака РФ проти воєнно-політичного керівництва України

Перші етапи цієї операції вже можна спостерігати як на українських, так і на міжнародних інформаційних майданчиках, в тому числі проросійських і орієнтованих на російськомовну аудиторію.

До нових голосів у вигляді «законсервованих» агентів впливу (самозвані «експерти» та коментатори) додалась певна частина українських політиків та лідерів думок, які несвідомо поширюють російські наративи заради власного піару.

Наразі основний інформаційний удар спрямовано на дискредитацію певних державних структур та представників політичного й воєнного керівництва України.

Зокрема роздмухується уявний «конфлікт» між різними гілками влади та конкретними державними діячами.

За даними джерел, найбільша ставка в інформаційних атаках Росії робиться на пропаганду в месенджері Телеграм, який має російське походження. Лише на цей напрямок вже виділено 230 млн доларів.

Загалом «Майдан-3» став найдорожчою російською інформаційною спецоперацією проти України з 2014 року — її загальний бюджет сягнув півтора мільярда доларів.

Російські спецслужби готують замахи на керівництво України

Планується організація серії замахів на низку посадових осіб. Для цього підготовлено кілька груп виконавців.

Деякі учасники вже перебувають на території України, деякі готуються до в’їзду з території «тіньових союзників» Росії. Керівництво операцією здійснюватиметься безпосередньо з території РФ.

За даними джерел, якщо замахи будуть успішними, то деякі з них будуть представлені як свідчення «слабкості» України та нездатності захистити знакові постаті. Інші замахи спробують видати за начебто «внутрішньоукраїнські розбірки», які дійшли до крайньої точки кипіння.

Своєї пікової точки спецоперація російських спецслужб має сягнути у річницю початку Революції гідності. За задумом «авторів» це додасть подіям емоційності та символізму.

До того ж, саме в цей період прогнозується розпал російських ракетних атак на українську цивільну критичну інфраструктуру.

Поєднання всіх складових природно посилюватиме психологічний вплив на українців та сприятиме виникненню панічних та капітулянтських настроїв.

Дестабілізація Росією світу: допомога Ізраїлю та Північні потоки

На міжнародній арені росіянами продовжиться просування теми Близького Сходу задля відвернення уваги від війни в Україні та зменшення міжнародної допомоги.

Саму Україну представлятимуть як суцільне “Гуляйполе”, позбавлене будь-яких ознак цивілізованості та законності з постійними сварками на рівні вищого керівництва держави.

Нової сили наберуть теорії щодо причетності України до підриву «Північних потоків».

Кінцева мета інформаційного «проєкту» російських спецслужб – довести неспроможність України як самостійної держави, адже начебто її керівництво «нездатне до ефективного управління, а народ не може обрати достойних лідерів».

Тобто, мова про чергову спробу представити Україну як «failed state» (неспроможну державу).

Відтак, партнерські до Росії політичні сили на «заході» будуть переконувати опонентів та виборців у необхідності переключити вектор підтримки з України на Ізраїль.

Українські спецслужби будуть протистояти таким атаками, але всім українцям важливо пам’ятати, що «війна на виснаження» це не лише про мобілізацію, танки та дрони. Це стійкість до внутрішніх протистоянь, які Росія активно провокуватиме.

Російські стратеги впевнені, що їхній режим та суспільство значно стабільніші та стійкіші до інформаційних і безпекових впливів.

Категорія
Україна
Дата публікації

Виступ Зеленського у Давосі — відео та головні заяви

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський провів виступ на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі, відзначившись низкою потужних заяв. 

Головні тези:

  • Зеленський виступив у Давосі з потужними заявами про майбутнє Європи в умовах агресії РФ.
  • Президент зазначив необхідність розробки єдиної європейської оборонної стратегії та безпеки.
  • Україна готова співпрацювати з Європою та США для протистояння загрозам від РФ, Ірану та Північної Кореї.
  • Зеленський підкреслив важливість мирної угоди та надійних гарантій безпеки для України та Європи.
  • Президент акцентував увагу на відносинах з Трампом та стратегії у відносинах з новим президентом США.

Про майбутнє Європи та України в умовах агресії РФ

Виступ глави держави почався із майбутнього Європи на тлі триваючої зброїної агресії Росії проти України.

Президент підкреслив, що наразі світова спільнота чекає на подальші дії Трампа.

Вашингтон не вірить, що Європа може принести їм щось справді суттєве, — зазначив Зеленський.

За його словами, торік на саміті "Діалог Шангрі-Ла" в Сінгапурі представники американської делегації поставили її лише на третє місце в списку пріоритетів після Індо-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Перської затоки.

Зеленський також підкреслив, що невпевнений у тому, що Трамп зацікавлений у НАТО і готовий із повагою ставитись до європейських інституцій.

Ми перебуваємо на черговому переломному етапі, який одні вважають проблемою для Європи, а інші — шансом. Європа має утвердитися як сильний глобальний гравець. Як незамінний гравець, — наголосив Зеленський.

Стосовно країни-агресорки Росії президент зазначив, що Кремль перетворює цю країну на аналог Північної Кореї.

Однак попередив, що попри малий порівняно із ЄС економічний потенціал, Росія вже виробляє значно більше зброї.

Саме такий шлях війн обирає Москва. Путін підписав нову стратегічну угоду з Іраном. У нього вже є всеосяжний договір із Північною Кореєю. Проти кого вони укладають такі угоди? Проти вас, проти всіх нас. Проти Європи, проти Америки, — наголошує Зеленський.

Він зазначив, що протистояти загрозам альянсу Росії Ірану та Північної Кореї Європа та США можуть тільки спільно з Україною.

Президент підкреслив, що тоді як Росія може залучити до війни 1,5 млн осіб, Україна, своєю чергою, не менше 800 тис військових.

На другому місці Франція — понад 200 тис. Потім Німеччина, Італія та Велика Британія. У всіх інших менше. Це не та ситуація, коли одна країна може захистити себе поодинці. Треба, щоб усі ми об'єдналися і щось значили, — підкреслює Зеленський.

Про необхідність єдиної європейської оборонної стратегії

Глава держави також наголосив на необхідності розробки єдиної європейської політики в галузі безпеки та оборони, яка зобов’язуватиме країни витрачати на оборону стільки, скільки потрібно.

Якщо для покриття витрат на оборону потрібно 5% ВВП, то так тому і бути, нехай буде 5%, — пояснює Зеленський.

Як приклад він навів моделі співпраці для оборони України.

Ми разом створюємо безпілотники, разом виробляємо артилерію — і в Україні це набагато дешевше і швидше, ніж у будь-якій іншій країні. І інвестувати зараз у виробництво українських безпілотників — значить інвестувати не тільки в безпеку Європи, а й у здатність Європи бути гарантом безпеки для інших життєво важливих регіонів, — зазначив президент.

Він переконаний, що країни ЄС мають створити власний аналог ізраїльської системи ППО “Залізний купол”.

Разом з Україною можна побудувати системи ППО, які впораються з крилатими і балістичними ракетами всіх типів.

Ми не можемо покладатися на добру волю кількох столиць, коли йдеться про безпеку Європи — чи то Вашингтон, Берлін, Париж, Лондон, Рим чи — після того, як Путін звалиться з ніг, — якийсь уявний демократ у Москві, — наголошує президент.

Про майбутню мирну угоду та гарантії безпеки

На думку Зеленського, коли укладаються угоди про війну і мир, за столом переговорів має бути місце для Європи.

Я говорю тут не тільки про Україну. Це має стати стандартом. Європа заслуговує бути не просто спостерігачем, коли її лідери обмежуються постом на сайті X після того, як угоду укладено. Європа має визначати умови цих угод, — зазначає глава держави.

За словами Зеленського, головною стратегією на шляху до миру є перехід до дипломатії. Але питання в тому, якою вона буде.

Якщо дипломатія буде сильною і після тих чи інших форматів перемовин Україна матиме міцні безпекові гарантії, які унеможливлять повернення Путіна з війною, то це буде постійний справедливий сильний мир для України, для Європи і для Америки, — наголошує президент.

Але якщо гарантії будуть слабкими і будуть лише на словах, то і від Росії "ви отримаєте слова, і вони знову повернуться з війною".

На сьогодні окупаційне угруповання РФ на території України втричі більше, ніж на початку 2022 року і перевищує 600 тис осіб. І якщо на початку війни США забезпечували до 90% поставок зброї, то сьогодні 40% — українське виробництво, 40% — США, решта — Європа.

Коли не буде сильних гарантій безпеки, обсяги знижуватимуться, нам доведеться розраховувати тільки на себе і на Європу, і цього замало. Потрібно, щоб Європа і США були в союзі. Якщо Путін наростив до понад 600 тис своє угруповання, як ви вважаєте...? Якщо не буде сильних гарантій — не НАТО, ще щось, військовий контингент на території України — Путін точно повернеться з армією в десять разів більшою, — переконаний Зеленський.

Він попередив, що кремлівський диктатор повернеться для повної окупації всіх країн, які раніше входили до СРСР, а потім почне висувати ультиматуми тим чи іншим країнам — вийти з НАТО і так далі.

Одне з найважливіших питань, яке ставитиме Путін, — зменшення української армії в рази

Це абсолютно зрозуміло. Якщо ми змогли зробити армію 800 тис, то зрозуміло, що ми плюс Європа — це армія, яка здатна не тільки захищатися, а здатна дати відсіч Путіну. Він це розуміє, — наголошує Зеленський.

Найшвидший шлях для цього — тиснути на США, щоб Україну не прийняли в НАТО. І тиснути на решту союзників, щоб вони вимагали від України скоротити армію в п'ять разів.

Про відносини з Трампом

Президент підкреслив, що стратегія України у відносинах з новим президентом США Дональдом Трампом полягає у тому, щоб нейтралізувати усі голоси, які намагаються просувати проросійську позицію.

Щоб навколо нього було більше голосів з Європи, щоб він чітко розумів деталі та ризики, які можуть бути в майбутньому.

Трамп мені сказав і публічно про це говорив, що робитиме все, щоб закінчити війну цього року. Я йому сказав, що ми — ваш партнер. Ця війна у нас, ми знаємо всі болючі місця, ми втрачали наших людей. Ми хочемо закінчити війну цього року. Але не просто швидко, а справедливо передусім, надійно для нас. Ми будемо робити все для цього, — переконує Зеленський.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?