Пентагон отримав результати психічної експертизи Путіна
Категорія
Світ
Дата публікації

Пентагон отримав результати психічної експертизи Путіна

Пентагон отримав результати психічної експертизи Путіна
Джерело:  online.ua

Медичний психолог Ніріт Пізано оприлюднила результати аналізу поведінки президента Росії Володимира Путіна під час його промов впродовж останніх двох років. При цьому проаналізували виступи у перші дні вторгнення в Україну, а також пізніші, коли ЗС РФ почали "прогинатись" у Запорізькій області під тиском ЗСУ та зазнавати дошкульних ударів в Криму.

Джерело: Nikkei Asia

Пентагон отримав результати психічної експертизи Путіна

Видання ознайомилось з тезами доповіді Пізано, яку вона зробила на симпозіумі, організованому Стратегічним командуванням Збройних сил США (Пентагоном). Під час інтерв'ю психолог пояснила методику дослідження і розтлумачила висновки. Головний висновок — у Путіна немає тих емоцій, на які сподіваються у Пентагоні. Тому, схоже, дії США потрібно змінити.

Емоційна оцінка промов виявляє високий ступінь гніву та огиди, але, як не дивно, майже відсутній страх. Відсутність страху у Путіна була також чіткою в його промові через рік після вторгнення, — сказала клінічний психолог Ніріт Пізано.

Поведінка Путіна: деталі

Поведінку Путіна вирішили проаналізувати, тому що "нам потрібно знати, що ми прагнемо стримати". "Ефективне стримування – це набір дій, які позбавлять супротивників вигоди, яких вони прагнуть, накладають витрати, яких вони бояться, і заохочують до стриманості, пропонуючи їм прийнятний альтернативний результат", ідеться у інтерв'ю фахівця.

Для дослідження обрали чотири доповіді Путіна: 22 та 24 лютого 2022 року (у дні вторгнення в Україну), 21 лютого 2023 року під час звернення до Федеральних зборів та 4 вересня 2023 року під час пресконференції після перемовин з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом щодо зернової угоди.

Було виділено кілька маркерів — 10 емоцій: основних — радість, агресія, огида, страх, смуток, здивування (базові), допоміжних — розвага (веселощі), презирство, надія та віра (довіра) (важливі для політика).

Маркери аналізували за допомогою програми штучного інтелекту та поведінкової психології у рамках спеціального проєкту лабораторії Cognovi Lab. В результаті отримали наступний результат:

  • у перші дні вторгнення Путін демонстрував злість, огиду та зневагу, також помітили вищий рівень віри та надії;

  • через рік — злість, огида, зневага і віра, домінувала також надія;

  • восени 2023 року — високий рівень агресії, огиди, зневаги, надії, віри, також відзначили здивування.

Пізано пояснила значення цих маркерів для оцінок поведінки Путіна, якого намагаються втримати від продовження війни.

Операції стримування переконують супротивників не вживати дій, які загрожують життєво важливим інтересам США, шляхом вирішального впливу на прийняття ними рішень", — пояснив спікер. США та партнери почали "операцію стримування" задовго до початку вторгнення. Зокрема, відкрито повідомляли про готовність до наступу ЗС РФ та про сили, які зібрались навколо України. Вже під час вторгнення кожен крок партнерів спрямований на те, щоб втрати і ризики для Росії ставали більшими, ніж набутки від вторгнення. Однак операції стримування, які вживались весь час, не показали, що налякали Путіна, а подіяли навіть протилежним чином. "Наші стратегії іноді можуть стимулювати ту саму поведінку, яку ми намагаємося запобігти, — підсумувала Пізано.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Що не так з переговорами США та Росії щодо України — пояснення Сікорського

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви
Джерело:  TVN24

На переконання глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, в Україні сприймають переговори команд президента США Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна стосовно завершення війни як певний "поштовх" у ситуації. Однак є певний нюанс, на яку більшість людей не звертають увагу.

Головні тези:

  • Білий дім та Кремль ігнорують традиційні канони дипломатії.
  • Особистий стиль Трампа впливає на спосіб ведення перемовин з офіційною Москвою.

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви

Шеф польської дипломатії звертає увагу на те, що такі переговори "суперечать канонам дипломатії".

Згідно з традиційним каноном, спочатку ви відкриваєте якийсь конфіденційний канал комунікації, досліджуєте наміри іншої сторони, потім вибудовуєте певну довіру, і лише потім лідери благословляють угоду, яка майже готова.

Радослав Сікорский

Радослав Сікорский

Глава МЗС Польщі

За словами польського дипломата, не можна ігнорувати той факт, що в очільника Білого дому є свій особистий стиль.

Сікорський також зазначив, що команда українського лідера Володимира Зеленського довіряє рішенням та планам Дональда Трампа.

Українці кажуть, що це дає надію на пришвидшення певних процесів, які, як вони сподіваються, приведуть до міцного миру. Тож вони висловлюють Дональду Трампу вотум довіри, — наголосив шеф польської дипломатії.

Категорія
Україна
Дата публікації

Адміністрація Байдена лютувала й панікувала через потоплення крейсера "Москва"

Байден
Джерело:  The New York Times

14 квітня 2022 року українські військові неочікувано для всіх потопили ракетний крейсер "Москва" - флагман російського флоту. Лише зараз стало відомо, що ця подія насправді шокувала та налякала команду експрезидента США Джо Байдена.

Головні тези:

  • Знищення флагмана російського флоту призвело до напружених відносин між Україною та США.
  • Білий дім не знав, як Росія відреагує на таке публічне приниження .

Байден боявся реакції Путіна

Як вдалося дізнатися журналістам, у середині квітня 2022 року американські та українські військово-морські офіцери проводили рутинну розвідку.

Саме тоді на екранах своїх радарів вони помітили щось несподіване.

Тоді американці сказали: "О, це "Москва", а українці одразу відповіли: "Боже мій. Дуже дякую. До побачення".

Фактично Україна знищила російський флагман, не порадившись зі своїми американськими союзниками.

Американці були розлючені, бо українці не попередили про це; здивовані, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і панікували, бо адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Потоплення крейсера “Москва”

Варто зазначити, що у перші роки війни відносини між Україною та США також ускладнювали напружені стосунки між тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його американським колегою, генералом Марком А. Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?