Підозрюваного у крадіжці картини Бенксі у Гостомелі судитимуть — йому загрожує 13 років
Категорія
Культура
Дата публікації

Підозрюваного у крадіжці картини Бенксі у Гостомелі судитимуть — йому загрожує 13 років

Підозрюваного у крадіжці картини Бенксі у Гостомелі судитимуть — йому загрожує 13 років
Джерело:  online.ua

Офіс генерального прокурора України офіційно підтвердив, що жителя Києва, який у Гостомелі намагався вкрасти графіті Бенксі "Жінка у протигазі", будуть судити. Цю інформацію також підтвердив начальник Головного управління Національної поліції у Київській області Андрій Небутов.

Джерело: Телеграм-канал Андрія Небутова

Організатора викрадення картини Бенксі у Гостомелі судитимуть

Згідно з останніми даними, зловмиснику повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 та ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу.

За організацію викрадення графіті його можуть ув'язнити на строк від восьми до тринадцяти років з конфіскацією майна.

Фото - скриншот

Варто також зазначити, що призначена під час слідства експертиза показала, що вартість картини перевищує 9 млн грн.

Як відбувалася крадіжка графіті британського художника Бенксі

Мешканець Києва зрізав частину стіни із графіті відомого вуличного художника, який той залишив на зруйнованому окупантами будинку у Гостомелі.

Чоловік мав намір продати графіті, адже знав, що воно є дуже цінним. З метою реалізації свого плану, киянин залучив ще кілька людей, переконавши їх у тому, що він має дозвіл на демонтаж.

Після того, як частину стіни зрізали, зловмисник обмотав картину стрейч-плівкою та завантажив в авто. Проте залишити місце злочину не вдалося — його затримали співробітники військової адміністрації.

Як уже згадувалося раніше, місцева влада уже визнала стріт-арт Бенксі культурним надбанням.

Що важливо знати про Бенксі

"Бенксі" — це псевдонім британського андерграундного вуличного художника. Досі ніхто не зміг дізнатися його справжнє ім'я. Особистість митця оповита багатьма легендами.

Художник створив сім муралів у різних місцях України, включаючи Бородянку, Ірпінь та Київ.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Канада готова стати світовим лідером замість США — Карні

Карні
Джерело:  The New York Times

США десятиліттями домінували у світовій економіці. Канада готова зараз взяти на себе цю роль.

Головні тези:

  • Канада зараз має намір стати глобальним економічним лідером на заміну Сполученим Штатам.
  • Прем’єр-міністр Карні збирається створити “коаліцію країн-однодумців”, яка буде шукати альтернативу політиці ЗША.
  • Канада відреагувала на мита ЗША заходом у формі 25% мита на автомобілі, імпортовані зі США.

Канада може стати лідером замість США — Карні

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Марк Карні.

Карні заявив, що спробує зібрати "коаліцію країн-однодумців", які шукатимуть альтернативу Сполученим Штатам Америки.

Якщо Сполучені Штати більше не хочуть бути лідером, Канада це зробить.

Марк Карні

Марк Карні

Прем’єр-міністр Канади

Пізніше прем'єр Канади додав, що період домінування Штатів у світовій економіці підійшов до кінця.

80-річний період, коли Сполучені Штати взяли на себе роль глобального економічного лідера, коли вони створювали альянси, засновані на довірі та взаємній повазі та відстоювали вільний і відкритий обмін товарами та послугами, закінчився. Хоча це трагедія, це також нова реальність.

​Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп запровадив нові мита на імпорт товарів з усіх країн світу, які почали діяти з 2 квітня 2025 року. Ці мита коливаються від 10% до 50%, залежно від країни-імпортера.

Водночас у відповідь на мита США, Канада запровадила 25% мито на автомобілі, імпортовані зі США.

Тим часом Британія оприлюднила список з 8 тис американських товарів, які можуть потрапити під митні тарифи у відповідь на політику президента США Дональда Трампа. Примітно, що перелік включає різноманітні товари від бінокля та бурбонського віскі.

Категорія
Політика
Дата публікації

Як у Росії. Влада Словаччини намагається ухвалити закон про "іноагентів"

Фіцо
Джерело:  Politico

Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.

Головні тези:

  • Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
  • Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.

У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”

Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.

Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.

Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.

Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".

Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.

Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.

Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

Прем’єр-міністр Словаччини

Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?