Польські перевізники продовжують блокувати кордон з Україною на трьох ПП
Категорія
Світ
Дата публікації

Польські перевізники продовжують блокувати кордон з Україною на трьох ПП

Страйк
Джерело:  Укрінформ

Станом на ранок 8 січня блокування напрямків пунктів пропуску "Рава-Руська – Гребенне", "Краківець – Корчова", "Ягодин – Дорогуськ" на польсько-українскому кордоні продовжується. За інформацією польських прикордонників, близько 1350 вантажівок перебувають в чергах на цих трьох напрямках в бік України.

Блокада українського кордону з боку польських перевізників продовжується

На кордоні України та Польщі загалом у чергах стоять близько 2 тис вантажівок, триває блокування напрямків трьох пунктів пропуску.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Продовжується блокування напрямків пунктів пропуску "Рава-Руська – Гребенне", "Краківець – Корчова", "Ягодин – Дорогуськ". За інформацією польських прикордонників, станом на ранок 1350 вантажівок перебувають в чергах на цих трьох напрямках в бік України, – сказав речник.

Демченко нагадав, що 6 січня близько 21-ї години був розблокований рух на напрямку пункту пропуску "Шегині – Медика", але черги ще залишаються – станом на ранок сьогодні 550 вантажівок. Після розблокування рух вантажівок на цьому напрямку став більш інтенсивним.

На інших ділянках кордону рух для вантажівок не блокується. Є зменшення черг з вантажних транспортних засобів в бік України. Інтенсивність руху на в'їзд та виїзд забезпечується. Черга залишається лише на території Словаччини в бік України на напрямку пункту пропуску "Ужгород". Станом на ранок сьогодні очікувало проїзду 400 вантажівок, – повідомив він.

6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок поблизу трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова – Краківець", "Гребенне – Рава-Руська", "Дорогуськ – Ягодин".

Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.

Україна виконала свою частину плану по розблокуванню польсько-українського кордону

Україна виконала свою частину домовленостей, зафіксованих у плані дій для розблокування кордону з Польщею.

Про це заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач в ефірі телемарафону "Єдині новини".

План, який ми узгодили, з боку України виконаний, і до нас на сьогодні питань немає. Питання в тому, що ще протестувальники вимагають від польського уряду, – зазначив Деркач.

Він наголосив, що неможливість скасування угоди про лібералізацію перевезень підтвердив і Європейський Союз, і польський уряд.

Деркач також повідомив, що кількість двосторонніх перевезень, здійснених польськими перевізниками, знизилася лише на 5% порівняно з періодом до повномасштабного вторгення.

Тому їхні заклики, що українські перевізники повністю "вбили" польський ринок перевезень, не відповідають дійсності, – наголосив посадовець.

Водночас, за його словами, Україна лише у листопаді 2023 року недоотримала майже 10 млрд євро митних зборів через блокування кордону. Збитків зазнає і Польща.

Категорія
Світ
Дата публікації

Дуже дорога проблема. Що відомо про гучний конфлікт у НАТО

Британія
Джерело:  The Sunday Times

Як вдалося дізнатися журналістам, окремі члени Альянсу невдоволені станом протиповітряної оборони Великої Британії, адже вона майже не має засобів захисту від балістичних ракет.

Головні тези:

  • Засобів захисту від балістичних ракет в Британії практично немає.
  • Ця проблема, яку ніхто не поспішає вирішувати, спровокувала обурення серед членів НАТО.
  • Альянс рекомендує своїм членам збільшити витрати на розвиток систем протиповітряної оборони наземного базування.

Британія наразі є слабкою ланкою в НАТО

Як стверджують інсайдери журналістів в оборонному секторі Британії, в блоці більше не приховують своє обурення тим фактом, що Лондон не робить запланованого внеску в системи оборони для захисту Європи від ракетних атак далекого радіусу дії.

Ба більше, нещодавно стало відомо, що країна не має наземних засобів ППО для захисту критично важливої інфраструктури або населених пунктів від балістичних ракет.

Що важливо розуміти, у часи Холодної війни Британія готувалась до оборони від ударів ракет із ядерною боєголовкою, тому не надавала пріоритету іншим системам ППО.

Причина того, що Британія має дуже слабку протиповітряну оборону, полягає в тому, що протягом 30 років ніхто не думав, що вона нам потрібна, – виступив з заявою з цього приводу високопосадовець британського сектора оборони, який говорив на умовах анонімності.

Британія знаходиться у зоні ризику

Станом на сьогодні ні для кого не секрет, що країну можу атакувати з "будь-якого напрямку", якщо балістична ракета буде випущена з корабля, підводного човна або літака.

Через 15 років балістична ракета зможе уразити Британію з будь-якої точки світу. Але це дуже дорога проблема, щоб її вирішити, – заявив ще один інсайдер.

Варто звернути увагу на те, що цьогоріч Альянс у межах своїх рекомендацій країнам-членам збільшити витрати на оборону зробить наголос на розвитку систем протиповітряної оборони наземного базування (SBAD).

Що цікаво, на цьому тлі офіційний Лондон стурбований, що надмірна увага до ППО в межах колективної оборони НАТО може призвести до відволікання коштів від більш специфічних потреб Британії.

Категорія
Політика
Дата публікації

Глава Євроради назвав країну-пріоритет для ЄС у 2025 році

Кошта

Очільник Європейської ради Антоніу Кошта наголосив на пріоритетності підтримки України на тлі триваючої російської агресії. З такою заявою він виступив під час церемонії відкриття головування Польщі в Раді ЄС.

Головні тези:

  • Європейська рада підтвердила підтримку України на тлі війни.
  • Польща зосередиться на питаннях оборони під час свого головування у Євросоюзі.

ЄС не збирається кидати Україну напризволяще

Україна має залишатися нашим головним пріоритетом. Цього року ми повинні продовжувати підтримувати Україну — стільки, скільки необхідно, стільки, скільки буде потрібно, щоб домогтися всеосяжного, справедливого і міцного миру.

Антоніу Кошта

Антоніу Кошта

Голова Європейської ради

Він також вкотре нагадав, що міжнародне право має восторжествувати заради свободи українського народу і нашої спільної безпеки.

Як зазначив Кошта, з цією метою важливо продовжувати розглядати оборону як стратегічний пріоритет для офіційного Брюсселю.

Ось чому я закликав провести неформальну зустріч європейських лідерів на початку лютого, присвячену темі оборони, — додав глава Євроради.

Оборонний пріоритет польського головування в Раді ЄС

На переконання Кошту, ліпшого часу для лідерства Польщі в Європейському союзі годі й шукати.

Польський народ був натхненням і силою опору в той час, коли іноземне втручання загрожує нашій демократичній цілісності. Тому що Польща була на передньому краї оборонних можливостей Європи, які нам необхідно розвивати для захисту наших країн, наших суспільств, наших цінностей.

Антоніу Кошта

Антоніу Кошта

Голова Європейської ради

Окрім того, аналітик нагадав, що Європейський союз був заснований як проєкт миру після Другої світової війни, і "нам потрібно знову зміцнити нашу безпеку, щоб забезпечити мир у Європі".

На його переконання, саме оборона має вирішальне значення для сьогодення і майбутнього Європи.

Однак не можна ігнорувати той факт, що це лише один із компонентів архітектури безпеки.

Оскільки програма польського головування справедливо фокусується на ній, ми маємо розв'язувати її більш комплексно.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?