Путін підписав закон про 10 років ув'язнення для росіян за дезертирство та здачу в полон
Категорія
Світ
Дата публікації

Путін підписав закон про 10 років ув'язнення для росіян за дезертирство та здачу в полон

Путін підписав закон про 10 років ув'язнення для росіян за дезертирство та здачу в полон
Джерело:  online.ua

Президент РФ Володимир Путін підписав закон з поправками до Кримінального кодексу РФ, згідно з якими передбачається покарання до 10 років за дезертирство, здачу в полон, і запроваджуються у КК поняття «мобілізація», «воєнний стан», «воєнний час».

Джерело: росЗМІ

У РФ відмовники та дезертири будуть отримувати тюремний строк

Дезертирство, тобто «самовільне залишення частини» в період мобілізації та воєнного стану каратиметься суворіше, ніж раніше: до 5 років позбавлення волі, якщо відсутність у частині триває від 2-10 діб; від 10 діб до одного місяця – до 7 років; понад місяць – 5-10 років колонії.

За "Добровільну здачу в полон" загрожуватиме від 3 до 10 років позбавлення волі, якщо немає ознак державної зради.

Зазначається, що "військовослужбовець, який уперше вчинив злочин, передбачений цією статтею, може бути звільнений від кримінальної відповідальності, якщо він вжив заходів для свого звільнення, повернувся до частини або до місця служби і не вчинив під час перебування в полоні інших злочинів".

За відмову від участі у воєнних діях законом передбачено до трьох років позбавлення волі, а якщо така відмова спричинила «тяжкі наслідки» — до 10 років. Такий самий термін передбачено за невиконання наказу.

Внесено поправки до статті про мародерство, які передбачають позбавлення волі на строк до 15 років.

Також запроваджено низку статей, передбачають покарання за невиконання державного оборонного замовлення та порушення умов державного контракту.

Нагадаємо, що Держдума РФ проголосувала за цей закон 20 вересня, напередодні часткової мобілізації в РФ.

Офіційно планується призвати 300 тисяч резервістів, проте в указі про мобілізацію є засекречений пункт, який дає змогу Міноборони країни призвати на війну мільйон осіб.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. В уряді розставили всі крапки над "і"

Юлія Свириденко

 Адміністрація президента США Дональда Трамп уже передала команді українського лідера Володимира Зеленського проєкт економічної угоди про надра — наразі вона опрацьовується. Що важливо розуміти, йдеться лише про робочу версію.

Головні тези:

  • Українська влада активно формує власну позицію щодо угоди про надра з американськими партнерами.
  • Будь-які публічні дискусії щодо тексту цієї угоди завдають шкоди перемовинам.

Кабмін хоче досягнути консенсусу з США

З заявою з цього приводу виступила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона дала зрозуміти, що наразі Кабмін налаштований досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США, тому попросила ЗМІ утриматися від коментарів

За словами Юлії Свириденко, наразі йдеться про робочу версію документу, яка фактично відображає позицію юридичних американських радників.

Українська влада формує власну позицію, і зараз процес також формалізований.

Вона також наголосила, що Кабмін вийде з публічної позицією до парламенту, коли вдасться досягти консенсусу зі Штатами.

Коли буде необхідно, ми звичайно вийдемо з консультації до Верховної Ради. Будь-які публічні дискусії наразі щодо тексту цієї угоди завдають тільки шкоди перемовинам і нам заважають вести конструктивну дискусію з американськими партнерами.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України

Що важливо розуміти, 28 лютого угода про надра була готовою до підписання.

Однак публічна сварка президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського у Білому домі призвела до того, що документ так і не підписали.

Категорія
Світ
Дата публікації

Румунія посилює свій флот на Чорному морі — про що йдеться

Румунія
Джерело:  Reuters

28 березня Верховна рада оборони Румунії схвалила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій в Чорному морі і на східному фланзі НАТО.

Головні тези:

  • Румунія збирається посилити свій флот на Чорному морі шляхом закупівлі нових військових кораблів.
  • Плани включають збільшення витрат на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році.
  • Проблеми з угодою з французькою компанією Naval Group призвели до пошуку альтернативних рішень щодо модернізації флоту.

Румунія придбає у Франції малі військові кораблі

У виданні нагадали, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році скасувала угоду з французькою компанією Naval Group.

Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії, а також на модернізацію двох фрегатів за 1,2 млрд євро.

Проте угода була затримана спочатку через юридичні проблеми, а потім через те, що вона не змогла досягти порозуміння зі своїм молодшим партнером щодо зростання витрат.

Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій, - йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.

Військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році, порівняно з нинішніми 2,2%.

Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?