РФ змінила головнокомандувача флоту після знищення ЗСУ російських кораблів — британська розвідка
Категорія
Україна
Дата публікації

РФ змінила головнокомандувача флоту після знищення ЗСУ російських кораблів — британська розвідка

флот рф

Британська розвідка  проаналізувала зміну головнокомандувача військово-морського флоту Російської Федерації.

Що призвело до зміни головнокомандувача флоту РФ

Як зазначається у зведенні, звільнення адмірала Євменова сталося після відставки другого командувача Чорноморського флоту з лютого 2022 року і послідувало за втратою корвету "Сергій Котів" 5 березня 2024 року, дев'ятого великого судна, втраченого внаслідок дій України з моменту вторгнення Росії в Україну.

За даними британської розвідки, хоча адмірал Моїсеєв був кадровим підводником, до призначення на посаду командувача Північного флоту він командував Чорноморським флотом у період з 2018 до 2019 року.

Ймовірно, перше завдання адмірала Моїсеєва на посаді головкому ВМФ буде стабілізація безпеки ситуації на Чорному морі та зміни, спрямовані на підвищення боєздатності Чорноморського флоту в регіоні, — зазначають у Міноборони Британії.

Які втрати Чорноморського флоту РФ через атаки українських військових

У ніч з 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР Group 13 у співпраці з ВМС України провів операцію про знищенню неподалік Керченської протоки російського патрульного корабля "Сергей Котов", який тільки 2022 року спустили на воду.

Як відомо, Росія використовувала корабель для атак по території України, зокрема, свого часу і по острову Зміїний.

У ГУР напередодні повідомляли, що 52-х членів екіпажу, які перебували на кораблі, ворогу, ймовірно, вдалось евакуювати.

Удар був здійснений морськими дронами “Magura V5”, російський корабель зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

Вартість потопленого корабля становить близько 65 мільйонів доларів.

Також 14 лютого українські морські дрони потопили Великий десантний корабель “Цезар Куніков” поблизу Алупки у Криму.

31 січня було потоплено ракетний катер Р-334 “Івановець” на озері Донузлав, а 26 грудня 2023 року — великий десантний корабель “Новочеркаськ” був уражений ракетами “Storm Shadow”.

13 вересня 2023 року внаслідок ракетного удару по Севморзаводу було уражено підводний човен “Ростов-на-Дону” та великий десантний корабель “Мінськ”.

Категорія
Україна
Дата публікації

Викрадення Росією українських дітей. США ухвалили фінальне рішення

діти
Джерело:  Reuters

Державний департамент США офіційно підтвердив, що надасть короткострокове фінансування ініціативи з документування даних про викрадених Росією українських дітей. Після цього ініціативу планують остаточно заблокувати.

Головні тези:

  • Рішення про закриття програми “Обсерваторія конфлікту в Україні” ухвалено в межах політики президента США Дональда Трампа.
  • Online.UA створило документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яка розкриває проблему викрадень українських дітей.

США поступово скорочують допомогу Україні

Про рішення влади повідомив речник американського дипломатичного відомства.

Що важливо розуміти, йдеться про ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, що допомогла відстежити тисячі українських дітей, яких викрала країна-агресорка Росія.

Згідно з останніми даними, фінансування вирішили надати на короткий період, поки виконавці програми "Обсерваторія конфліктів" забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам влади.

Спікер дипломатичного відомства звертає увагу на те, що це "частина стандартної процедури закриття програм, що припиняють свою діяльність".

Варто зазначити, що закриття програми під назвою "Обсерваторія конфлікту в Україні" було ухвалене після того, як Трамп розпорядився провести широку перевірку, щоб запобігти тому, що, за його словами, є марним витрачанням коштів американських платників податків.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA:

Категорія
Світ
Дата публікації

Професори Єльського університету Снайдер, Шор і Стенлі звільняються через політику Трампа

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль
Джерело:  online.ua

Єльський університет залишають одразу три відомі критики президента США Дональда Трампа: професори історії — подружжя Тімоті Снайдер і Марсі Шор — а також професор філософії Джейсон Стенлі. Ці рішення були ухвалені на тлі атак нової адміністрації на вищу освіту у Штатах.

Головні тези:

  • Професори вирішили переїхати до Канади через негативний політичний клімат у Сполучених Штатах.
  • Тиск адміністрації Трампа на вищі навчальні заклади призвів до ряду змін у політиці та фінансуванні університетів.

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль

Як зазначає Yale Daily News, професори залишають не лише виш — вони вирішили взагалі виїхати зі Штатів, поки при владі тут залишається Дональд Трамп та його команда.

Згідно з останніми даними, Снайдер, Стенлі та Шор перейдуть на посади в Університеті Торонто та будуть викладати у Munk School.

За словами Джейсона Стенлі, він був вимушений звільнитися через політичний клімат у Сполучених Штатах. Його також вразило те, як Колумбійський університет потерпає від атак з боку Білого дому.

Що важливо розуміти, команда Дональда Трампа пригрозила депортувати двох студентів, які брали участь у протестах у Колумбійському університеті, і відкликала 400 мільйонів доларів, виділених на фінансування досліджень вишу.

На тлі такого потужного тиску виш був змушений погодитися на низку вимог адміністрації Трампа, зокрема щодо перегляду своєї політики.

Марсі Шор офіційно підтвердила, що школа Манка давно намагалася залучити її та Снайдера і що пара серйозно розглядала пропозиції “протягом останніх двох років”.

Нагадаємо, Тімоті Снайдер є амбасадором UNITED24 — він багато разів публічно підтримував український народ на тлі війни, яку веде Росія.

Володимир Зеленський та Тімоті Снайдер (Фото: president.gov.ua)

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?