РФ змінила командувача у Сирії через значні втрати військ
Категорія
Світ
Дата публікації

РФ змінила командувача у Сирії через значні втрати військ

ГУР
РФ змінила командувача у Сирії через значні втрати військ

Російські війська під час боїв у Сирії зазнають втрат. Через це Кремль змінив командувача сил у цьому регіоні.

Головні тези:

  • Через значні втрати військ в Сирії РФ змінила командувача сил у регіоні.
  • Новий командувач російських військ у Сирії призначений майже через тривалість наступу протурецьких сил.
  • Сирійська опозиція звільнила Алеппо, що викликало втечу Башара Асада.
  • Місцеві жителі Алеппо радіють звільненню міста та сприймають повстанців позитивно.

Росія зазначає значних втрат під час боїв у Сирії

Як повідомили в ГУР, через значні втрати та панічні настрої серед російських військових у Сирії Кремль відправив у відставку генерала Сергія Кіселя, який очолював угруповання російських сил у країні.

Сергій Кісель раніше став відомим через провальні дії під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що призвело до його звільнення з посади. Після цього він був направлений до Сирії.

Новим командувачем російських військ у Сирії призначено генерала Олександра Чайка, який уже обіймав цю посаду у 2017–2019 роках.

Українська розвідка також повідомляє про прибуття до військово-морської бази в місті Тартус командувача ВМФ Росії адмірала Олександра Моісеєва.

Протягом трьох діб успішного наступу протурецьких сил російські війська зазнали значних втрат, а деякі підрозділи опинилися в оточенні. Сотні російських військових вважаються зниклими безвісти, — зазначає ГУР.

Що відбувається в Сирії

30 листопада офіційно стало відомо, що Сирійська озброєна опозиція звільнила Алеппо ― одне з найбільших міст країни. Що важливо розуміти, Алеппо — друге за численністю місто країни, яке також є мільйонником.

Вона перейшло до рук Сирійської озброєної опозиції уже через три дні після початку наступальної операції.

Лише протягом двох діб учасники повстання змогли подолати близько 25 км території з шириною фронту 20 км і вийти на західні околиці Алеппо.

29 листопада групи повстанців, які після обіду увійшли в райони центральної частини міста десь до другої години ночі звітували про повний контроль. Спротиву не було.

Диктаторський режим Башара Асада, який є союзником Володимира Путіна, не був готовий до такого розвитку подій, тому був змушений тікати. Війська Асада відійшли до міста аль-Сафіра, що на південний сіх від столиці провінції.

Примітним моментом взяття під контроль Алеппо повстанцями стала реакція місцевих жителів. Радість або спокійне ставлення і відсутність панічної реакції на тлі значних пересувань військових свідчить, що містяни сприймають повстанців як мінімум нейтрально, якщо не як визволителів.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски на суму понад 2 млрд грн

СБУ
Дерипаска

За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

Головні тези:

  • Україна націоналізувала активи російського олігарха Олега Дерипаски на суму понад 2 млрд грн через підозру у фінансуванні збройної агресії РФ.
  • Сировину, якою володів Дерипаска, використовували для виробництва складових до бойової техніки, включаючи балістичні ракети та бойові дрони.
  • Дерипаска є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України та входить до найближчого оточення Володимира Путіна.

Путінський посіпака Дерипаска втратив 2 млрд грн в Україні

Йдеться про понад 550 тис тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений в Україні ще до початку повномасштабної війни. З того часу вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину.

Загальна вартість націоналізованих активів становить понад 2 млрд грн.

Цю продукцію використовували на російських заводах олігарха для виплавки алюмінію, з якого виробляють складові до балістичних ракет, бойових дронів та радіолокаційних систем.

Дерипаска входить до найближчого оточення Путіна та є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України.

За матеріалами справи, націоналізовані боксити і глинозем належали йому через підконтрольну компанію, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця комерційна структура виступала формальним замовником продукції Миколаївського заводу для подальшого реекспорту на російські підприємства.

На початку 2023 року українські правоохоронці викрили оборудку і заблокували відправку цієї сировини.

Згодом слідчі Служби безпеки заочно повідомили олігарху про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за фінансування збройної агресії РФ. Досудове розслідування СБУ стосовно Дерипаски завершено, обвинувальний акт в січні 2025 року направлено до суду.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Фіцо маніпулюють питанням підвищення оборонних витрат Словаччини

Фіцо

У політсилі антизахідного прем’єра Словаччини Роберта Фіцо заявили, що словацькі громадяни мали би висловитись на референдумі щодо європейського рішення про збільшення оборонних витрат.

Головні тези:

  • Політики в Словаччині розходяться в поглядах щодо підвищення оборонних витрат країни.
  • Євродепутати розглядають можливість проведення референдуму щодо збільшення фінансування на оборону в ЄС.
  • Деякі вважають, що збільшення витрат на оборону призведе до зменшення фінансування соціальної сфери та розвитку регіонів.

У Фіцо не хочуть підіймати рівень оборонних витрат Словаччини

Про це заявив євродепутат від партії Фіцо Smer-SD Ерік Каліняк, який також є віцеголовою цієї політсили.

Євродепутат сказав, що якщо у рішенні ЄС про збільшення фінансування країн-членів на оборону не буде опції про невійськове використання цих коштів, у Словаччині слід провести референдум з цього приводу, перш ніж погоджуватись на це.

Якщо виникне ситуація, що для збільшених оборонних витрат не буде можливим подвійне використання, наприклад на інфраструктуру, реконструкцію мостів, будівництво лікарень, і Словаччині доведеться витрачати більше лише на зброю і боєприпаси — варто провести референдум з цього приводу, щоб мати чіткий мандат від громадян щодо того, що про таке збільшення витрат не може бути мови.

Він також не погодився з думкою, що це ставить під питання членство Словаччини у НАТО за умови, коли Білий дім хоче від союзників радикального збільшення витрат.

Поки що країни-члени НАТО мають витрачати на оборону 2% ВВП. А деякі не виконують навіть цього.

Євродепутат від партії чинного президента Петера Пеллегріні Hlas-SD Браніслав Ондруш назвав "божевіллям" відповідний план Єврокомісії на 800 млрд євро, заявивши, що у Європи немає можливостей для таких інвестицій, а подбати про кращий захист можна інакше.

Я погоджуюся з необхідністю зміцнювати європейську безпеку. Але це треба робити в інший спосіб. Зброя ніколи не сприяла більшій безпеці, — заявив він, продовживши, що збільшення видатків на оборону означає зменшення фінансування на соціальну сферу та розвиток регіонів.

Водночас євродепутат від опозиційної Прогресивної Словаччини, експрем’єр Людовіт Одор заявив, що збільшення видатків на оборону однозначно необхідне.

Якщо ми не можемо покладатися у цьому питанні на США — Європа має бути готовою захищати своїх громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?