Росія масовано атакувала Україну ракетами — що відомо
Категорія
Україна
Дата публікації

Росія масовано атакувала Україну ракетами — що відомо

Повітряні Сили ЗСУ
Росія масовано атакувала Україну ракетами — що відомо

15 січня Росія вкотре здійснила масовану ракетну атаку по Україні. Перші вибухи пролунали у Харкові, а згодом повітряна тривога охопила всю країну.

Головні тези:

  • Росія здійснила масовану ракетну атаку по Україні, використовуючи крилаті та балістичні ракети.
  • Польща підняла в повітря бойову авіацію через удари РФ по об’єктах на заході України.
  • ЗМІ повідомляють про вибухи та аварійні відключення світла у різних регіонах України через ракетну атаку.
  • Міністр енергетики України повідомив про введення обмежень у електропостачанні через російську атаку.
  • Українські сили ППО працюють у багатьох областях, спрямовуючи зусилля на захист критичної інфраструктури внаслідок ракетної атаки РФ.

Що відомо про нову масовану атаку РФ на Україну

У Харкові пролунала серія вибухів. За даними військових, у регіоні було зафіксовано крилаті ракети, а з Бєлгородської області РФ застосували балістичні ракети.

За кілька годин до тривоги Росія підняла у повітря стратегічні бомбардувальники Ту-95МС з аеродрому "Оленья" в Мурманській області.

Ворожі ракети були зафіксовані в Харківській, Сумській, Херсонській, Миколаївській та Кіровоградській областях.

  • У Черкаській області та на околицях міста працює ППО. Жителів закликали залишатися в укриттях через наближення крилатої ракети.

  • Польща підняла в повітря бойову авіацію через удари РФ по об’єктах на заході України. Збройні сили Польщі перевели засоби ППО та радіолокаційної розвідки у стан найвищої готовності.

  • Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук повідомила, що у повітряному просторі області зафіксовано крилаті ракети.

  • У Хмельницькій області фіксують рух ракет у західному напрямку. Глава Львівської ОВА Максим Козицький закликав мешканців перейти у безпечні місця.

  • ЗМІ повідомляють про вибухи у Хмельницькій та Вінницькій областях.

ДТЕК інформує про екстрені відключення світла у Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

Також вибухи пролунали в Івано-Франківській області. У Львівській області працює ППО.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що в місті прильотів не зафіксовано, ППО ефективно працює в області.

Повітряна тривога триває, українські сили ППО працюють у багатьох регіонах, зокрема в західних областях. Превентивні заходи енергетиків спрямовані на зниження ризиків ураження критичної інфраструктури.

В Україні вводять обмеження електропостачання через атаку РФ

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що оператор системи передачі вводить превентивні обмеження електропостачання у зв’язку з російською ракетною атакою.

Ворог не припиняє тероризувати українців. У зв’язку з масованою атакою оператор системи передачі застосовує превентивні заходи обмеження.

Укренерго уточнило, що через масовану ракетну атаку аварійні відключення уже застосували Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

Категорія
Світ
Дата публікації

Заміж у 9 років. Ірак ухвалив жахливий закон щодо дітей

Шлюб
Джерело:  The Guardian

В Іраку парламент 21 cічня затвердив зміни до закону про особистий статус країни, які, на думку критиків, фактично дозволяють дитячі шлюби. Відтак вийти заміж можна буде навіть 9-річним дівчатам.

Головні тези:

  • Затвердження змін до закону про особистий статус в Іраку дозволило фактично легалізувати дитячі шлюби, включно з можливістю виходу заміж від 9 років.
  • Нові поправки розширюють повноваження ісламських судів у сімейних питаннях, порушуючи принципи захисту прав жінок, що викликало обурення правозахисників.
  • Прихильники змін аргументують їх прагненням узгодити законодавство з ісламськими принципами, але це може призвести до порушення прав дітей та ускладнення сімейних справ для жінок.

В Іраку фактично легалізували “дитячі шлюби”

Поправки розширюють повноваження ісламських судів у сімейних питаннях, зокрема у справах шлюбу, розлучення та спадщини. Це рішення викликало занепокоєння правозахисників, які вважають, що зміни підривають принципи Закону 1959 року, який забезпечував захист прав жінок і встановлював єдині норми сімейного законодавства.

На сьогодні іракський закон у більшості випадків передбачає мінімальний вік для шлюбу – 18 років. Однак, нові поправки дозволяють священнослужителям тлумачити ісламське право на власний розсуд.

У деяких випадках це може призводити до дозволу шлюбів дівчат у ранньому підлітковому віці, навіть з 9 років, відповідно до школи Джаафарі, якої дотримується значна частина шиїтських релігійних авторитетів в Іраку.

Прихильники змін, переважно консервативні шиїтські депутати, аргументують це прагненням узгодити законодавство з ісламськими принципами та зменшити західний вплив на культурне життя країни.

Під час цього ж засідання парламент ухвалив закон про загальну амністію, який пом'якшує вироки ув’язненим сунітам і навіть звільняє осіб, причетних до корупції. Крім того, прийнято закон про реституцію земель, що стосується курдських територіальних питань.

Правозахисниця Інтісар аль-Маялі назвала ці поправки загрозою для прав дівчат і жінок. Вона підкреслила, що ранні шлюби порушують право дитини на дитинство, а також ускладнюють питання розлучення, опіки та спадщини для жінок.

Голосування проходило в напруженій атмосфері. За словами представників парламенту, кворум не було дотримано, а голосування супроводжувалося хаосом. Деякі депутати протестували, а інші захоплювали трибуну. Зрештою, усі три законопроєкти – кожен підтриманий окремими фракціями – були об’єднані в один пакет для голосування, що викликало додаткові суперечки.

Щодо закону про цивільний стан, ми рішуче підтримуємо його, і з цим не було жодних проблем. Але його було об’єднано з іншими законами, які голосувалися разом… і це могло призвести до оскарження у федеральному суді, – зазначив незалежний депутат Раед аль-Малікі.

Спікер парламенту Махмуд аль-Машхадані назвав ухвалення цих законів важливим кроком для зміцнення правосуддя та регулювання повсякденного життя громадян.

Ірак планує знизити «вік згоди» на шлюб для дівчат до дев'яти років

Пропонована законодавча зміна також позбавляє жінок прав на розлучення, опіку над дітьми та спадщину.

Парламент Іраку, в якому домінує коаліція консервативних партій мусульман-шиїтів, готується проголосувати за поправку, яка скасовує «закон про особистий статус» країни.

Законодавство, також відоме як Закон 188, було оголошено одним із найпрогресивніших на Близькому Сході, коли його було введено в 1959 році, та містить загальний набір правил, що регулюють справи іракських сімей, незалежно від їхньої релігійної секти.

Керівна коаліція каже, що нібито цей крок узгоджується з суворим тлумаченням ісламського права та спрямований на захист молодих дівчат від «аморальних стосунків».

У другому читанні поправку до закону 188 ухвалили 16 вересня.

Категорія
Україна
Дата публікації

Російські окупанти двічі атакували рятувальників на Херсонщині — є поранений

Херсон

У Херсонській області російські війська 22 січня двічі атакували працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, одного рятувальника госпіталізовано.

Головні тези:

  • Російські окупанти двічі атакували рятувальників на Херсонщині, одного з них госпіталізовано.
  • Внаслідок обстрілів було пошкоджено інженерну техніку ДСНС та будівлю пожежно-рятувального підрозділу.
  • Поранений рятувальник зазнав травм та потребував госпіталізації.
  • Рятувальники знаходились під обстрілом під час проведення аварійно-рятувальних робіт.
  • Селище Білозерка також було обстріляне окупантами, але службі ДСНС вдалось врятувати військових в укритті без постраждалих серед особового складу.

Армія РФ двічі обстріляла рятувальників Херсонщини

Армія РФ здійснила обстріл одного з мікрорайонів Херсона. Під ударом опинились рятувальники, які саме там проводили аварійно-рятувальні роботи.

Одного з них госпіталізували до лікарні з травмами. Також на місці події загорілась інженерна техніка ДСНС, яку вогнеборці загасили.

Крім того, у селищі Білозерка окупанти здійснили обстріл пожежно-рятувального підрозділу.

Обстріли РФ

На щастя, з особового складу ніхто не постраждав — надзвичайники знаходились в укритті. Пошкоджень зазнала будівля та дах підрозділу, — поінформували у пресслужбі.

У Бериславі загинуло двоє людей внаслідок російського обстрілу

Російські війська вдень 18 січня обстріляли з міномета місто Берислав Херсонської області. Внаслідок російського теракту загинуло двоє людей.

Про це повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Росіяни вбили у Бериславі двох людей. Сьогодні вдень окупаційна армія вдарила по населеному пункту з міномета. Внаслідок обстрілу поранення, несумісні з життям, дістали 68-річна жінка та чоловік 1972 року народження.

Він висловив співчуття рідним загиблих.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?