Росія погрожує журналістам з Італії через репортаж про ЗСУ на Курщині
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія погрожує журналістам з Італії через репортаж про ЗСУ на Курщині

Курщина
Джерело:  online.ua

Міністерство закордонних справ Росії 16 серпня викликало посла Італії Чечилію Піччоні та поскаржилось їй на телеканал Rai, знімальна група якого зняла репортаж у Курській області.

Головні тези:

  • Міністерство закордонних справ Росії погрожує кримінальною відповідальністю італійським журналістам за репортаж про ЗСУ на Курщині.
  • Італійські профспілки журналістів відкидають можливість кримінального переслідування за професійну діяльність.
  • Українські кореспонденти побачили наслідки війни в Курській області.

Росія погрожує італійським журналістам за репортаж з Курщини

Зовнішньополітичне відомство Росії нарікає, що команда Rai, яка працювала на Курщині, "грубо порушила російське законодавство та елементарні правила журналістської етики".

Там пригрозили журналістам кримінальною відповідальністю на території Росії, додавши, що "компетентними відомствами робляться необхідні кроки щодо встановлення обставин скоєного співробітниками Rai злочину".

Раніше цього тижня репортери Rai Стефанія Баттістіні і Сімоне Траїні показали репортаж про наступ ЗСУ в Курській області — ймовірно, ставши першими іноземними журналістами, які отримали туди допуск.

Після цього російські Telegram-канали повідомили, начебто російські силовики хочуть порушити проти журналістів кримінальну справу про "незаконний перетин державного кордону".

Італійські профспілки журналістів Usigrai та Fnsi вже назвали неприйнятним твердження про можливе кримінальне переслідування працівників Rai, нагадавши відомству Марії Захарової, що "журналістика не є злочином".

Українські журналісти на власні очі побачили, що відбувається у Курській області

У сюжеті можна побачити, як бійці ЗСУ знімають російський прапор з адмінбудівлі в Суджі.

На цьому тлі варто зазначити, що влада РФ досі бреше, що українські сили, мовляв, не контролюють місто.

Як розповідає кореспондентка, на в'їзді в Суджу, обабіч дороги, знаходиться знищена колона російської техніки, яка рухалася в бік кордону.

Авіація РФ продовжує завдавати авіаударів по цих територіях, намагаючись вибити українські сили з регіону.

Окрім того, наголошується, що воїни ЗСУ надають гуманітарну допомогу мирним мешканцям цих територій. Цивільні постійно скаржаться на те, що місцева влада їх кинула напризволяще.

Кореспондентка додає, що в місті є незначні руйнування, однак, що важливо розуміти, це справа рук російської армії.

Категорія
Світ
Дата публікації

Категорична вимога США. Рубіо звернувся до країн НАТО

Рубіо

Держсекретар США Марко Рубіо наполягає, що усі держави-союзниці мають взяти зобов’язання підняти оборонні витрати до 5% від ВВП. Про це він заявив на спільному брифінгу з генеральним секретарем НАТО перед початком зустрічі міністрів Альянсу у Брюсселі.

Головні тези:

  • Марко Рубіо вимагає від країн НАТО підняти оборонні витрати до 5% від ВВП, підкреслюючи необхідність посилення оборонної готовності.
  • США наголошують на реалістичності шляху досягнення вимог та відзначають загрози, які вимагають збільшення оборонних витрат.
  • Рубіо підкреслив необхідність реагування на російську агресію та потребу переозброєння для забезпечення безпеки.

Рубіо звернувся до країн НАТО з категоричною вимогою

Рубіо наголосив, що вважає держави-члени НАТО спроможними це зробити. Він також підкреслив, що не вважає достатніми виправдання про те, що певні держави не мають на це грошей у бюджеті.

Це — зібрання не просто партнерів та союзників, а дуже просунутих економік, багатих країн, які можуть зробити більше… Можу запевнити, у нас теж є національні потреби, але ми надаємо пріоритет обороні та розраховуємо що наші партнери зроблять те саме.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

Марко Рубіо заявив, що ця вимога з боку США є категоричною.

Він також запевнив, що нові вимоги щодо оборонних витрат стосуються не лише європейських держав, а й самих США.

Ми хочемо поїхати звідси з розумінням, що є реалістичний шлях, що кожен з членів візьме зобов’язання і втілить його, щодо досягнення показника у 5% (від ВВП на оборону). І це включає також США, які мають підвищити свою частку (оборонних витрат), оскільки загрози дійсно настільки серйозні.

Він також нагадав про російську агресію, яка має, на його думку, стати достатнім сигналом для інших держав про потребу переозброєння.

Події останніх років нагадують, що посилення необхідне.

Рубіо використав цю нагоду для того, щоб наголосити, що його держава має намір лишатися в Альянсі.

Президент США чітко дав зрозуміти, що він підтримує НАТО, і ми плануємо лишатися в НАТО, — сказав він, додавши, що вважає "істерією" протилежну думку.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримуватиме боєприпаси від Чехії до вересня 2025 року

снаряди

Чеська ініціатива щодо боєприпасів, створена для співфінансування державами-союзницями закупівель для України на зовнішніх ринках, має достатньо ресурсів для забезпечення щомісячного постачання в Україну боєприпасів до вересня 2025 року.

Головні тези:

  • Чеська ініціатива передбачає постачання боєприпасів в Україну до вересня 2025 року на щомісячній основі.
  • Завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів та Данії Україна отримує необхідні ресурси для оборони.
  • Постачання боєприпасів з Чехії допоможуть знизити ефективність російської артилерії на 500%.

Чехія надаватиме боєприпаси Україні: коли саме

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на полях саміту міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3 квітня.

Чеська ініціатива має достатньо ресурсів, щоб надавати Україні боєприпаси до вересня на щомісячній основі, сказав міністр закордонних справ.

Перш за все, що стосується чеської ініціативи — важливо те, що ми змогли забезпечити фінансування, і тепер ця ініціатива має достатньо ресурсів, щоб щомісяця надавати Україні боєприпаси до вересня.

Він наголосив, що це стало можливим завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів і Данії.

Ця ініціатива знизила ефективність російської артилерії на 500%. Ми зменшили співвідношення (кількості снарядів в збройних сил України та Росії — ред.) — з 1 до 10 до 1 до 2, і це дуже важливо.

Також Ян Ліпавський розповів, що у 2024 році чеська промисловість поставила в Україну 1,5 мільйона боєприпасів. Причому "півмільйона з них — великокаліберні боєприпаси калібру 155 мм та 152 мм".

Ми повинні доставити цей матеріал в Україну, щоб вона могла захиститися від імперської загарбницької війни Путіна.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?