США не вірять в серйозні успіхи армії РФ у наступі в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

США не вірять в серйозні успіхи армії РФ у наступі в Україні

Бронетехніка армії РФ
Джерело:  The Financial Times

Речник Ради нацбезпеки США при Білому домі Джон Кірбі зазначив, що у Білому домі не очікують серйозних успіхів окупаційної армії РФ під час запланованого масштабного наступу в Україні. 

Білий дім не вірить в успіхи армії у масштабному наступі в Україні

Не виключено, що найближчими тижнями Росія зробить подальші кроки, але ми не очікуємо якихось серйозних проривів, і згодом приплив американської допомоги дасть змогу Україні протистояти цим атакам протягом 2024 року, — підкреслив Кірбі.

Торкаючись теми нового пакета військової допомоги, який США виділили Україні ввечері 10 травня, Кірбі наголосив, що у Вашингтоні працювали в цілодобовому режимі, щоб надати Києву все необхідне для захисту від російської агресії.

Що кажуть українські військові

За інформацією Генштабу ЗСУ, наразі тривають оборонні бої із метою відбиття спроб окупаційної армії РФ вести наступ та просуватись вглиб української території на Харківщині.

В напрямках населених пунктів Липці та Вовчанськ Харківської області продовжуються контрударні заходи. Ворог застосовує піхоту та техніку. Також, наразі тривають бої за населені пункти в прикордонні, які перебували фактично в сірій зоні — Стрілеча, Пильне та Борисівка, а також в районі Олійнікове та Огірцеве. Сили оборони України діють на підготовлених оборонних рубежах. Здійснюється вогневе ураження із завданням зірвати ворожий наступ та знищити окупанта, який вклинився в нашу оборону. Рішення на посилення наших бойових підрозділів будуть реалізовані, — наголошують у Генштабі.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Німеччині пропонують ще один сценарій завершення війни РФ проти України

Сара Вагенкнехт
Джерело:  Tagesschau

Сара Вагенкнехт, лідерка німецької ультралівої партії "Альянс Сари Вагенкнехт", почала цинічно стверджувати, що негайне припинення постачання зброї в Україну може зупинити війну.

Головні тези:

  • Сара Вагенкнехт вважає, що знає, як зупинити Росію.
  • Політикиня критикує допомогу Україні та виступає проти введення німецьких солдатів на її територію для мирного врегулювання.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц обіцяє надіслати Україні додаткову допомогу в розмірі 3 мільярдів євро за рахунок нових запозичень.

Вагенкнехт знову критикує допомогу Україні

Ми повинні запропонувати Росії негайно припинити постачання зброї, якщо Росія погодиться на припинення вогню на нинішній лінії фронту і початок мирних переговорів.

Сара Вагенкнехт

Сара Вагенкнехт

Лідерка німецької ультралівої партії "Альянс Сари Вагенкнехт"

Німецька політикиня, яку часто називають “подругою Путіна”, почала цинічно брехати, що постачання зброї не покращили позицію України.

Сара Вагенкнехт обурена тим фактом, що віцеканцлер Роберт Габек і міністр оборони Борис Пісторіус закликали до подальшої допомоги у розмірі 3 мільярдів євро.

Окрім того, вона виступила проти введення німецьких солдатів в Україну для забезпечення мирного врегулювання.

Україна потребує гарантій безпеки, але вони повинні бути надані нейтральними державами.

За її словами, йдеться про Бразилію, Китай, Індію та Туреччину.

Чому Шольц блокує допомогу для України

Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що відкидає усі звинувачення. За словами, він повинен піклуватися про Німеччину, а не лише про Україну.

Німецький лідер додав, що готовий направити Україні додаткові 3 мільярди євро допомоги за умови, що кошти будуть отримані за рахунок "чистих нових запозичень".

Як зазначив Шольц, він не підтримає скорочення бюджету заради України.

Це шлях, яким пішли практично всі країни навколо нас. ... Деякі люди думають, що ми повинні фінансувати це, скорочуючи пенсії, скорочуючи трансферти місцевим органам влади, менше інвестуючи в дороги та залізниці, надаючи меншу підтримку економіці.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер ФРН

За його словами, саме німцям доведеться вирішити, як фінансувати подальшу підтримку України.

Категорія
Політика
Дата публікації

Мирна угода Трампа щодо зупинення війни набула обрисів

Трамп
Джерело:  The New York Times

Згідно з даними видання The New York Times, попередні контури майбутньої мирної угоди нового президента США Дональд Трампа для завершення війни Росії проти України вже визначено.

Головні тези:

  • Одним із ключових аспектів угоди є введення миротворчих сил в Україну.
  • Важливим пунктом є роль США у підтримці України, забезпечення розвідданими, зброєю та надання дозволу для ударів по російській території.
  • Підтримка НАТО є важливим чинником у стримуванні Росії.

Що відомо про наміри Трампа

В оточенні Джо Байдена та Дональда Трампа доволі часто говорять про те, що поки вигнати Росію з усіх окупованих територій України не вдасться.

Цілком можливо, її війська залишаться на приблизно 20 відсотках окупованої території.

У команді республіканця припускають, що це буде відбуватися у рамках перемир'я, подібного до того, яке зупинило Корейську війну 1953 року.

Наразі головна мета — зробити все так, щоб Путін не скористався припиненням бойових дій, щоб переозброїтися, набрати і навчити нові сили та розпочати нове вторгнення.

На переконання українського лідера Володимира Зеленського, винятково членство в НАТО утримає Росію від нового нападу.

Якою може бути мирна угода Трампа

Згідно з даними журналістів, припинення вогню може бути забезпечено європейськими миротворчими силами.

Ключовим моментом буде те, чи захоче Трамп зберегти за США їхню центральну роль, що полягає в наданні розвідданих, зброї та дозволу Україні завдавати ударів по російській території.

Сам новий президент США багато разів заявляв, що війна РФ проти України — це проблема Європи, а не Штатів.

На переконання Джейка Саллівана, для Трампа вкрай важливо зробити те, що ненавидять багато членів його партії: продовжити військову підтримку.

Хороша угода для Америки означає, що нам потрібен важіль, — сказав він.

Що важливо розуміти, Кремль хоче набагато більшої угоди — в якій США виведуть свої озброєння і війська з Європи, однак Трамп поки не коментував ці вимоги.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?