Швеція надає Україні найбільший пакет військової допомоги
Категорія
Україна
Дата публікації

Швеція надає Україні найбільший пакет військової допомоги

Уряд Швеції
Швеція

Уряд Швеції надасть Україні військовий пакет на суму 13,3 млрд шведських крон (1,16 млрд євро), щоб допомогти країні у війні проти Росії.

Швеція передасть Україні літаки та бронетехніку

Уряд Швеції оголосив про новий пакет військової допомоги для України.

Пакет військової підтримки, про який повідомили 29 травня, стане шістнадцятим від Швеції з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

До пакету увійшов весь шведський запас із 302 бронетранспортерів для підтримки нарощування нових бригад української армії.

Пакет також включає робота-мисливця Rb 99, а також артилерійські боєприпаси та ресурси для обслуговування раніше подарованого обладнання.

Інформацію підтвердив глава Міноборони Швеції Пол Йонсон.

Що входитиме у пакет військової допомоги для України

Швеція передасть літаки радіолокаційної розвідки та управління ASC 890. 

Передача літаків Україні тягне за собою тимчасове зниження обороноздатності Швеції, і це вирішать шляхом придбання ще одного літака типу S 106, Global Eye, а також перенесення вже розміщеного замовлення на два нових Global Eye.

Зазначається, що літаки типу ASC 890 надають Україні абсолютно нові можливості для радіолокаційної розвідки та бойового керування цілями в повітрі та на морі.

Зміцнюється здатність України виявляти цілі дальньої дії та боротися з ними. Літак має комплексне рішення, що включає навчання, технічне оснащення та методичне забезпечення радіолокаційної розвідки та управління повітряним боєм.

16-й пакет військової підтримки також включає:

  • танки, які є надлишковими у збройних силах Швеції;

  • рішення щодо технічного обслуговування раніше подарованого шведського обладнання;

  • фінансова підтримка коаліцій;

  • фінансова підтримка фондів та тимчасових ініціатив для швидкої та масштабної закупівлі обладнання для України;

  • інституту тотальних оборонних досліджень доручено підтримати Україну у створенні власного оборонного науково-дослідного інституту;

  • боєздатність України посилюється шляхом надання в дар терміналів з підпискою на супутниковий зв’язок;

Категорія
Україна
Дата публікації

Між ЗСУ та армією РФ відбулося понад 140 боєзіткнень від початку доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Загалом від початку доби відбулося 143 бойових зіткнення.

Головні тези:

  • З початку доби між ЗСУ та армією РФ відбулося понад 140 бойових зіткнень.
  • Українські захисники стримують і дезорганізовують плани ворога, завдаючи значних втрат у живій силі та техніці.
  • Російські загарбники накладають обстріли на населені пункти різних областей, що призводить до значних руйнувань та жертв серед цивільного населення.

Актуальна ситуація на фронті 29 березня

Оперативна інформація станом на 16.00 29.03.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

  • Українські воїни сьогодні зупинили одну атаку в районі Вовчанська на Харківському напрямку.

  • На Куп’янському напрямку ворог здійснив три штурмові дії, в напрямку Піщаного та неподалік Загризового.

  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала 13 разів поблизу Надії, Ямполівки, Колодязів, Торського, в напрямках Нового та Новомихайлівки. Дотепер тривають три бойові зіткнення.

  • На Сіверському напрямку Сили оборони відбили дві атаки поблизу Івано-Дар’ївки та Переїзного, ще одне бойове зіткнення триває досі.

  • На Краматорському напрямку українські захисники зупинили десять спроб окупантів просунутися вперед у напрямках Майського, Олександро-Шультиного, Предтечиного, Білої Гори, поблизу Часового Яру, Ступочок та Курдюмівки. Три бойові зіткнення тривають досі.

  • На Торецькому напрямку противник 12 разів атакував неподалік Кримського, Торецька та в напрямку Диліївки.

  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 58 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Пантелеймонівка, Олександропіль, Водяне Друге, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Удачне, Новосергіївка, Успенівка, Новоолександрівка, Срібне, Андріївка, а також у напрямку Котлярівки. Сили оборони стримують натиск противника та зупинили 45 атак, 13 бойових зіткнень досі тривають.

  • Сьогодні на Новопавлівському напрямку ворог 12 разів атакував поблизу Костянтинополя, Скудного та в напрямку Розливу. Шість бойових зіткнень продовжуються досі.

  • На Гуляйпільському напрямку противник здійснив дев’ять атак поблизу Привільного, Новосілки та в напрямку Новополя. Крім того, ворог завдавав авіаційних ударів по Гуляйполю.

  • На Оріхівському напрямку ворог двічі атакував позиції наших оборонців поблизу населених пунктів Кам’янське та Лобкове, наразі одне бойове зіткнення ще триває.

  • На Придніпровському напрямку ворог проводив дві наступальні дії в напрямках Садового та Придніпрянського, успіху не мав.

  • У Курській області українські оборонці відбили 17 атак росіян, ще два бойові зіткнення тривають досі. Противник від початку доби завдав чотирьох авіаційних ударів, загалом скинув по позиціях наших військ та населених пунктах п’ять керованих авіаційних бомб та здійснив 155 артилерійських обстрілів, зокрема п’ять — із реактивних систем залпового вогню.

Категорія
Політика
Дата публікації

Венс впевнений у дієвості "енергетичного перемир'я" на тлі ударів РФ по газовидобутку України

Венс
Джерело:  Forbes

Віцепрезидент США Джей Ді Венс запевнив, що енергетичне перемир'я між Росією та Україною набуло чинності. Однак цього тижня росіяни завдали удару по газовидобувній інфраструктурі, попри попередні домовленості

Головні тези:

  • Енергетичне перемир'я між Росією та Україною набирає чинності, проте російські удари по газовидобувній інфраструктурі порушують угоду.
  • Російська атака по газовидобувній інфраструктурі спричинила значні матеріальні збитки та пошкодження громадських будівель.
  • США і низка міжнародних партнерів ведуть перемовини з метою урегулювання війни, проте напади Росії постійно загрожують мирному врегулюванню.

Венс вірить у “енергетичне перемир’я” між Україною і Росією

Про це він заявив під час брифінгу на космічній базі Пітуффік у Гренландії.

Відповідаючи на запитання про те, чи погодилися США на умови, озвучені Кремлем для досягнення миру в Чорному морі, включно з можливим зняттям санкцій з російських банків, Венс підкреслив, що в інформаційному просторі шириться безліч фейків.

Деякі з них не зовсім зрозумілі щодо того, про що взагалі йдеться. Але президент (Трамп — ред.) сказав, і я думаю, що він має рацію, що ми відчуваємо себе дуже добре щодо того, що відбувається. Ми довіряємо, але перевіряємо — ми переконуємося, що те, що ми бачимо від однієї сторони, виконується іншою стороною, і навпаки.

Джей Ді Венс

Джей Ді Венс

Віцепрезидент США

Венс також зауважив, що ця війна почалася за адміністрації президента Джо Байдена, призвівши до значних людських жертв і руйнувань. Водночас він вважає, що завдяки зусиллям президента Трампа США мають можливість досягти мирного врегулювання.

Президент боротиметься за це щодня, і, звісно, ми будемо тримати вас у курсі подій, оскільки ми продовжуємо досягати прогресу. Якщо ви подивитеся на те, про що ми говорили, то очевидно, що у нас є перемир'я щодо енергетичної інфраструктури. У нас є перемир'я щодо торгівлі в Чорному морі, яке, на мою думку, майже завершене. Як тільки ми досягнемо цього, ми будемо працювати над наступним етапом припинення вогню.

Проте Росія продовжує атакувати енергетичні та газові об’єкти України.

Так, у ніч із 27 на 28 березня Росія завдала удару дронами по Полтавській громаді України, націлившись на склади Українського газовидобування", заявив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.

За його словами, у цих приміщеннях зберігалися запчастини, засоби для ремонту та інші прилади, необхідні для відновлення енергетичних свердловин із видобутку нафти й газу.

Там були складські приміщення підприємства "Укргазвидобування", де зберігалися матеріали й запчастини до бурових установок та інші компоненти для переробки нафти й газу. Атака була здійснена 13 безпілотниками типу "шахед", які летіли роєм в одну точку. Частину з них збили сили ППО, але уламки падали на територію. Пошкоджень зазнали не лише об’єкти "Укргазвидобування", а й інші підприємства, розташовані поблизу, — від вибухової хвилі та уламків.

Також він зазначив, що внаслідок вибухів постраждала і громадська забудова: у деяких будинках зірвало дахи, побило вікна, а також пошкоджено фасади.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?