У Міндовкілля розкрили наслідки удару по нафтобазі на Харківщині
Категорія
Україна
Дата публікації

У Міндовкілля розкрили наслідки удару по нафтобазі на Харківщині

річка

Внаслідок російських ударів 9 лютого по нафтобазі на Харківщині в довкілля витекло близько 3 тис тонн нафти, яка потрапила у річки Уди, Лопань, Немишля та Харків. 

Після удару по нафтобазі на Харківщині нафта забруднила чотири місцеві річки

Приблизна площа забрудненої водної поверхні складає 780 тис. кв. м. Фахівці Держекоінспекції та відповідного Басейнового управління водних ресурсів працюють на місці події. Зроблені відповідні загородження, щоб нафтова пляма не поширювалася далі за течією.

За першими орієнтовними підрахунками збитки від забруднення водних обʼєктів складають понад 30 млн гривень.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вже зафіксовано понад 3800 випадків шкоди довкіллю. Загальний розмір збитків сягає майже 2,2 трлн гривень.

П’ятьох російських воєначальників звинувачують у обстрілі ядерної установки у Харкові

Українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим. Правоохоронці зазначили, що воєначальники наказували обстрілювати Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» (ХФТІ), де розміщена єдина у світі ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів» та сховище ядерних матеріалів.

Наскільки нам відомо, це буде перший у світі випадок кримінального переслідування за злочин екоциду, вчинений під час війни. За наявною інформацією, підозрюваний командир також був причетний до злочинів у Сирії. Тоді він не поніс відповідальності, і тепер воює проти України, — розповів генеральний прокурор Андрій Костін.

У прокуратурі зазначили, що з початку березня до середини вересня 2022 року Інститут піддавався 74 ударам з боку окупантів, зокрема авіабомбами, осколково-фугасними снарядами ствольної артилерії, осколково-фугасними та касетними снарядами реактивних систем залпового вогню «Град», «Ураган», «Смерч» та «Піон».

Згідно експертиз, навколишньому середовищу росіяни завдали шкоди на суму майже 15 млрд гривень. Вартість та обсяги відновлювальних робіт будівель та споруд Інституту, які знищено та пошкоджено, складають понад 30 млн гривень. І це не остаточні цифри. Ворожі обстріли знищили багатомільйонне обладнання, аналогів якого у світі немає, − йдеться у повідомленні

Категорія
Економіка
Дата публікації

Єврокомісія не продовжить "торговельний безвіз" з Україною

Що відомо про рішення ЄК

Європейська комісія офіційно підтвердила, що не має наміру пролонгувати режим автономних торговельних заходів (АТЗ) для України (так званий "торговельний безвіз"), який діє до 5 червня.

Головні тези:

  • Україна та ЄС не хочуть повертатися до режиму торгівлі, який діяв до 2022 року.
  • Однак на цьому шляху наразі є дуже багато викликів.

Що відомо про рішення ЄК

Європейська комісія має намір забезпечити плавний перехід до нової схеми, де всі умови лібералізації торгівлі будуть зафіксовані в угоді про вільну торгівлю між Україною та ЄС.

З такою заявою виступив спікер Єврокомісії Олоф Гілл. За словами останнього, автономні торговельні заходи, які знімають більшість бар’єрів для українського експорту до Євросоюзу, не будуть повністю скасовані.

Ми плануємо забезпечити плавний перехід до нового режиму, де всі торговельні домовленості будуть закріплені в глибокій та всеосяжній угоді про вільну торгівлю, яку ми маємо з Україною, — наголосив Олоф Гілл.

На його переконання, це допоможе здійснити перехід, який дозволить дії АТЗ закінчитися, після чого всі деталі лібералізації будуть запрограмовані в ГВЗВТ.

Наразі важко сказати, коли цей процес розпочнеться.

Але це станеться незабаром і відбуватиметься у структурований спосіб, щоб не залишалося місця для сумнівів, — пообіцяв речник.

Категорія
Політика
Дата публікації

Сенатор Грем закликав конклав розглянути кандидатуру Трампа на посаду Папи Римського

Трамп
Джерело:  online.ua

Американський сенатор Ліндсі Грем закликав конклав "зберігати відкритість до можливості", аби президент США Дональд Трамп став новим Папою Римським, оскільки ця комбінація "має багато переваг".

Головні тези:

  • Cенатор Грем відреагував на коментарі Трампа, що він хотів би стати понтифіком.
  • Грем заявив, що був радий почути ідею Трампа стати наступним Папою Римським.

Сенатор Грем пропонує конклаву кандидатуру Трампа

Про це він написав у соцмережі Х.

Таким чином сенатор відреагував на коментарі Трампа, що він хотів би стати понтифіком на запитання журналістки, кого той хотів би бачити на цій посаді після смерті Франциска.

У мене немає якихось переваг. Маю сказати, що в нас є кардинал із Нью-Йорка, який дуже хороший, тож побачимо, як воно буде, — додав потім президент США.

Однак Грем заявив, що був радий почути ідею Трампа стати наступним Папою Римським.

Але я просив би папський конклав і католицьких вірян зберігати відкритість щодо цієї можливості! Перша комбінація Папа-президент США має багато переваг.

Ліндсі Грем

Ліндсі Грем

Сенатор

7 травня римо-католицькі кардинали вперше зустрінуться на таємному конклаві для обрання нового Папи Римського у Ватикані.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?