У МОН відповіли, чи впроваджуватимуть 12-річну школу в 2024 році
Категорія
Україна
Дата публікації

У МОН відповіли, чи впроваджуватимуть 12-річну школу в 2024 році

У МОН відповіли, чи впроваджуватимуть 12-річну школу в 2024 році
Джерело:  online.ua

У Міністерстві освіти і науки уточнили, що перехід на 12-річну систему шкільної освіти поки не планується. Поки немає достатніх фінансових ресурсів.

Джерело: Міністерство освіти і науки

Чи переходитиме Україна на 12-річну систему шкільної освіти

У Міністерстві освіти і науки України повідомили, що згідно із Законом України “Про освіту”, перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році. Це відбудеться у рамках реформи Нової української школи.

Повідомляється, що наразі експерти тільки починають розробляти державний стандарт про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах.

Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним, – зазначили у МОН.

Також, у міністерстві наголошують, що такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких в бюджеті поки не передбачено.

Освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, — це однозначно великий виклик для української системи освіти. МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для його подолання, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядається, – додали в МОН.

В Україні пропонують перейти на 12-річну систему шкільної освіти з 2024 року

З 2024 року українські школи пропонують перевести на 12-річну систему освіти. Це вирішило б проблему освітніх втрат, яких зазнала держава через війну та пандемію COVID-19.

Україна і так мала перейти на 12-річну систему з 2027 року, але голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак пропонує зробити це раніше.

За його словами, 12-річне навчання у школі допоможе збалансувати освітню програму таким чином, щоб врахувати усі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні. Також це допоможе підготуватися до 2027 року, коли має відбутися повноцінне запровадження профільної старшої школи.

Голова ДСЯОУ закликав представників української влади поговорити з міжнародними донорами, які готові надати фінансування освітній системі України, щоб підтримати один рік запровадження 12-річної системи.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

У Литві назвали крайній термін вступу України в ЄС

Україна незабаром може приєднатися до ЄС
Джерело:  РБК Україна

На переконання шефа литовської дипломатії Кястутіса Будріса, Україна може стати повноцінним членом Європейського Союзу найближчими роками, але не пізніше 2030.

Головні тези:

  • Кястутіс Будріс закликав владу ЄС ухвалювати важливі рішення щодо України своєчасно.
  • Литва активно підтримує Україну в процесі приєднання до ЄС через проект Ukraine2EU.

Україна незабаром може приєднатися до ЄС

На переконання литовського дипломата, вступ до 2030 року — "це крайній термін".

Ми маємо встановити цей крайній термін і відраховувати дедлайни для всіх інших важливих рішень, які треба буде ухвалити.

Кястутіс Будріс

Кястутіс Будріс

Глава МЗС Литви

Попри це, шеф литовської дипломатії, плекає надію на те, що Україна може доєднатися до європейської родини набагато швидше.

Ми віримо, що ви зможете зробити це до 2030 року. Ось чому ми так віддані цьому, тому що ви надихаєте нас своєю відданістю та мотивацією, — підкреслив Будріс.

Очільник МЗС Литви також звернув увагу на те, що його країна інвестує найкращі знання та досвід зі свого власного процесу приєднання до ЄС, щоб допомогти Україні.

Саме тому вона є серед ініціаторів проєкту Ukraine2EU, який 1 квітня офіційно запустили в Україні.

Ukraine2EU фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, а нещодавно до них приєдналася Швеція.

Головна мета цієї програми — підтримувати українські інституції в управлінні процесом вступу до ЄС та впровадженні необхідних реформ.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Глава Мінфіну США розкритикував деяких членів команди Зеленського

Бессент невдоволений роботою радників Зеленського
Джерело:  online.ua

Як вважає очільник Міністерства фінансів США Скотт Бессент, український лідер Володимир Зеленський "застряг" у своїй героїчній ролі і не отримує хороших порад від своїх радників.

Головні тези:

  • Голова Мінфіну США вважає, що Володимир Зеленський проявив героїзм у складні для України часи.
  • Попри це, Бессент не задоволений порадами, які український президент отримує від членів своєї команди.

Бессент невдоволений роботою радників Зеленського

Своїми думками з цього приводу американський міністр поділився в інтерв'ю пропагандистському журналісту Такеру Карлсону.

Він (Зеленський — ред.) був артистом, водевілістом. Він був звичайною людиною, яка потрапила у складний час, піднялася на ноги, проявила героїзм і, мені здається, застрягла.

Скотт Бессент

Скотт Бессент

Глава Мінфіну США

На цьому тлі міністр поскаржився на радників Володимира Зеленського та почав стверджувати, що вони, мовляв, не дають йому хороших порад.

Я вважаю, що деякі урядовці навколо нього і в уряді дуже хороші. Але я думаю, що деякі люди поруч із ним не дають йому найкращих порад, що його радники не ідеальні, — заявив Бессент.

Окрім того, американський посадовець вкотре прокоментував угоду про корисні копалини.

На його переконання, незадоволеними цією угодою можуть бути люди, які "запускають руку в касу".

Тому що ми будемо контролювати потік грошей. У цьому причина проблем, — стверджує глава Мінфіну США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?