У російському Орську мешканцям наказали залишили домівки через прорив дамби
Категорія
Події
Дата публікації

У російському Орську мешканцям наказали залишили домівки через прорив дамби

дамба
Джерело:  online.ua

У російському Орську внаслідок прориву дамби погіршується ситуація з повінню. Мешканців закликають до евакуації.

Мешканців закликали евакуюватиcя через прорив дамби в Орську

Як зазначається, в Орську та Оренбурзі погіршується ситуація з повінню, рівень води піднімається.

Через це мер Оренбурга Сергій Салмін зажадав від усіх, хто перебуває в небезпечній зоні, негайно залишити вдома. В іншому випадку мешканців евакуюватимуть примусово.

Що відомо про прорив дамби в Орську

5 квітня у російському Орську на території Оренбурзької області прорвало дамбу, під загрозою затоплення опинилась низка населених пунктів. 

Через загрозу паводку в регіоні запровадили режим надзвичайної ситуації, однак провели евакуацію мешканців виключно окремих вулиць.

6 квітня стало відомо, що як мінімум дві людини загинули в результаті прориву греблі. Хоча рятувальники перевіряють дані про третю можливу жертву води.

Згодом стало відомо про ще одного загиблого.

За даними, один із росіян ліз на дах і впав. Ще одне тіло загиблого було виявлено у дворі одного з будинків на вулиці Орджонікідзе.

Місцевий мер Василь Козупиця заявив , що станом на ранок 6 квітня рівень води в річці Урал став критичним і становить 9,27 м. Відео про те, як заливає водою Орськ, активно поширюють у мережі російські телеграм-канали.

Велика вода покине росіян не скоро: згідно з прогнозами екстрених служб, не раніше, ніж через 1,5-2 тижні. Через затоплення евакуювали 235 осіб (серед них 73 — діти).

Наразі в Орську вже підтоплено близько 2000 будинків у 95 населених пунктах. На думку мера, може повністю змити водою стару частину міста.

Категорія
Політика
Дата публікації

Мелоні озвучила власну пропозицію щодо захисту України

Мелоні
Джерело:  Financial Times

Лідерка Італії Джорджа Мелоні не підтримує ідею президента Франції Емманюеля Макрона щодо введення європейських військ в Україну після завершення війни. За словами політикині, це нібито може спровокувати російського диктатора Володимира Путіна на нову хвилю агресії.

Головні тези:

  • Мелоні закликає розглянути поширення 5 статті НАТО на Україну як альтернативу ідеї Макрона.
  • Вона також підтвердила, що сприймає Росію як загрозу.

Що пропонує Мелоні

Лідерка Італії почала переконувати європейських союзників, що введення "сил гарантування" в Україну нелегітимний глава Кремля може розцінити як провокацію.

Тут треба бути обережними. Це може розглядатися більше як загроза.

Джорджа Мелоні

Джорджа Мелоні

Прем'єр-міністерка Італії

На цьому тлі політикиня офіційно оголосила, що пропонує поширити 5 статтю НАТО на Україну без фактичного вступу країни до Альянсу.

На її переконання, це було б "простіше та ефективніше", ніж інші пропозиції.

Журналісти також поцікавилися у Мелоні, чи вважає вона Росію довгостроковою загрозою. На це лідерка Італії відповіла, що "може бути".

Однак в будь-якому випадку, я вважаю, що ми повинні знайти спосіб бути готовими захистити себе від будь-якої загрози, яка може виникнути.

Як уже згадувалося раніше, 27 березня Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії.

За його словами, робота над потенційною відправкою так званих "сил гарантування" в Україну триває.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. В уряді розставили всі крапки над "і"

Юлія Свириденко

 Адміністрація президента США Дональда Трамп уже передала команді українського лідера Володимира Зеленського проєкт економічної угоди про надра — наразі вона опрацьовується. Що важливо розуміти, йдеться лише про робочу версію.

Головні тези:

  • Українська влада активно формує власну позицію щодо угоди про надра з американськими партнерами.
  • Будь-які публічні дискусії щодо тексту цієї угоди завдають шкоди перемовинам.

Кабмін хоче досягнути консенсусу з США

З заявою з цього приводу виступила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона дала зрозуміти, що наразі Кабмін налаштований досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США, тому попросила ЗМІ утриматися від коментарів

За словами Юлії Свириденко, наразі йдеться про робочу версію документу, яка фактично відображає позицію юридичних американських радників.

Українська влада формує власну позицію, і зараз процес також формалізований.

Вона також наголосила, що Кабмін вийде з публічної позицією до парламенту, коли вдасться досягти консенсусу зі Штатами.

Коли буде необхідно, ми звичайно вийдемо з консультації до Верховної Ради. Будь-які публічні дискусії наразі щодо тексту цієї угоди завдають тільки шкоди перемовинам і нам заважають вести конструктивну дискусію з американськими партнерами.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України

Що важливо розуміти, 28 лютого угода про надра була готовою до підписання.

Однак публічна сварка президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського у Білому домі призвела до того, що документ так і не підписали.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?