У США планують обмежити Китаю доступ до моделей ШІ
Категорія
Світ
Дата публікації

У США планують обмежити Китаю доступ до моделей ШІ

ШІ
Джерело:  Reuters

Адміністрація президента США Джо Байдена готується обмежити доступ Китаю до передових моделей штучного інтелекту.

CША вводять обмеження на моделі ШІ для Китаю

США роблять послідовні кроки для захисту своєї нацбезпеки.

Про це повідомляє Reuters.

Міністерство торгівлі США розглядає можливість ухвалення нових нормативних заходів щодо обмеження експорту пропрієтарних моделей штучного інтелекту або моделей штучного інтелекту із закритим вихідним кодом, чиє програмне забезпечення і дані, на яких він навчається, тримають у секреті.

Видання пише, що ці дії доповнять низку заходів, вжитих за останні два роки, щоб заблокувати експорт чипів штучного інтелекту в Китай. США намагаються уповільнити розвиток Пекіном передових технологій, які можна використовувати для військових цілей.

Нині ніщо не зупиняє американських гігантів у сфері штучного інтелекту, таких як Microsoft, Alphabet або Google DeepMind, які розробили одні з найпотужніших моделей штучного інтелекту із закритим вихідним кодом, продати їх практично будь-якій людині у світі без державного контролю.

Дослідники з державного та приватного сектору занепокоєні тим, що супротивники США можуть використати моделі, які аналізують величезні обсяги тексту та зображень для узагальнення інформації та створення контенту, для проведення агресивних кібератак або навіть для створення потужної біологічної зброї.

Як працюватиме експортний контроль

Reuters пише, що для розробки експортного контролю над моделями штучного інтелекту США можуть звернутися до порогового значення, що ґрунтується на обсязі обчислювальної потужності, необхідної для навчання моделі.

Коли цей рівень буде досягнуто, розробник має повідомити про свої плани розробки моделі ШІ та надати результати випробувань Міністерству торгівлі.

Джерела видання повідомляють, що цей поріг обчислювальної потужності може стати основою для визначення того, які моделі ШІ підлягатимуть експортним обмеженням.

США намагаються зупинити розвиток Китаю

Вашингтон не перший рік веде політику щодо стримування технологічного розвитку Пекіна, оскільки побоюється, що Китай зможе використовувати чіпи для виробництва високоякісної зброї.

Ще минулого року повідомлялося, що США зроблять нові кроки, щоб перешкодити американським виробникам мікросхем продавати Китаю напівпровідники в обхід урядових обмежень.

А в березні адміністрація Байдена переглянула обмеження на постачання Китаю американських мікросхем штучного інтелекту та інструментів для виробництва мікросхем.

Категорія
Події
Дата публікації

Атака дронів. Росіяни скаржаться на вибухи у Калузькій області

бавовна
Джерело:  online.ua

У ніч проти 31 березня жителі Калузької області РФ чули гучні вибухи через атаку дронів.

Головні тези:

  • Жителі Калузької області РФ почули гучні вибухи через атаку дронів.
  • Аеродром у Шайківці, можливо, став об'єктом атаки дронів ЗСУ.
  • Попередньо встановлено, що система протиповітряної оборони працювала в селищі Шайківка.

Аеродром у Шайківці міг бути атакований дронами

ЗСУ атакували Калузьку область, вважають місцеві жителі, які чули гучні вибухи у небі над Шайківкою вночі.

Попередньо спрацювала система ППО

У селищі Шайківка знаходиться аеродром. Наразі інформації про постраждалих та руйнування немає.

Міністерство оборони країни-агресорки заявило про 24 БпЛА, нібито знищені сьогодні вночі в Калузької області, жертв та руйнувань немає. На місці працює оперативна група.

Категорія
Світ
Дата публікації

Іран цинічно погрожує США ракетною відповіддю на тлі заяв Трампа

ракети
Джерело:  online.ua

Збройні сили Ірану підготували ракети до запуску на тлі погроз президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа бомбардувати країну, якщо Тегеран не погодиться на ядерну угоду.

Головні тези:

  • Збройні сили Ірану готуються відповісти США ракетами на загрози бомбардувань з боку Трампа.
  • Угода про обмеження ядерної програми була порушена вийшовши з неї Трампом, що призвело до напруження у відносинах.
  • Президент Трамп вимагає нової угоди з Іраном, але той відкинув пропозицію своєю чергою.

Іран погрожує США ракетною відповіддю

Про це повідомляє Tehran Times.

Зазначається, що підготовлені ракети здатні уразити "пов'язані з США позиції". Значна їх кількість готові до запуску й розташовані в підземних сховищах, які, своєю чергою, розкидані по усьому Ірану.

У 2015 році Іран, США, Росія, Китай, Франція, Британія, а також Німеччина уклали угоду, яка обмежувала ядерну програму Тегерану в обмін на зняття санкцій. Під час першого терміну президентства Трамп вийшов з угоди й відновив санкції обмеження проти Ірану, що призвело до ескалації у відносинах між країнами.

Наразі, під час другого терміну президентства, Трамп бажає нової ядерної угоди з Іраном. Як писали медіа, нещодавно республіканець у листі до верховного лідера Ірану Алі Хаменеї висунув вимогу укласти угоду протягом двох місяців. Останній, своєю чергою, відкинув пропозицію Вашингтона.

Під час нещодавнього інтерв'ю Трамп почав погрожувати Ірану бомбардуваннями, якщо Тегеран не укладе ядерну угоду із США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?