У Вільнюсі вантажний літак впав на будинок — загинула людина
Категорія
Світ
Дата публікації

У Вільнюсі вантажний літак впав на будинок — загинула людина

У Вільнюсі вантажний літак впав на будинок — загинула людина
Джерело:  Delfi

25 листопада поблизу Вільнюського аеропорту у Литві сталася аварія вантажного літака B737-400. Літак впав на двоповерховий житловий будинок, унаслідок чого загинула одна людина.

Головні тези:

  • Аварія вантажного літака у Вільнюсі: подія 25 листопада, яка призвела до загибелі однієї людини.
  • На борту літака перебували чотири особи: двоє пілотів та двоє співробітників компанії DHL.
  • Рятувальникам вдалося звільнити одного з пілотів, двоє постраждалих доставлено до лікарні.
  • Розслідування може вказувати на можливу причетність Росії до диверсійних операцій з літаками.
  • Видання Wall Street Journal повідомляло про плани російських діячів з підпалу літаків, що летять до США та Канади, з використанням фальшивих даних.

Що відомо про аварію у Вільнюсі

Як зазначає видання, інцидент стався на вулиці Жірню в литовській столиці.

Після падіння літака на місці події спалахнула пожежа. За даними Сектора оперативної координації пожежно-рятувального управління, загоряння сталося у самій будівлі.

Для ліквідації вогню були залучені сім пожежних машин, а також пожежна команда аеропорту.

Фото — aerotime.aero

На борту літака перебували чотири особи: двоє пілотів та двоє співробітників компанії DHL. За інформацією веб-сайту FlightAware, літак вилетів з аеропорту Лейпциг/Галле о 03:08 за центральноєвропейським часом.

Фото — facebook.com/andrej.cechurskij.790

Рятувальникам вдалося звільнити одного з пілотів із кабіни, двох інших постраждалих госпіталізували. Інформації про поранених серед мешканців будинку немає.

Один загиблий підтверджений офіційно.

Росія може бути причетною до диверсій з літаками

Нещодавно видання Wall Street Journal з посиланням на західних посадовців з питань безпеки повідомляло, що Росія планувала операції з підпалу вантажних і пасажирських літаків, які прямували до США й Канади.

ЗМІ повідомляли, що пакунки із запалювальним пристроєм, які спалахнули в логістичних центрах компанії DHL у Німеччині та Великій Британії, відправили з Литви, причому відправник використав фальшиві особисті дані.

На початку листопада у Литві затримали кількох підозрюваних у справі про операції з підпалу вантажних і пасажирських літаків.

Категорія
Технології
Дата публікації

"Вдаримо по Ілону Маску". Сотні акцій протесту відбудуться у різних країнах світу

Люди протестують проти впливу Ілона Маска на політику
Джерело:  TechCrunch

 29 березня масштабні акції протесту проти впливу на світову політику американського мільярдера Ілона Маска охопляться різні міста та країни. Загалом організатори руху Tesla Takedown анонсували близько 200 таких демонстрацій протягом лише однієї доби.

Головні тези:

  • Метою протестів є заклик продавати Tesla, акції компанії та припиняти купувати нові автомобілі.
  • Планується проведення акцій біля автосалонів, дилерських центрів та зарядних станцій Tesla у США, Європі та інших країнах.

Люди протестують проти впливу Ілона Маска на політику

За словами представників Tesla Takedown, їхній рух є мирним, й вони не збираються вдаватися до насилля чи погроз.

Головна ціль запланованих демонстрацій — не завдати фізичної шкоди автомобілям Tesla чи Маску, а закликати людей продавати свої Tesla, акції компанії та припинити купувати нові автомобілі.

З заявою з цього приводу уже виступила організаторка акцій протесту з Нью-Джерсі Наташа Пурдум.

Причина, з якої він (Маск — ред.) має такий вплив, — це його багатство. Ми вважаємо, що якщо зможемо вплинути на курс акцій Tesla, то вдаримо по Ілону Маску там, де болить найбільше, — наголосила вона.

Згідно з останніми даними, понад 200 акцій відбудуться біля автосалонів, дилерських центрів та зарядних станцій Tesla у США, Європі та інших країнах.

До слова, президента США Дональд Трамп уже неодноразово погрожував Tesla Takedown, а також намагався залякати членів руху.

Категорія
Політика
Дата публікації

Венс впевнений у дієвості "енергетичного перемир'я" на тлі ударів РФ по газовидобутку України

Венс
Джерело:  Forbes

Віцепрезидент США Джей Ді Венс запевнив, що енергетичне перемир'я між Росією та Україною набуло чинності. Однак цього тижня росіяни завдали удару по газовидобувній інфраструктурі, попри попередні домовленості

Головні тези:

  • Енергетичне перемир'я між Росією та Україною набирає чинності, проте російські удари по газовидобувній інфраструктурі порушують угоду.
  • Російська атака по газовидобувній інфраструктурі спричинила значні матеріальні збитки та пошкодження громадських будівель.
  • США і низка міжнародних партнерів ведуть перемовини з метою урегулювання війни, проте напади Росії постійно загрожують мирному врегулюванню.

Венс вірить у “енергетичне перемир’я” між Україною і Росією

Про це він заявив під час брифінгу на космічній базі Пітуффік у Гренландії.

Відповідаючи на запитання про те, чи погодилися США на умови, озвучені Кремлем для досягнення миру в Чорному морі, включно з можливим зняттям санкцій з російських банків, Венс підкреслив, що в інформаційному просторі шириться безліч фейків.

Деякі з них не зовсім зрозумілі щодо того, про що взагалі йдеться. Але президент (Трамп — ред.) сказав, і я думаю, що він має рацію, що ми відчуваємо себе дуже добре щодо того, що відбувається. Ми довіряємо, але перевіряємо — ми переконуємося, що те, що ми бачимо від однієї сторони, виконується іншою стороною, і навпаки.

Джей Ді Венс

Джей Ді Венс

Віцепрезидент США

Венс також зауважив, що ця війна почалася за адміністрації президента Джо Байдена, призвівши до значних людських жертв і руйнувань. Водночас він вважає, що завдяки зусиллям президента Трампа США мають можливість досягти мирного врегулювання.

Президент боротиметься за це щодня, і, звісно, ми будемо тримати вас у курсі подій, оскільки ми продовжуємо досягати прогресу. Якщо ви подивитеся на те, про що ми говорили, то очевидно, що у нас є перемир'я щодо енергетичної інфраструктури. У нас є перемир'я щодо торгівлі в Чорному морі, яке, на мою думку, майже завершене. Як тільки ми досягнемо цього, ми будемо працювати над наступним етапом припинення вогню.

Проте Росія продовжує атакувати енергетичні та газові об’єкти України.

Так, у ніч із 27 на 28 березня Росія завдала удару дронами по Полтавській громаді України, націлившись на склади Українського газовидобування", заявив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.

За його словами, у цих приміщеннях зберігалися запчастини, засоби для ремонту та інші прилади, необхідні для відновлення енергетичних свердловин із видобутку нафти й газу.

Там були складські приміщення підприємства "Укргазвидобування", де зберігалися матеріали й запчастини до бурових установок та інші компоненти для переробки нафти й газу. Атака була здійснена 13 безпілотниками типу "шахед", які летіли роєм в одну точку. Частину з них збили сили ППО, але уламки падали на територію. Пошкоджень зазнали не лише об’єкти "Укргазвидобування", а й інші підприємства, розташовані поблизу, — від вибухової хвилі та уламків.

Також він зазначив, що внаслідок вибухів постраждала і громадська забудова: у деяких будинках зірвало дахи, побило вікна, а також пошкоджено фасади.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?