Учені назвали найдовший рік в історії людства
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Учені назвали найдовший рік в історії людства

Старий світ
Джерело:  online.ua

Як вдалося дізнатися науковцям, 46 рік до нашої ери тривав 445 днів, що на цілих 80 днів більше, ніж звичний рік.

Головні тези:

  • Найдовший рік у історії людства був наслідок хаотичної реформи Юлія Цезаря.
  • Де-факто він тривав аж 15 місяців.
  • Історики доволі часто називають його annus confusedis або "рік плутанини".

Як все відбувалося у минулому

За словами науковців, до того, як Юлій Цезар запровадив юліанський календар, рік мав зовсім інакший вигляд.

Що важливо розуміти, він налічував лише 4 місяці (березень, липень, жовтень і травень) по 31 дню в кожному. Інші були коротшими, містили по 29 днів у кожному, за винятком лютого з 28 днями.

Саме через це календар швидко розсинхронізувався з рухом Землі навколо Сонця, і приблизно до 200 року до н. е. він був настільки збитий, що майже повне затемнення, яке відбулося в той час, що ми зараз називаємо 14 березня, було зафіксоване як таке, що сталося 11 липня.

Вчені звертають увагу на те, що "додатковий місяць" під назвою Мерседоніус потрібно було додавати кожні кілька років, щоб протидіяти безладу в обчисленні.

Уже тоді люди усвідомлювали, що так не має бути й потрібно шукати вихід.

Що вигадав Юлій Цезар

Давньоримський диктатор вирішив усунути цей хаос і запровадив юліанський календар 45 року до н. е., додавши один або два дні до коротких місяців (крім лютого), щоб загальна кількість днів у році становила 365.

Ба більше, саме Цезар наважився скасувати “додатковий” місяць, який точно був зайвим й призводив до ще більшого безладу.

Але... залишалася проблема, яку потрібно було розв'язати — рік все ще не відповідав порам року і, щоб виправити це, Цезар додав кілька місяців до 46 року до н. е. Щоб правильний відлік пір року міг розпочатися з наступних січневих календ, він вставив два місяці між листопадом і груднем.

За словами науковців, рік, у якому було введено ці зміни, був роком із 15 місяців.

Таким чином саме 46 рік до н. е. став найдовшим роком у зафіксованій історії — 445 днів, і іноді його називають annus confusedis, або "роком плутанини".

Категорія
Україна
Дата публікації

"Росія зробить щось ще жахливіше". У Литві озвучили попередження українцям

Кястутіс Будріс
Джерело:  LRT

На переконання литовського дипломата Кястутіса Будріса, на Великдень країна-агресорка Росія може скоїти ще жорстокішу атаку на мирні міста та села України, ніж нещодавній повітряний напад на Суми.

Головні тези:

  • Очікується мобілізація західного тиску на Росію.
  • Рішення Європейського Союзу можуть включати нові санкції проти РФ та додаткову підтримку для України.

Чого очікувати від Росії на Великдень

За словами литовського дипломата, він вважає "варварською" російську атаку по Сумах, внаслідок якої загинуло щонайменше 35 людей.

Він також озвучив прогноз, що країна-агресорка РФ може скоїти ще більш жорстоку і страхітливу атаку у прийдешні Великодні свята.

Кястутіс Будріс припустив, що такі дії Кремля можуть стати новою точкою відліку в мобілізації західного тиску на Росію.

Цей тиждень — Страсний тиждень, ми дійдемо до Великодня — я не маю сумнівів, що Росія зробить щось ще жахливіше на Великдень. Можливо, це стане переломним моментом, коли ми скажемо: гаразд, дивіться, треба посилити санкції.

Кястутіс Будріс

Кястутіс Будріс

Глава МЗС Литви

Як зазначив шеф литовської дипломатії, теракт в Сумах став певним поштовхом для країн Європейського Союзу до більш рішучих кроків.

Йдеться не лише про економічні обмеження проти Кремля, так і про питання додаткової підтримки України.

Якщо ми не відкриємо переговорні блоки з Україною цього семестру, якщо ми відступимо у питанні санкцій, тоді вже не можна буде говорити про якусь геополітичну суб’єктність Європейського Союзу, — додав дипломат.

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна стане членом НАТО, але є одне "але"

Рютте
Джерело:  online.ua

Вступ України до Альянсу залишається незворотним, попри це він не буде елементом потенційної мирної угоди з Росією. Про це попередив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час свого візиту до України та зустрічі з главою держави Володимиром Зеленським.

Головні тези:

  • Вступ України у НАТО не передбачає потенційних мирних угод з Росією.
  • Головна мета членів Альянсу полягає у забезпеченні справжнього миру для України.

Ротте розставив всі крапки над “і”

Генсек НАТО заспокоїв українців, наголосивши, що рішення Вашингтонського саміту 2024 року, згідно з яким шлях України до членства в Альянсі є незворотним, не втратить своєї сили.

Шлях України до НАТО незворотній. Таким був результат Вашингтонського саміту, і нічого не змінилося. Коли ми говорили, що Україна одного дня стане членом НАТО, ми ніколи не обіцяли, що це буде частиною мирної угоди.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

Як зазначив генсек Альянсу, наразі ключова ціль союзників Києва — забезпечити для України "справжній мир".

На цьому шляху не можна погоджуватися на тимчасове замороження війни, подібне до Мінських домовленостей.

Звичайно, те, над чим працює американський президент, — це приведення України до міцного тривалого миру. Тобто не до Мінська-3, а до справжнього припинення вогню та мирної угоди, — додав Марк Рютте.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?