Удар РФ по Охматдиту. Російська ракета Х-101 мала у складі західні компоненти
Категорія
Україна
Дата публікації

Удар РФ по Охматдиту. Російська ракета Х-101 мала у складі західні компоненти

Охматдит
Джерело:  The Financial Times

Російські терористи 8 липня вдарили по дитячій лікарні "Охматдит" ракетою Х-101, у складі якої були західні компоненти. Саме цей тип ракет Росія почала масово виробляти з початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри санкції ЄС та США.

Головні тези:

  • Ракетний удар РФ по дитячій лікарні Охматдит став наслідком використання російською армією ракети Х-101, виробленої попри санкції з західними компонентами.
  • Аналіз підтверджує, що ракета Х-101 містить електроніку від американських виробників, що використовується для цивільних цілей.
  • РФ вдалося отримати компоненти від західних виробників через купівлю на відкритому ринку та імпорт через Китай.
  • Російська атака на Охматдит викликала світове обурення.

Російська ракета Х-101, яка била по Охматдиту, містила західні компоненти

Наявність у ракеті РФ компонентів із Заходу свідчить про успіх Росії в обході санкцій, пише Financial Times з посиланням на експертів та українських посадовців.

У матеріалі йдеться, що Росія виробляє майже у 8 разів більше Х-101, аніж до повномасштабного вторгнення в Україну. Таке виробництво залежить від складників країн Заходу, зокрема Сполучених Штатів Америки.

Західні технології дозволяють їм будувати ці розумніші ракети, які дозволяють їхнім терористичним атакам проходити повз нашу слабку протиповітряну оборону, — зазначила Олена Білоусова, провідний науковий співробітник з питань санкцій в Інституті KSE в Києві.

Оборонний процесор Кремля звернувся до мікропроцесорів та інших передових технологій, не призначених для військового використання попри те, що санкцій проти РФ відрізали її від деяких передових компонентів. Акцентується, що про цей перехід свідчить аналіз Україною ворожої Х-101, випущеної окупантами в січні: тоді було виявлено 16 одиниць електроніки західного виробництва всередині ракети.

Два компоненти були марковані як вироблені компанією Швейцарії STMicroelectronics зі штаб-квартирою в країні, коли решта — американськими виробниками мікросхем, зокрема Texas Instruments, Analog Devices та Intel.

Зауважується, що всі товари призначені в основному для цивільних цілей, а деякі з них досить старі.

FT провело аналіз російських документів, який показує, як компаніям РФ у 2023 році вдалось отримати деталі, аналогічні використаним компонентам у січневій ракеті Х-101. У результаті виявилось, що їх просто купили на відкритому ринку й імпортували до РФ через Китай.

Водночас відповідно до російських документів, деталі виготовили західні виробники, які вказані як Китай, Малайзія, Філіппіни, Тайвань чи Таїланд.

Видання зауважує: аналіз одного уламка, швидше за все, недооцінює ступінь залежності РФ від іноземного виробництва. Відповідно до аналізу Офісу президента України, наданим FT, ракета Х-101 може бути укомплектована понад 50-ма деталями іноземного виробництва.

Атака РФ на дитячу лікарню "Охматдит": що відомо

Російська армія 8 липня атакувала Київ ракетами. Унаслідок обстрілу є загиблі, кількість постраждалих і надалі зростає. 9 липня в столиці оголошено Днем жалоби.

Росія завдала удару по дитячій лікарні стратегічною крилатою ракетою X-101. Зазначається, що на місці трагедії виявили уламки корпуса задньої частини ракети з серійним номером, а також її частину руля.

Станом на 9 липня аварійно-рятувальні роботи на території Охматдиту в Києві завершені. Унаслідок атаки Росії на цій локації загинули дві людини, є поранені.

Очільник уряду Денис Шмигаль повідомив, що ЮНІСЕФ виділить фінансову допомогу родинам, які постраждали від атаки на Охматдит. Також він сказав, що держава повністю відбудує лікарню.

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли в Україні можуть провести президентські вибори — дані інсайдерів

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України
Джерело:  The Economist

Видання The Economist від своїх джерел в уряді України дізналося, що вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку 2025 року, а чинний глава держави Володимир Зеленський нібито планує балотуватися на другий термін.

Головні тези:

  • Підготовка до виборчої кампанії вже розпочалася, а перший етап – скасування воєнного стану.
  • Інформація про можливу дату виборів розходиться. Найімовірніше, це буде липень.

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України

Згідно з даними ЗМІ, нещодавно український лідер скликав нараду, щоб доручити своїй команді організувати голосування після повного припинення вогню.

Наразі команда президента США Дональда Трампа розраховує на те, що воно може бути запроваджено до кінця квітня.

Першим етапом для запуску виборчого процесу є скасування воєнного стану.

Джерела розходяться в думках щодо точних термінів, але більшість стверджує, що Зеленський націлений на літо. Закон вимагає щонайменше 60 днів для проведення передвиборчої кампанії, тож найраніша можливість — початок липня.

Як стверджують інші інсайдери, кампанія триватиме три місяці: саме стільки часу, як повідомили парламенту виборчі органи, потрібно для відновлення списків виборців у розпал війни.

Зараз ведеться серйозна підготовка до того, що Зеленський вдруге постане перед виборцями, і досить скоро, — пише видання.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?