Україна вимагає від Туреччини пояснень після скандалу з кримською делегацією
Категорія
Політика
Дата публікації

Україна вимагає від Туреччини пояснень після скандалу з кримською делегацією

МЗС України
Реджеп Таїп Ердоган

Офіційний Київ звернувся до Анкари, оскільки хоче почути, що означає візит у Туреччину так званої делегації з окупованого Росією українського міста Ялта. Про це повідомив речника МЗС Олег Ніколенко.

Україна не розуміє сенсу чергового антиукраїнського рішення Туреччини

1 листопада російські окупанти з Ялти неочікувано для всіх заявили про те, що стали учасниками засідання Міжнародної організації об'єднаних міст і місцевих влад.

Ба більше, вони навіть встигли підписати угоди про побратимські відносини з муніципальним районом Бейлiкдюзю турецького міста Стамбул.

В українському дипломатичному відомстві наголосили, що сприймають цю ситуацію із надзвичайною серйозністю.

МЗС України вже запросило офіційні пояснення турецької сторони щодо статусу візиту представників російської окупаційної адміністрації, – повідомив Олег Ніколенко.

Він також вкотре нагадав, що Крим, згідно з міжнародним правом, – це частина території України, тимчасово окупована Росією, а резолюції Генеральної асамблеї ООН вимагають від будь-яких сторін утримуватися від дій, які можуть поставити під сумнів статус Криму, "зокрема шляхом контактів із окупаційними адміністраціями".

Очікуємо, що влада Туреччини, яка підтримує територіальну цілісність України, належним чином відреагує на російську провокацію та не допускатиме її повторення в майбутньому, - заявив представник МЗС України.

Що важливо розуміти, офіційна Анкара багато разів заявляла про те, що не визнає незаконну окупацію Росією Криму і все те, що російська влада там робить у порушення міжнародного права.

Що Ердоган говорить про деокупацію Криму

У серпні 2023 року турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган заявив, що завершення окупації Росією Криму є фактичною вимогою міжнародного права і важливим елементом глобальної безпеки і стабільності.

Від самого початку Туреччина відкрито заявляла, що анексія Криму є неконституційною та незаконною, і не визнає її. Це принципова позиція як із правових, так і з моральних міркувань. Міжнародне право по суті визначає, що Крим має повернутися до складу України, невід’ємною частиною якої він є, – говорив він під час саміту Кримської платформи.

Категорія
Україна
Дата публікації

Знищували нацбезпеку України. Зеленський анонсував нові санкції РНБО

Володимир Зеленський
Зеленський

Під час засідання РНБО 12 лютого ухвалене рішення щодо покарання тих, хто знищував національну безпеку України та допомагав Росії. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення.

Головні тези:

  • Президент України оголосив про введення нових санкцій РНБО проти тих, хто шкодив національній безпеці України та підтримував Росію.
  • Під час засідання РНБО було ухвалене рішення щодо покарання осіб, які знищували національну безпеку України.
  • РНБО запровадила санкції проти п'ятого президента України Петра Порошенка, звинуваченого в державній зраді, за повідомленням джерел.

Зеленський анонсував нові санкції РНБО

Щойно провів засідання РНБО — рішення ухвалене й буде опубліковане завтра. Захищаємо нашу державу та відновлюємо справедливість: кожен, хто знищував національну безпеку України та допомагав Росії, — кожен повинен відповідати, — завив президент.

Зеленський впевнений, що мільярди, які були зароблені фактично продажем України, українських інтересів, української безпеки, повинні бути заблоковані й повинні працювати на захист України та українців.

І це буде. Обов’язково, — зазначив Зеленський.

З повідомленням Forbes із посиланням на джерела, РНБО запровадила санкції проти п’ятого президента України Петра Порошенка

На сьогоднішньому засіданні РНБО були запроваджені санкції проти п'ятого президента України, народного депутата та бізнесмена Петра Порошенка, повідомили два співрозмовники, один з яких був присутній на засіданні РНБО.

Один зі співрозмовників видання припустив, що може йтися про "статтю державна зрада".

Пізніше Петро Порошенко опублікував заяву стосовно рішення РНБО, назвавши його "антиконституційним та політично вмотивованим".

Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна також потрапила під удар нових мит Трампа

Юлія Свириденко
Україна також потрапила під удар нових мит Трампа

10 лютого президент США Дональд Трамп підписав указ, яким скасував тимчасове звільнення України від мит на імпорт сталі та виробів з неї. Офіційний Київ буде активно шукати вихід з ситуації, що склалася.

Головні тези:

  • Рішення Трампа може суттєво позначитися на металургійній галузі України.
  • Міністерство економіки активно працює над пошуком оптимального рішення для збереження конкурентоспроможності української сталі на світовому ринку.

Під мита Трампа потрапила українська сталь

З заявою з цього приводу виступила перша віцепрем'єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, Україна продовжить активну роботу з партнерами для того, щоб знайти оптимальне для металургійної галузі рішення до початку дії запроваджених США тарифів.

Що важливо розуміти, з 12 березня 2025 року всі попередні винятки для України щодо імпорту сталі та похідних виробів зі сталі будуть скасовані.

Починаючи з цієї дати, до України, як і до всіх інших країн, буде застосовуватися мито в розмірі 25%.

На переконання самого Дональда Трампа, в результаті скасування мит на українську сталь виграли не українські, а європейські виробники.

У документі також вказано, що імпорт з України залишився на рівні 0,5% від загального імпорту США, тоді як імпорт з ЄС зріс з 11,2% до 14,8%.

За словами Юлії Свириденко, Міністерство зробило все можливе, "щоб українська сталь лишалася за межами 25% тарифів у США".

Рішення США із 12 березня запровадити мито на нашу сталь закономірно вплине на металургійну галузь, яка постраждала від російської агресії.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка — міністерка економіки

Вона також наголосила, що готова до активної робити з партнерами для пошуку оптимального рішення до 12 березня.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?