В НАТО оцінили потужність Кримської платформи у боротьбі з Росією
Категорія
Політика
Дата публікації

В НАТО оцінили потужність Кримської платформи у боротьбі з Росією

В НАТО оцінили потужність Кримської платформи у боротьбі з Росією
Джерело:  online.ua

Союзники НАТО оцінили українську ініціативність з Кримською платформою, яка має стати потужним кроком у боротьбі проти російського агресора, що утримує регіон під своїм контролем з 2014 року.

Джерело: Інтерфакс-Україна

За словами заступника генерального секретаря Альянсу Мірчі Джоане, в цілому платформу позитивно оцінили на рівні міжнародної спільноти та євроатлантичної співдружності окремо.

Він звернув увагу на необхідність використання цієї ініціативи для подальшого тиску на Росію.

“Ми всі зацікавлені в тому, щоб переконатися, що ця дуже агресивна позиція Росії продовжує залишатися справжньою “червоною лінією” політичного Заходу”, - додав Джоане.

Він додав, що союзники ніколи не приймуть територіальні зміни в Європі, які були здійснені з агресією та військовою силою. Саме з цієї причини сони - справжні друзі для України на довгостроковій основі.

“Всі союзники, НАТО, ЄС по всьому світу дуже чітко сказали, що ми ніколи не визнаємо цю незаконну і аморальну анексію”, - додав представник Альянсу.

Джоане також відзначив, що союзники підтримують Україну, яка може покластися на організації щодо прямих загроз її суверенітету та територіальної цілісності. Важливим також моментом стало залучення лідерів держав, прем’єр-міністрів, дипломатів з Євросоюзу та країн НАТО на саміт.

“Я також думаю, що це буде дуже корисним інструментом для того, щоб ця тема залишалася дуже високо на порядку денному міжнародної спільноти, а також щоб використовувати всі дипломатичні засоби, щоб вплинути на розмову навколо Криму”, - прокоментував заступник генсека НАТО.

Кримська платформа в Києві

Результатом першого міжнародного саміту Кримської платформи стало підписання учасниками спільної декларації.

У документі зафіксовані наступні тези: невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією; зобов’язання розглянути додаткові дипломатичні, політичні обмежувальні санкції щодо Росії у разі подальшої агресії; об’єднання зусиль всіх країн-учасниць платформи задля зміцнення безпеки та стабільності у Чорноморському регіоні.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Орбан закликає угорців проголосувати на "референдумі" проти вступу України до ЄС

Orban Victor
Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан закликає громадян голосувати на VOKS 2025 проти вступу України до Європейського Союзу.

Орбан маніпулює громадською думкою Угорщини щодо України

Політик написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, що у Брюсселі нібито є наказ про вступ країни до ЄС ще до 2030 року. За його словами, у найближчі пів року на Євросоюз чекає "найскладніша та найбільша битва", яка вирішить його майбутнє:

Можливо, одного дня, десь через 20-30-40 років, все може скластися таким чином, що Україна зможе виконати умови, необхідні для вступу, які не зруйнують угорську економіку. Але це не в осяжному майбутньому, років через 15, це точно!

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини

Він закликав угорців голосувати за "збереження досягнень Угорщини", заявивши, щоб без громадського спротиву уряд може не впоратися із захистом інтересів країни.

Вступ України до ЄС ставить під загрозу все, чого ми досягли до цього часу. Не дамо їм переступити через угорців!

​VOKS 2025 — це загальнонаціональне консультативне голосування, ініційоване урядом Угорщини, щоб дізнатися думку громадян щодо можливого вступу України до Європейського Союзу. Воно розпочалося 15 квітня 2025 року і триватиме до кінця травня.​

Голосування проводиться поштою. Угорцям запропоновано відповісти на одне запитання:​ "Чи підтримуєте ви вступ України до Європейського Союзу?".

Нагадаємо, опозиційна партія "Тиса" організувала власне опитування, результати якого свідчать про підтримку вступу України до ЄС серед громадян — понад 58% учасників підтримують євроінтеграцію України. ​

Категорія
Політика
Дата публікації

Європа заявила Трампу про свої "червоні лінії" щодо України

Трамп
Джерело:  Reuters

Під час останніх перемовин у Парижі європейські лідери донесли до команди президента США Дональда Трампа, які питання щодо України не можуть бути предметом поступок Росії задля завершення війни. 

Головні тези:

  • ЄС активно захищає інтереси України під час перемовин з командою Трампа.
  • Вашингтон пропонує послаблення санкцій проти РФ у разі припинення вогню.

ЄС вкотре заступився за Україну під час перемовин

Деталі зустрічі у Парижі розкрив шеф французької дипломатії Жан-Ноель Барро.

За словами дипломата, під час переговорів минулого тижня представники країн Європи пояснили Штатам, які аспекти потенційної мирної угоди між Києвом та Москвою є тим, щодо чого перемовини вони вважають неприйнятними.

Наша ціль — захищати французькі інтереси та європейську безпеку. І це причина того, що коли США вирішують виступати у ролі посередника, ми хочемо, щоб вони знали, які наші червоні лінії.

Жан-Ноель Барро

Жан-Ноель Барро

Міністр закордонних справ Франції

Поки шеф французької дипломатії не поспішає розкривати деталей про те, що саме європейці вказали як "червоні лінії" щодо України.

Нещодавно журналістам вдалося дізнатися, що команда Трампа представила європейським лідерам у Франції власні пропозиції щодо укладення "мирної угоди" між Росією та Україною.

Насамперед йшлося про послаблення санкцій проти РФ у разі тривалого припинення вогню.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?