В Україні змінили порядок прийому на навчання до вишів
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні змінили порядок прийому на навчання до вишів

Міністерство освіти і науки України
Вступники

У Міністерстві освіти і науки України повідомили про оновлення Порядку прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії / доктора мистецтва у 2024 році. 

Головні тези:

  • Прифронтові та прикордонні області отримають підвищений регіональний коефіцієнт для абітурієнтів.
  • Для вступу на навчання на докторські програми необхідно успішно скласти ЄВІ та мати не менше ніж 150 балів.
  • Під час проведення Національного мультипредментного тесту існує ймовірність оголошення повітряної тривоги, яка може вплинути на процес тестування.
  • Якщо тривога триватиме понад 2,5 години тестування зупинять, а учасники перейдуть до укриття до завершення тривоги.

У прифронтових зонах України абітурієнтам підвищили регіональний коефіцієнт

Зміни повʼязані із воєнно-політичною ситуацією в країні. Також вони враховують основні аспекти щодо іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань, компетентностей та навичок вступників.

Серед основних нововведень збільшено підтримку закладів вищої освіти, які розташовані у прифронтових та прикордонних областях через підвищення регіонального коефіцієнту.

Регіональний коефіцієнт — це коефіцієнт, на який множиться конкурсний бал, якщо вступник / вступниця обирає ЗВО, розташований у певному регіоні.

ЗВО (заклад вищої освіти — ред), поблизу зони бойових дій та постраждалих від російської агресії територій, матимуть особливий регіональний коефіцієнт: 1,07 — у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях;  1,04 — у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області; 1,00 — інші. 

Для здобуття ступеня магістра на основі вже здобутого ступеня магістра (для другої вищої освіти) вступ може відбуватися без ЄВІ (єдиний вступний іспит — ред) та ЄФВВ (єдине фахове вступне випробування — ред), а лише за іспитами безпосередньо в закладі освіти.

Це стосується освітніх програм всіх спеціальностей крім 081 "Право" і 293 "Міжнародне право".

На навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва умовою допуску є успішне складання ЄВІ в 2024 році з оцінкою за кожний з його компонентів не менше ніж 150 балів.

Альтернативним допуском може бути ЄВІ у 2023 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів. Сертифікати, що посвідчують знання іноземної мови, не надають доступу до вступу в аспірантуру в 2024 році.

У Міносвіти роз’яснили, як повітряна тривога вплине на проведення НМТ

Національний мультипредментний тест (НМТ) цьогоріч триватиме протягом 2,5 годин. Упродовж тестування існує ризик оголошення повітряної тривоги, за якої випускники не зможуть продовжити складання іспиту.

За таких обставин, як зазначають у відомстві, інструктор в аудиторії зупинить тестування. Після чого всі учасники мають зберегти відповіді після кожного виконаного завдання та разом із персоналом перейти до укриття.

Час, відведений для проведення НМТ, зупинять до закінчення тривоги.

Виконання завдань відновлять за умови, що тривога триватиме менше 2,5 годин, які сумарно визначені для двох етапів тестування.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски на суму понад 2 млрд грн

СБУ
Дерипаска

За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

Головні тези:

  • Україна націоналізувала активи російського олігарха Олега Дерипаски на суму понад 2 млрд грн через підозру у фінансуванні збройної агресії РФ.
  • Сировину, якою володів Дерипаска, використовували для виробництва складових до бойової техніки, включаючи балістичні ракети та бойові дрони.
  • Дерипаска є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України та входить до найближчого оточення Володимира Путіна.

Путінський посіпака Дерипаска втратив 2 млрд грн в Україні

Йдеться про понад 550 тис тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений в Україні ще до початку повномасштабної війни. З того часу вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину.

Загальна вартість націоналізованих активів становить понад 2 млрд грн.

Цю продукцію використовували на російських заводах олігарха для виплавки алюмінію, з якого виробляють складові до балістичних ракет, бойових дронів та радіолокаційних систем.

Дерипаска входить до найближчого оточення Путіна та є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України.

За матеріалами справи, націоналізовані боксити і глинозем належали йому через підконтрольну компанію, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця комерційна структура виступала формальним замовником продукції Миколаївського заводу для подальшого реекспорту на російські підприємства.

На початку 2023 року українські правоохоронці викрили оборудку і заблокували відправку цієї сировини.

Згодом слідчі Служби безпеки заочно повідомили олігарху про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за фінансування збройної агресії РФ. Досудове розслідування СБУ стосовно Дерипаски завершено, обвинувальний акт в січні 2025 року направлено до суду.

Категорія
Україна
Дата публікації

Між ЗСУ та армією РФ відбулося понад 70 бойових зіткнень від початку доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Загалом від початку доби 7 квітня відбулося 77 бойових зіткнень.

Головні тези:

  • Підсумкова інформація про 77 бойових зіткнень між ЗСУ та російською армією.
  • Детальний звіт про активність ворожих сил на різних напрямках та успішну оборону українських захисників.
  • Огляд втручань ворожих авіаударів та артилерійських обстрілів по позиціях ЗСУ та цивільних населених пунктах.

Актуальна ситуація на фронті 7 квітня

Оперативна інформація станом на 16:00 07.04.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

  • На Куп’янському напрямку ворог сьогодні один раз штурмував позиції наших захисників неподалік Загризового.

  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала 13 разів — поблизу Надії та в бік Новоплатонівки, Новомихайлівки, Греківки, Рідкодуба та Нового. Шість боєзіткнень досі тривають.

  • На Краматорському напрямку українські захисники наразі відбивають одну спробу окупантів просунутися вперед у районі Курдюмівки. Два боєзіткнення поблизу Часового Яру наші оборонці успішно зупинили.

  • На Торецькому напрямку противник вісім разів атакував неподалік Дачного, Щербинівки та Торецька. Одне боєзіткнення триває досі.

  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 30 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Калинове, Олександропіль, Тарасівка, Єлизаветівка, Удачне, Успенівка, Преображенка, Андріївка, а також у напрямках Котлярівки й Сергіївки. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 25 атак, п’ять боєзіткнень — досі тривають.

  • Сьогодні на Новопавлівському напрямку наші воїни відбили п’ять ворожих атак поблизу Костянтинополя та Скудного. Одне боєзіткнення триває досі.

  • На Гуляйпільському напрямку загарбники завдали авіаударів по Воскресенці, Зеленому Полю, Новополю, Малинівці та Гуляйполю.

  • Наші війська зупинили три ворожі штурми на Оріхівському напрямку поблизу населеного пункту Малі Щербаки.

  • На Харківському, Сіверському та Придніпровському напрямках ворог наступальних дій не проводив.

  • У Курській області українські оборонці відбили шість атак росіян, ще три зіткнення досі тривають. Противник від початку доби завдав трьох авіаційних ударів, загалом скинув по позиціях наших військ та населених пунктах три керовані авіаційні бомби та здійснив 162 артилерійські обстріли.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?