Віцепрем'єрка Верещук також вирішила звільнитися
Категорія
Політика
Дата публікації

Віцепрем'єрка Верещук також вирішила звільнитися

Верещук

Увечері 3 вересня віцепремʼєр-міністерка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук написала заяву про відставку.

Головні тези:

  • Віцепрем'єрка Ірина Верещук заявила, що хоче піти у відставку.
  • Своє рішення вона назвала “перезавантаженням”, однак не розкрила його причину.
  • Заяву Верещук та інших міністрів, які хочуть звільнитися, будуть розглядати під час одного з найближчих пленарних засідань.

Неочікувані відставки в Кабміні набирають обертів

Про рішення Ірини Верещук повідомив глава Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

До Верховної Ради України надійшла заява від віце-премʼєр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Верещук І.А. про відставку, — написав він.

За словами Стефанчука, цю заяву будуть розглядати під час одного з найближчих пленарних засідань.

Ірина Верещук на своїй сторінці у Фейсбук уже прокоментувала рішення щодо відставки, однак не пояснила, чому його ухвалила.

Вона лаконічно назвала це “перезавантаженням”.

Перезавантаження. Після майже трьох років в Уряді, сьогодні подала заяву про відставку. Дякую Президенту за довіру! Дякую Премʼєру та членам Уряду за співпрацю! Дякую народним депутатам за підтримку! Дякую команді Мінреінтеграції за працю та відданість справі! Служу Українському народові!

Ірина Верещук

Ірина Верещук

Віцепремʼєр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Ще кілька українських міністрів вирішили подати у відставку

Варто зазначити, що про рішення звільнитися 3 вересня спочатку оголосили три міністра. Йдеться про:

  • Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Камишіна О.М.

  • Міністра юстиції України Малюськи Д.Л.

  • Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Стрільця Р.О.

Також до них приєднався голова Фонду державного майна України Коваль В.С.

Згодом стало відомо, що подає у відставку віцепрем'єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

За словами Руслана Стефанчука, усі заяви будуть розглянуті на одному з найближчих пленарних засідань.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені виявили смертельно небезпечні речовини у протеїнових добавках

Протеїн
Джерело:  online.ua

 У популярних протеїнових порошках, які вживає велика кількість людей по всьому світу для підтримки фізичної форми, виявили цілу низку смертельно небезпечних речовин. 

Головні тези:

  • У протеїнових добавках виявлено небезпечні концентрації свинцю, кадмію, миш'яку та ртуті, які можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.
  • Дослідження показало, що майже половина протестованих продуктів перевищили безпечність вмісту токсичних металів, що ставить під загрозу здоров'я споживачів.
  • Органічні та рослинні протеїнові порошки виявились більш забрудненими за штучні, містячи у середньому утричі більше свинцю та в п'ять разів більше кадмію.
  • Шкідливі важкі метали можуть накопичуватись в організмі та призводити до когнітивних порушень, проблем з нирками, розвитку раку та інших серйозних захворювань.
  • Крина протеїнових добавок часто пов'язано з виробництвом та підбором інгредієнтів, оскільки рослинні білки можуть довести важкі метали з забруднених грунтів, що призводить до небезпеки для здоров'я.

Що не так із популярними протеїновими порошками

Зазначається, що у нещодавньому звіті, випущеному Clean Label Project йдеться про тривожний рівень вмісту токсичних металів.

Підкреслюється, що майже 50% протестованих продуктів перевищили поріг безпеки.

У рамках дослідженя було проаналізовано 160 продуктів 70 найпопулярніших брендів зі США та виявлено у них смертельно небезпечні концентрації свинцю, кадмію, миш'яку та ртуті.

Шкідливі важкі метали мають властивість накопичуватись в організмі, призводячи до когнитивних порушень, ураження нирок, раку і проблем з розвитком.

Під час дослідження використовувались передові методи тестування, зокрема, індуктивно-зв'язана плазма-мас-спектрометрія для оцінки забруднення протеїнових порошків, поряд з аналізом бісфенолів, як-от BPA і BPS.

Науковці виявили високі концентрації важких металів у протеїнових порошках
Протеїн

Бісфеноли, такі як BPA і BPS, — це хімічні сполуки, широко використовувані в пластмасах і смолах, які діють як ендокринні руйнівники, порушуючи функції гормонів і створюючи ризик для репродуктивного здоров'я, неврологічного розвитку і розвитку раку.

Було встановлено, що 47% перевірених протеїнових добавок мали рівні шкідливих речовин, що перевищують федеральні або державні стандарти безпеки у США.

При цьому у 21% таких продуктів рівні шкідливих речовин удвічі перевищували межі безпеки, встановлені Каліфорнійською декларацією 65.

Чому навіть органічні протеїнові порошки виявились небезпечними

При цьому також було виявлено, що органічні та рослинні протеїнові порошки мали навіть вищий рівень забруднення, ніж штучні, і містили у середньому втричі більше свинцю та в п'ять разів більше кадмію.

Найбільш шкідливими виявились порошки зі смаком шоколаду, у яких концентрація важких металів виявилась значно вищою, ніж у порошках із ванільним та іншими смаками.

Дослідники повідомляють, що причини забруднення криються у виробництві та підборі інгридієнтів, оскільки рослинні білки переважно отримуються з культур, вирощених на забруднених грунтах, що поглинають важкі метали з навколишнього середовища.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Танкери тіньового флоту РФ застрягли у ключовому порті через санкції США

Танкери РФ в порту Козьміно
Джерело:  Bloomberg

Російські танкери скупчуються у ключовому експортному російському порту Козьміно через останні санкції США. 

Головні тези:

  • Нафтові танкери РФ скупчуються у порту Козьміно через санкції США, що вже спричинило дефіцит суден та затримки у завантаженні.
  • Під дією санкцій країна-агресорка має складнощі з пошуком покупців для своєї нафти, що може призвести до зменшення обсягів експорту.
  • Під загрозою опинилися навіть угоди Кремля з ключовими партнерами, такими як Китай та Індія, які закрили свої порти для російських танкерів.

Як санкції США зупиняють експорт російської нафти

Зазначається, що наразі в районі порта Козьміно простоює 9 нафтових танкерів, які очікують на завантаження.

Трейдери та судновласники зазначають, що кількість танкерів, що стоять у черзі, значно більша, ніж зазвичай.

Наразі на тлі останніх санкцій США країні-агресорці стає дедалі важче знайти покупців нафти.

Ще 11 суден прямують до порту, чи нещодавно покинули його.

Порт Козьміно є найбільшим на Далекому Сході Росії і має об’єми з обробки до 1 млн барелів нафти на день.

Нафтові танкери РФ простоюють у ключовому порту країни-агресорки через санкції США
Порт Козьміно

Як зазначають журналісти видання, протягом грудня 2024 року та на початку січня цього року для експорту російської нафти було залучено 27 танкерів.

Обмежена кількість суден може створити затримки, уповільнити завантаження та змусити Росію зменшити обсяги поставок.

Під санкції США, зокрема, потрапило судно Li Bai, яке завершило процес завантаження нафтою 20 січня, однак досі залишається поблизу порту.

Інше судно, Zaliv Baikal, 11 січня завантажило нафту Sakhalin Blend, а вже 21 січня вивантажило її в китайському порту Ляньюньган, ймовірно, в обхід західних санкцій.

Нестача танкерів уже створює затримки в порту Козьміно. У відповідь деякі судна змінюють свої маршрути. Наприклад, танкер Bhilva, який розвернувся в Індійському океані, зараз прямує до порту Козьміно, намагаючись допомогти подолати логістичний колапс.

Чи може Трамп створити ще більші проблеми для експорту російських енергоресурсів

Німецький енергетичний аналітик Том О'Доннелл звертає увагу на те, що енергетична імперія російського диктатора Володимира Путіна опинилася під потрійним ударом, а новий президент США Дональд Трамп взагалі може її “поховати”.

Німецький аналітик звертає увагу на те, що російський енергетичний сектор пережив низку подій, які завдали шкоди експорту нафти.

Не можна ігнорувати той факт, що після санкцій Штатів ключові торговельні союзники Кремля, а саме Китай та Індія, закрили свої порти для російських танкерів.

Том О'Доннелл звертає увагу на те, що танкери, які застрягли в морі, підтверджують той факт, що санкції від 10 січня виявилися ефективнішими за обмеження цін на нафту.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?