Військового Гнезділова випустили з-під варти — він повертається на службу після СЗЧ
Категорія
Україна
Дата публікації

Військового Гнезділова випустили з-під варти — він повертається на службу після СЗЧ

Військового Гнезділова випустили з-під варти — він повертається на службу після СЗЧ
Джерело:  Радіо Свобода

Суд звільнив від кримінальної відповідальності військовослужбовця Сергія Гнезділова. Він восени 2024 року заявив про самовільне залишення військової частини. 

Головні тези:

  • Суд вирішив звільнити від кримінальної відповідальності військовослужбовця Сергія Гнезділова, який вирішив повернутися на службу після самовільного залишення військової частини.
  • Адвокатка висловила бажання клієнта повернутися до виконання військової служби, отримала дозвіл на відновлення служби та успішно підтримала клопотання про звільнення Гнезділова від кримінальної відповідальності.
  • Гнезділов після самовільного залишення частини виявив готовність повернутися до Збройних сил, і про це дали свідчення й прокурор, що спричинило його звільнення від кримінальної відповідальності.
  • У грудні 2024 року Гнезділов має повернутися на службу та стати оператором безпілотного літального апарата, але можливість подачі апеляції на рішення суду залишається відкритою.
  • Український військовослужбовець акцентує на важливості установлення чітких термінів служби та мобілізаційної черги серед усіх військовозобов'язаних українців, підтверджуючи свою готовність повернутися до військової кар'єри.

Гнезділова, який публічно пішов у СЗЧ, випустили з-під варти

Як зазначається, судове засідання відбулося у Бабушкінському районному суді міста Дніпро.

Адвокатка Сергія Гнезділова, Анастасія Бурковська, повідомила, що її клієнт висловив бажання повернутися до виконання військової служби. У зв’язку з цим вони звернулися до командування 56-ї окремої мотопіхотної бригади та отримали письмовий дозвіл на відновлення служби.

Спираючись на частину 5 статті 401 Кримінального кодексу України, адвокатка подала клопотання про звільнення Гнезділова від кримінальної відповідальності.

Під час судового засідання Сергій Гнезділов заявив, що після самовільного залишення частини він був готовий повернутися до лав Збройних сил, і прокурор Микола Шелест не заперечував проти задоволення клопотання адвокатки.

Рішенням суду військового звільнили від кримінальної відповідальності.

Упродовж трьох днів Гнезділов має повернутися на службу та стати оператором безпілотного літального апарата. На це рішення можна подати апеляцію протягом семи днів.

Що відомо про Сергія Гнезділова

21 вересня український військовослужбовець 56 Маріупольської окремої механізованої бригади Сергій Гнезділов оголосив про своє рішення піти в СЗЧ (самовільне залишення частини).

СЗЧ – це самовільне залишення військової частини або місця служби. Стаття 407 Кримінального кодексу України передбачає за це порушення покарання у вигляді тримання у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років або позбавленням волі на строк до трьох років.

Військовий у своєму зверненні акцентував на необхідності встановлення чітких термінів служби для військових та створення мобілізаційної черги серед усіх військовозобов'язаних українців.

У 56-й окремій мотопіхотній бригаді, де проходить службу Гнезділов, ініціювали службове розслідування, вказуючи на те, що військовослужбовець здійснив дії, які можуть містити ознаки кримінального правопорушення.

23 вересня Донецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону відкрила кримінальне провадження за фактом публікацій у засобах масової інформації. Йшлося про підозру у дезертирстві, і розслідування було доручено Державному бюро розслідувань.

9 жовтня співробітники ДБР затримали Гнезділова та провели обшуки. 29 листопада Печерський районний суд Києва ухвалив рішення продовжити арешт Гнезділова до 15 січня без можливості внесення застави.

6 січня тим самим судом термін тримання під вартою було подовжено до 31 січня 2025 року, також без права внесення застави.

Категорія
Україна
Дата публікації

У Харкові різко збільшилася кількість постраждалих внаслідок атаки РФ

Олег Синєгубов / Харківська ОВА
шахед

Близько 21.00 29 березня Росія ударила по Харкову дронами шахед. Станом на 22.15 відомо про загиблого і 15 постраждалих.

Головні тези:

  • Унаслідок атаки Росії дронами у Харкові загинула людина, а ще 15 постраждали. Дрони влучили в будинки та інфраструктуру міста, спричиняючи серйозні пошкодження.
  • Мер Харкова попередив про можливість нових ударів дронами по місту.
  • За попередньою інформацією, обстріли дронами зафіксовані за шістьма адресами у Харкові. 

Росія вбила харків’янина дроном

О 21:31 голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив про першого загиблого.

У Шевченківському районі — влучання ворожого БпЛА в приватний будинок. Одна людина загинула, один — поранений.

О 21:34 у Харкові було чути ще один вибух. Мер міста Ігор Терехов попередив, що на місто ще заходять дрони.

Кількість постраждалих внаслідок масованої ворожої атаки збільшилась до десяти людей. Серед них — 16-річні хлопець і дівчина. Також є один загиблий, — уточнив глава Харківської ОВА.

На одному з місць прильотів пожежа, також є поранені, щонайменше один у важкому стані — попередня інформація, — інформуємо Терехов.

Також він уточнив, що за попередньою інформацією, влучання ворожих дронів сталися за шістьма адресами.

Крім того, мер Харкова написав, що в місті зазнали пошкоджень торговий центр, багатоповерхові житлові будинки, медичний заклад і офісна будівля.

О 22.04 стало відомо, що кількість постраждалих зросла.

Кількість постраждалих внаслідок обстрілу Харкова зросла до 14. Десятеро людей шпиталізовані, серед них — двоє дітей. Пораненим надається необхідна медична допомога.

Терехов повідомив про 15 постраждалих від ударів російськими дронами.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Індія не пустила у порт танкер з російською сирою нафтою

Танкер
Джерело:  Bloomberg

Індійська влада відмовила у вході до місцевого порту танкера, що перевозив російську сиру нафту для державної компанії Indian Oil Corp. через відсутність належної документації про його морехідну якість.

Головні тези:

  • Індійська влада відмовила у вході до місцевого порту танкера з російською сирою нафтою через відсутність належної документації про його морехідну якість.
  • Танкер Andaman Skies, який перевозив 767 тисяч барелів нафти, мав розвантажитися у порту Вадінара, проте був заборонений у вході через вік судна та відсутність необхідних сертифікатів.
  • Індійські правила вимагають, що танкери старше 20 років мають сертифікат морехідної якості від міжнародних асоціацій, що спричинило конфлікт у цьому випадку.

Індія заборонила приймати танкер з російською нафтою

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на людей, обізнаних із цим питанням.

За даними аналітиків з компанії Kpler, під прапором Гондурасу танкер Andaman Skies, який був збудований у 2004 році, завантажив 767 тисяч барелів нафти в порту в російському Мурманську ще 24 лютого і повинен був розвантажитися 30 березня у порту Вадінара.

Співрозмовники вказують на те, що індійські правила вимагають, щоб танкери віком понад 20 років мали сертифікат морехідної якості, виданий членом Міжнародної асоціації класифікаційних товариств або організацією, уповноваженою місцевим регулятором.

Судно було сертифіковане місцевою консультаційною компанією Dakar Class, що не визнається індійською владою.

Наразі танкер перебуває в Аравійському морі між Оманом та Індією у все ще повністю завантаженому стані і, схоже, припинив свій рух.

За словами джерел, судну дозволили зайти в індійський порт минулого року, оскільки на той час воно не прослужило 20 років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?