"Влучив російський дрон". Киянка дала важливі поради з виживання мешканцям багатоповерхівок
Категорія
Україна
Дата публікації

"Влучив російський дрон". Киянка дала важливі поради з виживання мешканцям багатоповерхівок

Київ
Джерело:  online.ua

Засновниця та очільниця громадської організації NASCO Education, волонтерка Діана Натхір пережила пряме влучання шахеда у свій будинок. Жителька Києва дала засновані на власному досвіді поради мешканцям багатоповерхівок — як вижити у такому випадку і що потрібно превентивно зробити для цього.

Головні тези:

  • Проведення інспекції двору та співпраця з сусідами для забезпечення доступу для рятувальників у випадку надзвичайної ситуації.
  • Необхідність залишати номери на авто для уникнення перешкод у роботі пожежної служби та забезпечення доступу до гідрантів.
  • Пам'ятайте про можливе повторне детонування уламків дронів і вчасно та обережно евакуюйтеся, уникайте використання ліфтів.
  • Зберігайте поряд теплі речі та необхідні документи для швидкого виходу, допомагайте сусідам у випадку потреби.
  • Звертайтеся за психологічною допомогою у разі потреби та пам'ятайте, що ваша безпека — пріоритет у небезпечних ситуаціях.

Атака дронів: киянка дала поради з виживання мешканцям багатоповерхівок

Діана Натхір пережила пряме влучання російського БпЛА у свій будинок. Тому хоче надати 10 порад українцям, як швидко і правильно діяти в цій ситуації.

  1. Найперше і критичне. Проведіть інспекцію власного двору, скооперуйтесь із сусідами і розв'яжіть питання проїзду, якщо воно залишається відкритим. Залишайте номер на авто, навіть якщо паркуєтесь відповідно. Бо мені здавалось, що на пожежників ми чекали вічність. А виявилось, що вони просто не змогли заїхати в наш двір через велику кількість по дурному запаркованих авто. Ми бачили як за цей час вогонь просто їв все навколо. Саме через цю ж причину у Дніпровському районі загинула жінка.

  2. Звільніть доступ до пожежних гідрантів на кожному з поверхів, перевірте наявність/термін придатності вогнегасників в підʼїзді. Сусіди почали ними гасити полумʼя в квартирах ще до приїзду рятувальників.

  3. Після падіння БпЛА або його уламків, можливе ще повторне детонування частини боєприпасу або палива (у нас була ще низка вибухів після). Якщо ви хочете спуститись подивитись на уламки, або самостійно їх загасити, варто дуже ретельно це зважити.

  4. При влучанні в будь-який із поверхів, патрульна поліція сприяє евакуації всіх мешканців даного підʼїзду на вулицю. За можливості не чекайте їх приїзду і виходьте самостійно. Тримайте поряд теплі речі та тривожну валізу (в першу чергу критичні ліки, документи та гроші), які можете швидко взяти із собою. Це превентивний захід у випадку обвалу, вибуху газу, неможливості приборкати вогонь тощо.

  5. Якщо знаєте про сусідів, що потребують допомоги, допоможіть їм евакуюватись або повідомте про них поліцію.

  6. Не використовуйте для евакуації ліфт - скористайтесь сходами. Заздалегідь впевніться, що всі сходові майданчики відкриті та немає обмежень для вільного пересування в разі потреби.

  7. Якщо ви фізично в порядку, але погано почуваєтесь емоційно, ви завжди можете звернутись до лікарів швидкої допомоги, щоб поговорити, заспокоїтись чи отримати відповідні ліки. Вони ще певний час залишаються на місці.

  8. Прочитайте чат будинку. Можливо, комусь потрібна допомога, або хтось її пропонує. В нас так зʼявилась низка повідомлень про запрошення сімей із дітьми перечекати після евакуації в теплі, а не на вулиці.

  9. Не засліплюйте себе думкою, що це неможливо для вас. Я пішла за донькою, коли почула віддалені вибухи, як за інтуїцією. Підійшовши до неї в кімнату, я почула звук БпЛА, що стрімко наближався, і саме так чудом встигла добігти з нею до коридору до вибуху. Трохи понад року тому збита ракета впала біля дому батьків. Так що можливе навіть «бінго».

  10. Які б ви не були сильні та сміливі, звертайтесь у випадку потреби до спеціалістів (психологи, психотерапевти, психіатри). Я завжди була певна, що я - кремінь. Але за ці кілька секунд, поки я бігла з донькою на руках в коридор, в мені щось зламалось.

Бережіть себе, донатьте і допомагайте людям навколо. Але в першу чергу «маску на себе».

Діана Натхір

Діана Натхір

Громадська діячка

Також Натхір нагадала номер безкоштовної Лінії Національної психологічної асоціації — 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня).

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Марс може зіткнутися з масштабним потопом

Що відомо про нову загрозу для Марса
Джерело:  Interesting Engineering

Результати нового дослідження, яке провели іноземні вчені, вказують на те, що на Марсі можуть знаходитися величезні запаси води під формацією Медузових ямок (MFF) поблизу екватора. Фактично це означає, що рано чи пізно “Червона планета” може бути повністю затопленою.

Головні тези:

  • Існує висока ймовірність того, що Марс затопить триметровим шаром води.
  • Родовище води на планеті набагато об'ємніше, ніж раніше вважалося.

Що відомо про нову загрозу для Марса

Як зазначають науковці, формація Медузових ямок (MFF) поблизу екватора — це багате на лід родовище, яке може бути найбільшим відомим резервуаром води в цій частині планети.

Що важливо розуміти, за обсягом його можна порівняти із Червоним морем, що на Землі.

Вчені уже озвучили невтішний прогноз: якщо це родовище розтане, то може затопити всю планету майже триметровим шаром води.

Окрім того, наголошується, що підземний резервуар води простягається на глибину до 3,7 км.

Фото: unsplash.com

З заявою з цього приводу уже виступив провідний автор дослідження і науковець зі Смітсонівського інституту Томас Уоттерс.

За словами останнього, він та його команда дослідили MFF, використовуючи новіші дані з радара MARSIS Mars Express, і виявили, що поклади навіть товщі, ніж вважалося раніше.

Захоплююче, що радіолокаційні сигнали відповідають тому, що ми очікували від шаруватого льоду, подібного до відомих полярних крижаних шапок Марса, — наголосив науковець.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Литві назвали крайній термін вступу України в ЄС

Україна незабаром може приєднатися до ЄС
Джерело:  РБК Україна

На переконання шефа литовської дипломатії Кястутіса Будріса, Україна може стати повноцінним членом Європейського Союзу найближчими роками, але не пізніше 2030.

Головні тези:

  • Кястутіс Будріс закликав владу ЄС ухвалювати важливі рішення щодо України своєчасно.
  • Литва активно підтримує Україну в процесі приєднання до ЄС через проект Ukraine2EU.

Україна незабаром може приєднатися до ЄС

На переконання литовського дипломата, вступ до 2030 року — "це крайній термін".

Ми маємо встановити цей крайній термін і відраховувати дедлайни для всіх інших важливих рішень, які треба буде ухвалити.

Кястутіс Будріс

Кястутіс Будріс

Глава МЗС Литви

Попри це, шеф литовської дипломатії, плекає надію на те, що Україна може доєднатися до європейської родини набагато швидше.

Ми віримо, що ви зможете зробити це до 2030 року. Ось чому ми так віддані цьому, тому що ви надихаєте нас своєю відданістю та мотивацією, — підкреслив Будріс.

Очільник МЗС Литви також звернув увагу на те, що його країна інвестує найкращі знання та досвід зі свого власного процесу приєднання до ЄС, щоб допомогти Україні.

Саме тому вона є серед ініціаторів проєкту Ukraine2EU, який 1 квітня офіційно запустили в Україні.

Ukraine2EU фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, а нещодавно до них приєдналася Швеція.

Головна мета цієї програми — підтримувати українські інституції в управлінні процесом вступу до ЄС та впровадженні необхідних реформ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?