Волинська трагедія. Про що домовилися Україна та Польща
Категорія
Політика
Дата публікації

Волинська трагедія. Про що домовилися Україна та Польща

МЗС України
Сибіга

Очільники МЗС України і Польщі Андрій Сибіга та Радослав Сікорський провели переговори на тлі яких Київ запевнив у відсутності перешкод для проведення ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії в Україні.

Головні тези:

  • Україна і Польща нарешті змогли домовитися після тривалих дискусій.
  • Шефи МЗС обох країн обговорили майбутнє України в ЄС та підтвердили готовність співпрацювати у питаннях пошукових та ексгумаційних робіт.
  • Рік тому Сейм Польщі ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії, визнавши події як геноцид.

Київ та Варшава знайшли спільну мову щодо Волинської трагедії

З заявою з цього приводу уже виступив шеф польської дипломатії Радослав Сікорський.

За словами останнього, з українським колегою вони обговорили майбутнє України в ЄС.

Окрім того, за підсумками зустрічі буде ухвалена декларація щодо ексгумації на Волині.

Україна підтверджує, що не існує жодних перешкод для польських державних установ та приватних осіб у співпраці з відповідними українськими установами для проведення пошукових та ексгумаційних робіт на території України відповідно до українського законодавства, і заявляє про свою готовність позитивно розглядати заявки у цих питаннях.

Радослав Сікорський

Радослав Сікорський

Глава МЗС Польщі

Андрій Сибіга та Радослав Сікорський (Фото: facebook.com/UkraineMFA)

Переговори також прокоментував Андрій Сибіга. Він звернув увагу на те, що обидві країни максимально зацікавлені в усуненні непорозумінь в історичних питаннях.

Шеф української дипломатії наголосив, що кожна родина має право гідно вшановувати пам'ять про своїх предків.

… в рамках спільної українсько-польської робочої групи під егідою міністерств культури обох країн ми працюємо над практичними механізмами проведення пошуково-ексгумаційних робіт.

Андрій Сибіга

Андрій Сибіга

Глава МЗС України

Андрій Сибіга та Радослав Сікорський (Фото: facebook.com/UkraineMFA)

Волинська трагедія. Як Україна та Польща намагалися вирішити це питання

Як уже згадувалося раніше, рік тому Сейм Польщі ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії у її 80-ті роковини.

Окрім того, офіційна Варшава неодноразово заявляла, що польсько-українське примирення повинно включати "визнання провини і вшанування пам'яті жертв".

Документ згадує про події 11 липня 1943 року на Волині, коли, згідно з текстом резолюції, "відбулася кривава неділя — кульмінаційний момент" Волинської трагедії, яку влада країни вважає геноцидом.

У резолюції підкреслюється, що "того дня українські підрозділи ОУН і Української повстанської армії (УПА), часто підтримувані українським цивільним населенням, напали на 99 сіл колишнього Волинського воєводства, населених поляками, і вбили значну частину їхнього населення".

Варто зазначити, що у 2023 році український лідер Володимир Зеленський і президент Польщі Анджей Дуда відвідали Луцьк для спільного вшанування жертв Волинської трагедії.

Анджей Дуда та Володимир Зеленський (Фото: рresident.gov.ua)

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?