Ціни на каву у світі підскочили до рекордних показників з 1997 року через побоювання щодо врожаю у ключових країнах-поставниках.
Головні тези:
- Причиною рекордного зростання цін на каву є проблеми із постачанням та нестабільні погодні умови у країнах-постачальниках, зокрема у Бразилії та В’єтнамі.
- Прогнозується зменшення виробництва кави в наступному сезоні через пошкодження кавових дерев під впливом тривалої посухи.
- Також вплив на зростання цін має високий темп експорту кави та невеликі запаси в країнах-постачальниках кави.
- Ростуть ціни на каву свідчать про здатність деяких споживчих товарів обмежувати бюджети споживачів навіть при падінні гуртових цін.
- Ф'ючерси на арабіку піднялись на 64%, що свідчить про загострення ситуації на ринку кави та несталість її цін.
Що відомо про стрімке зростання цін на каву у світі
Зазначається, що 25 листопада ціни на арабіку зросли на 3%. Через проблеми із постачанням і нестабільні погодні умови у таких країнах як Бразилія і В’єтнам, ціни на каву зростають рекордними темпами.
Рекордного рівня з 1970 року також досягли ціни і на сорт робуста.
Зростає занепокоєння, що постачання з Бразилії сповільняться після тривалої посухи, яка пошкодила кавові дерева, що може призвести до скорочення виробництва в наступному сезоні, — підкреслюють аналітики видання.

Що кажуть аналітики
У звіті аналітика Rabobank Гільєрме Моріа зазначається, що на врожай кави у наступному році впливатиме тривалий сухий і спекотний період, який зачіпив посіви арабіки, зроблені до вересня.
Додатковим фактором тиску є ймовірність того, що високі темпи експорту арабіки в цьому році можуть призвести до низьких запасів до кінця поточного сезону. За оцінками Служби іноземного сільського господарства Міністерства сільського господарства США, запаси кави в Бразилії досягнуть лише 1,2 млн мішків, коли поточний сезон закінчиться в червні, що на 26% менше порівняно з попереднім роком, — додають автори матеріалу.
За словами аналітиків, зростання цін на каву демонструє, що деякі споживчі товари досі здатні обмежувати бюджети споживачів, попри те, що гуртові ціни на продукти знизилися з рекордно високого рівня, який спостерігався на початку 2022 року.
Ф'ючерси на арабіку зросли на 2,4% до $3,0935 за фунт станом на 10:23 ранку в Нью-Йорку. Цього року ціни зросли на 64%.
Більше по темі
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного