Бюджет війни. РФ урізає важливі видатки задля фінансування армії
Категорія
Економіка
Дата публікації

Бюджет війни. РФ урізає важливі видатки задля фінансування армії

Ministry of Defence
Окупанти

Новий проєкт бюджету РФ на 2025 рік, запропонований російським урядом, демонструє, що Кремль готовий урізати важливі видатки для фінансування війни проти України.

Головні тези:

  • Російський уряд пропонує збільшити витрати на оборону в проєкті бюджету на 2025 рік, зменшуючи соціальні видатки на 16%.
  • Підвищення витрат на військові цілі може призвести до зростання інфляційного тиску в російській економіці.
  • У 2025 році планується збільшити витрати на оборону до 6,2% ВВП країни, що становить більше, ніж видатки на освіту та охорону здоров’я.
  • Росія надає пріоритет фінансуванню війни проти України навіть коштом соціальних та економічних потреб власного населення.
  • Витрати на національну оборону та безпеку Росії у 2025 році складуть близько 40% від усіх бюджетних виплат.

РФ урізає важливі видатки задля фінансування війни проти України

30 вересня 2024 року російський уряд подав до Держдуми проєкт бюджету на 2025 рік, який передбачає зростання видатків на 5% (без урахування інфляції) до 41,5 трлн руб (447 млрд дол).

Про це повідомляє у соцмережі Х Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

Запропонований бюджет передбачає приблизно 25% зростання оборонних видатків у 2025 році порівняно з бюджетом на 2024 рік. Загалом видатки на оборону становлять 32% бюджету 2025 року, порівняно з довоєнним 2021 роком — тоді цей показник був 14,5%.

Новий бюджет демонструє, що Росія продовжує надавати пріоритет фінансуванню війни над внутрішніми пріоритетами, — вважать у британському відомстві, зазначаючи, що, наприклад, соціальні видатки скоротяться на 16% у 2025 році.

Росія збільшує витрати на оборону

Попит продовжує випереджати пропозицію в російській економіці, і збільшення бюджету на 2025 рік, найімовірніше, погіршить цю ситуацію. Це майже напевно посилить інфляційний тиск, який залишається ключовою проблемою, оскільки рівень інфляції в серпні 2024 року становив приблизно 9%.

Російська влада планує наступного року збільшити витрати на оборону до 6,2% валового внутрішнього продукту країни на тлі війни проти України.

Згідно з проєктом бюджету на 2025 рік, російський уряд має намір збільшити витрати на оборону до 13,2 трлн руб (142 млрд дол) у 2025 році із запланованих на цей рік з 10,4 трлн руб, що становить 6,2% валового внутрішнього продукту.

Так, військові витрати планується скоротити до 5,6% ВВП у 2026 році та до 5,1% у 2027 році.

Також прогнозується, що витрати на національну оборону та внутрішню безпеку Росії складуть близько 40% загальних бюджетних виплат Росії у 2025 році, у той час, як Путін продовжує переводити економіку на воєнні рейки на тлі вторгнення РФ в Україну, яке триває вже 2,5 року.

Сума на оборону є більшою, ніж сукупні асигнування на освіту, охорону здоров’я, соціальну політику та національну економіку.

Категорія
Світ
Дата публікації

Найстаріша жінка світу померла у віці 116-ти років у Бразилії

Лукас
Джерело:  AFP

Найстаріша людина і найстаріша жінка у світі, бразильська черниця Іна Канабарро Лукас, померла у віці 116 років.

Головні тези:

  • Найстаріша жінка у світі, Іна Канабарро Лукас, померла у віці 116 років у Порту-Алегрі, Бразилія.
  • Після її смерті титул найстарішої людини у світі перейшов до Етель Катерхем з Англії.
  • Іна Канабарро Лукас стала монахинею в 26 років і жила довге життя, пояснюючи його волею бога.

Померла найстаріша жінка у світі Іна Канабарро Лукас

Згромадження бразильських сестер терезіанок в Порту-Алегрі оголосило про смерть Канабарро 30 квітня подякувавши «за відданість і посвяту», які вона проявляла в житті.

Канабарро стала найстарішою людиною у світі після смерті в січні японки Томіко Ітоока, якій також було 116 років.

Тепер, згідно з даними Геронтологічної дослідницької групи США (GRG) і бази даних LongeviQuest, титул найстарішої людини переходить до Етель Катерхем, мешканки графства Суррей, Англія, якій виповнилося 115 років.

Іна Канабарро Лукас

Хоча Канабарро стверджувала, що народилася 27 травня 1908 року, «її задокументована дата народження згідно з документами — 8 червня 1908 року», сказав директор GRG Роберт Янг.

Вона стала монахинею в 1934 році у віці 26 років, між Першою і Другою світовими війнами.

Своє довголіття Канабарро пояснювала волею бога.

На свій 110-й день народження вона отримала благословення від Папи Франциска, який сам помер минулого понеділка у віці 88 років.

LongeviQuest повідомляє, що Канабарро була 15-ю найстарішою задокументованою людиною в історії і другою найстарішою монахинею після француженки Люсіль Рандон, яка дожила до 118 років і померла в 2023 році.

Категорія
Економіка
Дата публікації

У Сенаті США обговорюють законопроєкт щодо 500% мит для покупців російської нафти

Сенат
Джерело:  Bloomberg

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем впевнений, що відповідний законопроєкт готові підтримати 72 сенатори.

Головні тези:

  • Законопроєкт про 500% мит для покупців російської нафти обговорюється в Сенаті США.
  • Санкції передбачають введення 500% мита на імпорт російських нафтопродуктів та інших видів енергетичних ресурсів.
  • Сенатор Ліндсі Грем вважає, що нові санкції будуть інструментом у руках американського президента в рамках взаємодії з Росією.

У Сенаті США обговорюють законопроєкт щодо 500% мит: для кого саме

Законопроєкт щодо нових санкцій США проти Росії і країн, які купують російську нафту, підтримують 72 сенатори, повідомив сенатор-республіканець з Південної Кароліни Ліндсі Грем.

Згідно із документом, санкції передбачають 500% мита на імпорт із країн, які купують російську нафту, нафтопродукти, природний газ та уран. Також санкції заборонять громадянам США купувати російський суверенний борг.

Грем після укладення угоди з Україною про корисні копалини заявив, що мета нового законопроєкту — допомогти президенту Дональду Трампу.

Він говорив про своє розчарування. Я хочу переговорного завершення війни, гідного та справедливого. Я думаю, що Трамп — найкраща людина для досягнення цієї мети, але ці санкції відображають погляд, що Сенат бачить головним винуватцем Росію.

Ліндсі Грем

Ліндсі Грем

Сенатор США

Грем додав, що нелегітимний президент США Володимир Путін "зробить величезну помилку, граючись зі Трампом, тому цей законопроєкт є інструментом в арсеналі президента".

На його думку, Путіну зрештою доведеться вибирати між переговорами про припинення війни та "знищенням" російської економіки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?