Боєприпаси будуть. Умєров підбив підсумки Рамштайна-20
Категорія
Україна
Дата публікації

Боєприпаси будуть. Умєров підбив підсумки Рамштайна-20

Рустем Умєров
Остін і Умєров

Снаряди, системи ППО, винищувачі F-16, а також дрони стали пріоритетними темами під час ювілейного засідання Контактної групи з питань оборони України.

Що принесла Україні ювілейна зустріч у форматі Рамштайн

19 березня відбулася 20-а зустріч Рамштайн з питань військової допомоги Україні.

Про підсумки роботи Конактної групи повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.

За його словами, учора була дуже важлива зустріч у Вісбадені з військовим керівництвом ключових країн-партнерів.

Українська делегація презентувала план на 2024 рік, озвучила критичні потреби українських Сил оборони, презентувала останні досягнення з побудови фортифікацій.

Дуже важливо зберегти такий формат зустрічей напередодні засідань Контактної групи з питань оборони України.

Рустем Умєров

Рустем Умєров

Міністр оборони України

Умеров повідомив, що сьогодні українська команда мала окрему зустріч із главою Пентагону Ллойдом Остіном і генералом США Чарльзом Брауном.

Вони обговорили план України на 2024 рік, будівництво фортифікацій, посилення української ППО, надання засобів радіоелектронної боротьби. Окремим пунктом стали далекобійні засоби ураження.

Під час сьогоднішнього 20-го засідання у форматі "Рамштайн" коаліція країн-партнерів продемонструвала свою єдність та активність у допомозі Україні.

Міністр уточнив, що боєприпаси є критично необхідними для українських воїнів.

Вони будуть! Це була головна тема засідання. Партнери заявили про пакети допомоги, до яких входять артилерійські снаряди 155 мм, 152 мм, 105 мм, та інші. Вдячні партнерам за те, що по всьому світу шукають і знаходять боєприпаси, які так необхідні для відсічі агресору.

Перевага України у повітрі: ППО, F-16, дрони

Також на засіданні обговорювали постачання систем ППО для захисту українських міст і воїнів від російської авіації, яка скидає авіабомби на наші позиції.

За його словами, буде більше ракет для наших систем протиповітряної оборони.

Він подякував главі Міноборони Німеччини Борису Пісторіусу, який зазначив, що небо над Україною належить українцям. Тому наше спільне завдання — забезпечити перевагу України в повітрі.

Умеров повідомив, що допомогти закрити наше небо мають також F-16. У цьому напрямі Україна активно працює з усіма залученими партнерами, а саме США, Данією, Бельгією, Нідерландами, Румунією та іншими, щоб літаки були в Україні якнайшвидше.

Глава Міноборони України заявив, що наша війна за відновлення територіальної цілісності — це перша повномасштабна війна дронів.

Є кілька нових країн, які приєдналися до дронової коаліції і зробили внески. Першими результатами цієї коаліції стануть перші поставки дронів в Україну вже в березні.

Також Умєров обговорював можливість інвестицій в українське виробництво тих дронів, які вже показали свою ефективність на полі бою.

І окремо міністр оборони України провів низку двосторонніх зустрічей із колегами з Німеччини, Швеції, Греції, Франції, Болгарії, Словаччини та Португалії.

Україна отримає додаткову військову допомогу

Німеччина сьогодні оголосила новий пакет військової допомоги Україні. Його вартість становить 500 млн євро (542,35 млн дол).

Люксембург у рамках нової військової допомоги стане разом із Бельгією та Нідерландами закуповувати дрони для України.

А Канада в рамках нової військової допомоги передасть Україні партію приладів нічного бачення.

Категорія
Події
Дата публікації

Атака дронів. Росіяни скаржаться на вибухи у Калузькій області

бавовна
Джерело:  online.ua

У ніч проти 31 березня жителі Калузької області РФ чули гучні вибухи через атаку дронів.

Головні тези:

  • Жителі Калузької області РФ почули гучні вибухи через атаку дронів.
  • Аеродром у Шайківці, можливо, став об'єктом атаки дронів ЗСУ.
  • Попередньо встановлено, що система протиповітряної оборони працювала в селищі Шайківка.

Аеродром у Шайківці міг бути атакований дронами

ЗСУ атакували Калузьку область, вважають місцеві жителі, які чули гучні вибухи у небі над Шайківкою вночі.

Попередньо спрацювала система ППО

У селищі Шайківка знаходиться аеродром. Наразі інформації про постраждалих та руйнування немає.

Міністерство оборони країни-агресорки заявило про 24 БпЛА, нібито знищені сьогодні вночі в Калузької області, жертв та руйнувань немає. На місці працює оперативна група.

Категорія
Світ
Дата публікації

Іран цинічно погрожує США ракетною відповіддю на тлі заяв Трампа

ракети
Джерело:  online.ua

Збройні сили Ірану підготували ракети до запуску на тлі погроз президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа бомбардувати країну, якщо Тегеран не погодиться на ядерну угоду.

Головні тези:

  • Збройні сили Ірану готуються відповісти США ракетами на загрози бомбардувань з боку Трампа.
  • Угода про обмеження ядерної програми була порушена вийшовши з неї Трампом, що призвело до напруження у відносинах.
  • Президент Трамп вимагає нової угоди з Іраном, але той відкинув пропозицію своєю чергою.

Іран погрожує США ракетною відповіддю

Про це повідомляє Tehran Times.

Зазначається, що підготовлені ракети здатні уразити "пов'язані з США позиції". Значна їх кількість готові до запуску й розташовані в підземних сховищах, які, своєю чергою, розкидані по усьому Ірану.

У 2015 році Іран, США, Росія, Китай, Франція, Британія, а також Німеччина уклали угоду, яка обмежувала ядерну програму Тегерану в обмін на зняття санкцій. Під час першого терміну президентства Трамп вийшов з угоди й відновив санкції обмеження проти Ірану, що призвело до ескалації у відносинах між країнами.

Наразі, під час другого терміну президентства, Трамп бажає нової ядерної угоди з Іраном. Як писали медіа, нещодавно республіканець у листі до верховного лідера Ірану Алі Хаменеї висунув вимогу укласти угоду протягом двох місяців. Останній, своєю чергою, відкинув пропозицію Вашингтона.

Під час нещодавнього інтерв'ю Трамп почав погрожувати Ірану бомбардуваннями, якщо Тегеран не укладе ядерну угоду із США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?