Британські вчені розробили іноваційний спосіб на заміну ампутаціям кінцівок
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Британські вчені розробили іноваційний спосіб на заміну ампутаціям кінцівок

Ентоні Булл і Мехді Саїді
Джерело:  The Guardian

Науковці з Великої Британії розробили технологію, яка дозволяє оперативно ззовні зафіксувати пошкоджені кінцівки, що допоможе уникнути необхідності ампутації у людей з важкими травмами під час воєн та катастроф. 

Головні тези:

  • Британські вчені розробили метод фіксації пошкоджених кінцівок, що дозволяє уникнути ампутацій у людей з травмами внаслідок воєн або катастроф.
  • Нова технологія дозволяє виготовлення фіксаторів для травмованих кінцівок без спеціальних інструментів, з обмеженими ресурсами.
  • Метод вже успішно випробовується в Україні, де він допоміг пацієнтам з ушкодженнями кінцівок внаслідок воєнних дій.
  • Технологія також тестується в Кенії та Руанді з метою удосконалення та запобігання ампутаціям кінцівок в разі стихійних лих чи конфліктів.
  • Новий метод фіксації кінцівок може стати важливим кроком у рятунку життів та відновленні рухової активності у постраждалих від ускладнених травм.

Що відомо про альтернативу ампутаціям кінцівок у людей з травмами

Зазначається, що розробниками технології є професор механіки опорно-рухового апарату Ентоні Булл і його колега Мехді Саїді з Імперського коледжу Лондона.

Робота велась ще у 2016 році. Тоді науковці прагнули створити новий підхід до лікування травм рук і ніг.

Вони робили спробу створити простий спосіб виготовлення кладних медичних пристроїв в умовах стихійних лих чи війн.

Як вибух у Бейруті, так і бої в Україні спричинили тисячі жахливих поранень кінцівок людей, які втратили б ноги та руки без термінового медичного технологічного втручання. Однак у минулому здійснення такого дорогого комплексного втручання під час конфлікту чи після стихійних лих було серйозною проблемою, — підкреслив Ентоні Булл.

Дослідникам вдалось розробити набори інструментів і посібники до них, за допомогою який будь-хто охочий може виготовити фіксатори для травмованих кінцівок у гаражах чи на заводах.

Науковці підкреслюють, що для цього не потрібні спеціальні інструменти.

Зовнішні фіксатори використовують тоді, коли постріл чи вибух розривають кістки ніг і рук людини. Завдяки пристрою уражені частини кінцівки тримаються разом, що підвищує шанси на відновлення та порятунок ноги чи руки.

Важливо те, що це не робиться шляхом введення металевого стрижня в кінцівку, оскільки це може спровокувати серйозні інфекції. Натомість він тримається назовні та прикріплюється до кістки за допомогою шпильок, які просовують через руку чи ногу людини, — пояснюють дослідники.

Британські вчені розробили альтернативу ампутації пошкоджених кінцівок
Пристрій з фіксації пошкоджених кінцівок

Зазначається, що зазвичай зовнішні фіксатори складні у виготовленні та мають високу вартість. Зокрема, одна така штука може коштувати більше 100 тис грн.

Ба більше, у зонах ведення бойових дій до таких приладів важко отримати доступ.

Часто люди змушені виготовляти саморобні фіксатори, однак вони створюють високий ризик виникнення ускладнень.

Натомість набори інструкцій Ентоні Булла та Мехді Саїді дозволяють створити безпечні зовнішні фіксатори за обмежених навичок і ресурсів.

Усе, що потрібно, — це запас алюмінію та кілька стрижнів з нержавіючої сталі. Це дуже просто, — переконує Мехді Саїді.

Нові методи вже випробовують в Україні

За словами британських вчених, ефективність випущених ними інструкцій і виготовлених з їхньою допомогою приладів уже випробовуються в Україні, де тисячі людей отримали поранення через збройну агресію злочинної армії РФ.

Нам терміново зателефонували місцеві лікарі, які відчайдушно потребували допомоги, і ми змогли направити їх на наш веб-сайт, де були інструкції щодо виготовлення фіксаторів. Через кілька днів майстерня зі східної Польщі надіслала нам фотографію фіксатора, який вони щойно зробили з нашого набору інструкцій. У перші кілька днів війни 150 із них були задіяні, і вони допоможуть запобігти втраті ніг чи рук поранених людей, — зазначили розробники.

Відтоді науковці створили набір інструментів для виготовлення фіксаторів, які тепер випробовують у Кенії та Руанді.

Очікується, що тестування допоможе вдосконалити технологію, яка може запобігти ампутаціям кінцівок постраждалих внаслідок воєн чи стихійних лих.

Категорія
Світ
Дата публікації

Професори Єльського університету Снайдер, Шор і Стенлі звільняються через політику Трампа

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль
Джерело:  online.ua

Єльський університет залишають одразу три відомі критики президента США Дональда Трампа: професори історії — подружжя Тімоті Снайдер і Марсі Шор — а також професор філософії Джейсон Стенлі. Ці рішення були ухвалені на тлі атак нової адміністрації на вищу освіту у Штатах.

Головні тези:

  • Професори вирішили переїхати до Канади через негативний політичний клімат у Сполучених Штатах.
  • Тиск адміністрації Трампа на вищі навчальні заклади призвів до ряду змін у політиці та фінансуванні університетів.

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль

Як зазначає Yale Daily News, професори залишають не лише виш — вони вирішили взагалі виїхати зі Штатів, поки при владі тут залишається Дональд Трамп та його команда.

Згідно з останніми даними, Снайдер, Стенлі та Шор перейдуть на посади в Університеті Торонто та будуть викладати у Munk School.

За словами Джейсона Стенлі, він був вимушений звільнитися через політичний клімат у Сполучених Штатах. Його також вразило те, як Колумбійський університет потерпає від атак з боку Білого дому.

Що важливо розуміти, команда Дональда Трампа пригрозила депортувати двох студентів, які брали участь у протестах у Колумбійському університеті, і відкликала 400 мільйонів доларів, виділених на фінансування досліджень вишу.

На тлі такого потужного тиску виш був змушений погодитися на низку вимог адміністрації Трампа, зокрема щодо перегляду своєї політики.

Марсі Шор офіційно підтвердила, що школа Манка давно намагалася залучити її та Снайдера і що пара серйозно розглядала пропозиції “протягом останніх двох років”.

Нагадаємо, Тімоті Снайдер є амбасадором UNITED24 — він багато разів публічно підтримував український народ на тлі війни, яку веде Росія.

Володимир Зеленський та Тімоті Снайдер (Фото: president.gov.ua)

Категорія
Україна
Дата публікації

Викрадення Росією українських дітей. США ухвалили фінальне рішення

діти
Джерело:  Reuters

Державний департамент США офіційно підтвердив, що надасть короткострокове фінансування ініціативи з документування даних про викрадених Росією українських дітей. Після цього ініціативу планують остаточно заблокувати.

Головні тези:

  • Рішення про закриття програми “Обсерваторія конфлікту в Україні” ухвалено в межах політики президента США Дональда Трампа.
  • Online.UA створило документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яка розкриває проблему викрадень українських дітей.

США поступово скорочують допомогу Україні

Про рішення влади повідомив речник американського дипломатичного відомства.

Що важливо розуміти, йдеться про ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, що допомогла відстежити тисячі українських дітей, яких викрала країна-агресорка Росія.

Згідно з останніми даними, фінансування вирішили надати на короткий період, поки виконавці програми "Обсерваторія конфліктів" забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам влади.

Спікер дипломатичного відомства звертає увагу на те, що це "частина стандартної процедури закриття програм, що припиняють свою діяльність".

Варто зазначити, що закриття програми під назвою "Обсерваторія конфлікту в Україні" було ухвалене після того, як Трамп розпорядився провести широку перевірку, щоб запобігти тому, що, за його словами, є марним витрачанням коштів американських платників податків.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?