Головні новини 3 лютого: блокування каналів Медведчука і реакція світу на вирок Навальному
Категорія
Україна
Дата публікації

Головні новини 3 лютого: блокування каналів Медведчука і реакція світу на вирок Навальному

Головні новини 3 лютого: блокування каналів Медведчука і реакція світу на вирок Навальному
Джерело:  online.ua

3 лютого президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти нардепа Тараса Козака і телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука - "112 Україна", NewsOne, ZIK, світові лідери жорстко відреагували на вирок Навальному, якого суд Москви відправив до в'язниці на 3,5 роки, а Путін і Байден домовилися продовжити Договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО) - головні новини на ONLINE.UA.

1. Зеленський заблокував канали Медведчука: 112 Україна, NewsOne і ZIK

 Володимир Зеленський (фото — president.gov.ua)

Глава держави назвав причину блокування каналів "112 Україна", NewsOne і Zik, юридичним власником яких є народний депутат з фракції ОТЗЖ Тарас Козак, а фактичним - лідер цієї фракції і кум російського президента Володимира Путіна Віктор Медведчук. Президент України зізнався, що рішення було складним, але вкрай необхідним. Він нагадав, що Україна рішуче підтримує свободу слова, але не має наміру закривати очі на російську пропаганду, яка підриває Україну на шляху до ЄС та євроатлантичної інтеграції.

У Кремлі обурені через блокування каналів Медведчука в Україні. Пєсков звинуватив Зеленського в порушенні міжнародного права і закликав міжнародне співтовариство відреагувати.

2. Меркель, Макрон і інші світові лідери жорстко відреагували на вирок Навальному

Олексій Навальний (фото — facebook.com/navalny)

Світ приголомшений рішенням Кремля відправити Навального за ґрати. Світові лідери назвали вирок чистим цинізмом і зажадали негайно звільнити опозиціонера. Зокрема, звільнити Навального зажадали прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Австрії Себастьян Курц, верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель, глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен, голова Європейського ради Шарль Мішель, лідери країн Балтії, ради Європи, Швейцарії та Канади. Офіційна Москва у відповідь закликала світ не втручатися у внутрішні справи Росії. У команді російського президента Володимира Путіна дали зрозуміти, що не випустять Навального з в'язниці до 2023 року, поки не закінчиться термін його ув'язнення.

Незважаючи на жорстку реакцію світу, Путін не коментує вирок Навальному. У Кремлі запевнили, що він не стежить за судовим процесом над опозиціонером.

3. Суд зобов'язав Коломойського виплатити солідну компенсацію Приватбанку

 Ігор Коломойський (фото — з відкритих джерел)

Англійський суд зобов'язав колишніх власників "Приватбанку" Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших компаній-відповідачів додатково сплатити банку 1 млн фунтів стерлінгів (більше 38 млн грн).

4. Євросоюз підтримав санкції проти каналів Медведчука

 Віктор Медведчук (фото — з відкритих джерел)

Влада Європейського Союзу позитивно поставилися до введення Радою національної безпеки і оборони санкцій проти телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука - "112 Україна", NewsOne і ZIK і підтримали рішення українського лідера Володимира Зеленського, який напередодні підписав відповідний указ.

5. Українка Магучіх завоювала золото на міжнародному турнірі зі стрибків у висоту

Ярослава Магучіх (фото — з відкритих джерел)

У Словаччині відбувся міжнародний турнір зі стрибків у висоту Banskobystricka Latka. Тріумфальну перемогу в змаганнях серед жінок виборола українка Ярослава Могутніх. Варто звернути увагу на те, що вона стрибнула на 2.06 - це рекорд України в приміщенні, абсолютний рекорд України, кращий результат сезону в світі, рекорд турніру і третій результат світу в історії.

6. ЄС висунув Україні нову вимогу щодо судової реформи

Матті Маасікас (фото — flickr.com)

Посол Європейського союзу в Україні Матті Маасікас вимагає, щоб українська влада якомога швидше реформувала Вища рада правосуддя в рамках судової реформи.

7. Команди Байдена і Путіна прийняли рішення щодо ядерної зброї

 Володимир Путін та Джо Байден (фото — колаж)

3 лютого нарешті вступила в силу угода між командами новообраного президента США Джо Байдена і глави Кремля Володимира Путіна про продовження Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО). Договір буде діяти в тому вигляді, як він був підписаний, без будь-яких змін або доповнень, до 5 лютого 2026 року

Головні новини України та світу 3 лютого 2021 - що важливо знати

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?