Людство змінило нахил обертання Землі — до чого готуватися
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Людство змінило нахил обертання Землі — до чого готуватися

Земля
Джерело:  earth.com

Іноземні вчені дійшли висновку, що внаслідок активного викачування підземних вод для побутових і технічних потреб сучасної цивілізації, був змінений нахил обертання Землі.

Головні тези:

  • Підземні води використовуються людством як джерело питної води, для зрошення сільськогосподарських культур та для виробничих потреб, що робить їх важливим ресурсом.
  • Викачування підземних вод також призводить до підвищення рівня моря, що може мати серйозні наслідки для усієї планети.

З якими проблемами може зіткнутися людство

За словами науковців, насамперед йдеться про зміни клімату — однак це лише частина з групи викликів.

Експерти звертають увагу на те, що відкачування підземних вод змістило вісь обертання Землі приблизно на 80 см. На це людям знадобилося менше 20 років.

Наше дослідження показує, що серед причин, пов’язаних із кліматом, перерозподіл ґрунтових вод насправді найбільше впливає на дрейф полюса обертання, — заявив геофізик Кі-Веон Со.

Що важливо розуміти, підземні води заповнюють простір у ґрунті, піску та гірських породах.

За словами науковців, вони походять від дощу та інших опадів, які вбираються в землю, поступово спускаючись до так званого водоносного горизонту.

Фото: відкриті джерела

Навіщо людям підземні води

Ні для кого не секрет, що за допомогою них людство вирішує багато різноманітних проблем.

У більшості випадків використовують її як основне джерело питної води, особливо в сільській місцевості, де поверхнева вода недоступна.

Фермери залежать від ґрунтових вод для зрошення сільськогосподарських культур, що гарантує продовження виробництва продуктів харчування навіть за недостатньої кількості дощу, — йдеться в повідомленні.

Ба більше, наголошується, що промисловість використовує підземні води для виробничих процесів і систем охолодження.

Я дуже радий знайти незрозумілу причину дрейфу полюса обертання. З іншого боку, як мешканець Землі та батько, я стурбований і здивований тим, що відкачування ґрунтових вод є ще одним джерелом підвищення рівня моря, — заявив один з науковців.

Категорія
Світ
Дата публікації

КНДР заробила майже 20 млрд дол на постачанні озброєння Росії

Кім
Джерело:  online.ua

Північна Корея заробила приблизно 20 млрд дол на військовій підтримці Росії. Про це йдеться у звіті південнокорейського аналітичного центру KIDA.

Головні тези:

  • За даними KIDA, Північна Корея заробила 20 млрд дол на військовій підтримці Росії включаючи постачання зброї та боєприпасів.
  • Відповідно до звіту, Пхеньян отримав доходи на суму 19,2 млрд дол від Росії, включаючи передачу технологій та внесок робочої сили.

КНДР заробила 20 млрд дол на військовій підтримці Росії

У звіті, опублікованому на початку цього місяця, Корейський інститут оборонного аналізу (KIDA), який фінансується урядом Південної Кореї, оцінив, що Північна Корея отримала найбільшу вигоду від надсилання боєприпасів і постачання, оцінивши її доходи приблизно в 19,2 млрд дол.

Згідно зі звітом, Пхеньян також заробив ще 630 мільйонів доларів від передачі технологій і 280 мільйонів доларів від внеску робочої сили.

У KIDA підрахували, що Північна Корея поставила Росії близько 21 тис контейнерів зі зброєю та боєприпасами морем, включаючи 122-мм і 152-мм артилерійські снаряди, протитанкові ракети Bulsae-4, балістичні ракети малої дальності KN-23 і РПГ.

При цьому аналітики посилались на супутникові та розвідувальні зображення. Зазначається, що додаткові поставки могли здійснюватися наземним і повітряним транспортом.

Оцінка доходів від розгортання військ КНДР ґрунтується на повідомленнях, що російська влада виплачує 11 тис північнокорейським солдатам, які були направлені до Росії, місячну зарплату в розмірі близько 2 000 доларів разом із одноразовою премією.

Зазначається, що Пхеньян, як вважають, утримує частину цих платежів перед тим, як передати решту своїм військам.

Згідно з KIDA, замість отримання прямих грошових виплат значна частина компенсації за підтримку Північної Кореї, ймовірно, виплачується через бартерні угоди або обміни в натуральній формі.

Очікується, що пріоритетом для Пхеньяна стане отримання від Росії передових військових технологій і стратегічного озброєння. До них відноситься потенційна передача знань або компонентів для атомних підводних човнів і сучасних винищувачів.

KIDA також відзначає інші ознаки нещодавньої технологічної допомоги з боку Росії, оскільки минулого місяця Північна Корея продемонструвала нові системи озброєння, включаючи боєприпаси зі штучним інтелектом, бортовий літак раннього попередження та управління та новий розвідувальний дрон.

Окрім посилення військового потенціалу Північної Кореї, KIDA оцінює, що підтримка Росії сприяє консолідації режиму Кім Чен Ина та його здатності підтримувати внутрішню стабільність.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сили безпілотних систем уразили російську САУ “Акація” на Донеччині — відео

Сили безпілотних систем
САУ

Бійці 412-го полку Nemesis Сил безпілотних систем виявили та уразили на території Донецької області самохідну артилерійську установку російських загарбників “Акація”.

Головні тези:

  • Сила безпілотних систем продемонструвала ефективність в ураженні російської самохідної артилерійської установки “Акація”.
  • Бійці 412-го полку Nemesis здійснили успішну операцію проти ворожої техніки на Донецькій області.
  • САУ “Акація” розрахована на знищення ворожої артилерії та танків, але стала небоєздатною через дії безпілотних систем.

СБС уразили російську САУ “Акація”

Про це повідомило оперативно-стратегічне угруповання військ “Хортиця”, оприлюднивши відео з бойовою роботою.

САУ “Акація” призначена для знищення й придушення засобів ядерного нападу, артилерії, танків, живої сили, руйнування оборонних споруд ворога.

Установка оснащена обладнанням для самовкопування, що дозволяє за 20-40 хвилин обладнати окоп для стрільби.

Однак ця “Акація” вже не стрілятиме. Бомбер Nemesis зробив її небоєздатною і наблизив до стану брухту в рамках завдань зі знищення ворожої артилерії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?