НАТО передав нову допомогу для України ― фото
Категорія
Україна
Дата публікації

НАТО передав нову допомогу для України ― фото

НАТО
Рютте

29 жовтня керівництво Альянсу завершило процес надання 65 карет швидкої допомоги для українських захисників. Що важливо розуміти, це відбувалося у межах Комплексного пакета допомоги (КПД) Україні.

Головні тези:

  • Оновлений КПД був ухвалений на Мадридському Саміті два роки тому та трансформований на Вільнюському Саміті в багаторічну програму надання підтримки Україні.
  • Франція та Німеччина скоротили витрати на допомогу Україні через фінансові проблеми, проте окремі види допомоги все ж будуть надані.

НАТО продовжує допомагати Україні

Що важливо розуміти, новий пакет допомоги був наданий відповідь на запит щодо термінових потреб України.

НАТО передав Збройним силам України 65 карет швидкої допомоги. Передача автівок відбулась у межах Комплексного пакету допомоги (КПД) НАТО Україні, — йдеться в повідомленні.

Фото: facebook.com/NATOinUkraine

Окрім того, в Альянсі нагадали, що Комплексний пакет допомоги (КПД) НАТО Україні є основною рамкою практичної співпраці між Альянсом та Україною.

Як уже згадувалося раніше, оновлений КПД був ухвалений на Мадридському Саміті ще 2 роки тому.

Фото: facebook.com/NATOinUkraine

Під час Вільнюського Саміту в липні 2023 року Союзники погодили трансформування КПД в багаторічну програму надання підтримки НАТО Україні відповідно до коротко-, середньо- та довготермінових потреб.

На Вашингтонському саміті 2024 року партнери України офіційно заявили про свої зобов’язання щодо довгострокової безпекової допомоги Україні та планують забезпечити фінансування на рівні 40 мільярдів євро протягом наступного року.

У двох союзників виникли проблеми з надання допомоги для України

Як вдалося дізнатися французьким журналістам, команди Еммануеля Макрона та Олафа Шольца були вимушені скоротити статтю витрат щодо фінансової та військової допомоги Україні.

Париж та Берлін прийняли ці рішення, намагаючись зменшити дефіцит бюджету, що цього року може сягнути 6% її ВВП.

Що також важливо розуміти, у Франції близько 300 млн євро військової допомоги для України оплачується з доходів від заморожених російських активів.

Ці кошти будуть використані на закупівлю 155 мм артилерійських снарядів, САУ Caesar і пального. 400-600 млн будуть згенеровані нижчими показниками інфляції і підуть на модернізацію ракет SCALP і Aster для України, — повідомили нещодавно західні журналісти.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Червоних ліній немає. ЄС готує жорстку відповідь на мита США

ЄС налаштований дати відсіч США
Джерело:  El Pais

Як вдалося дізнатися виданню El Pais, наразі офіційний Брюссель готує симетричні торговельні заходи проти Сполучених Штатів Америки. Вони включатимуть нові мита та, ймовірно, більш жорсткі рішення.

Головні тези:

  • Європейський Союз готовий вдаватися до симетричних заходів, щоб зупинити Дональда Трампа.
  • У разі введення 25% мита на товари з ЄС, можлива "немислима" ескалація торговельної війни між обома сторонами.

ЄС налаштований дати відсіч США

Журналісти посилаються на високопоставлене джерело в Європейському Союзі.

Як стверджує інсайдер, під час обговорень у Брюсселі не виключали закриття європейського ринку для низки американських товарів та послуг.

Окрім того, наразі тривають дискусії щодо обмеження участі їхніх компаній у тендерах й проєктах, які фінансуються з бюджету ЄС.

У європейському каталозі заходів у відповідь немає червоних ліній, — наголосило анонімне джерело.

Згідно з даними ЗМІ, якщо американський лідер Дональд Трамп запровадить мита проти країн Євросоюзу, варто чекати на "немислиму" ескалацію торговельної війни.

Як уже згадувалося раніше, Дональд Трамп оголосив про намір запровадити 25% мита на товари з Європейського Союзу.

На його переконання, об'єднання країн було створене, щоб "грабувати Сполучені Штати Америки". ​

Категорія
Політика
Дата публікації

Трамп заступився за Україну й відкинув цинічну вимогу Путіна

Трамп
Джерело:  Суспільне

Американський лідер Дональд Трамп категорично виступив проти ідеї російського диктатора Володимира Путіна про введення тимчасового управління в Україні під егідою ООН і низки країн.

Головні тези:

  • У Держдепі заявили про активну роботу над припиненням вогню в Україні.
  • У Трампа наголосили, що Україна є конституційною демократією, і її управління визначають Конституція та народ.

Трамп не піддався на новий шантаж Путіна

З заявою з цього приводу виступила речниця Держдепу США Теммі Брюс.

Вона офіційно підтвердила, що команда Дональда Трампа активно працює над повним припиненням вогню в Україні та над переговорами сторін для остаточного та тривалого врегулювання.

За її словами, Білий дім робить все можливе, щоб аби привести офіційні Київ та Москву за стіл переговорів.

Так, ми знаємо, що Росія пропонувала тимчасову адміністрацію в Україні, але її не схвалив президент Трамп. Україна є конституційною демократією, і її управління визначають Конституція та український народ, — наголосила Теммі Брюс.

Як уже згадувалося раніше, 27 березня російський диктатор Володимир Путін запропонував обговорити введення тимчасового управління в Україні під егідою ООН і низки країн, щоб провести вибори.

У принципі, звісно, можна було б під егідою ООН, США, з європейськими країнами, звісно, з нашими партнерами та друзями обговорити можливість ведення в Україні тимчасового управління. Для того, щоб провести демократичні вибори, — цинічно заявив нелегітимний глава Кремля.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?