Названо одну з ключових причин зволікання ЄС із військовою допомогою Україні
Категорія
Економіка
Дата публікації

Названо одну з ключових причин зволікання ЄС із військовою допомогою Україні

Виробництво боєприпасів
Джерело:  Financial Times

За словами західних фахівців у сфері озброєнь, велика кількість виробників зброї у світі збільшили виробництво зброї для поповнення запасів, які були виснажені через постачання допомоги Україні. 

Головні тези:

  • ЄС зволікає з військовою допомогою Україні через нестачу сировини для виробництва боєприпасів.
  • Європейські компанії збільшили виробництво зброї, але стикаються із складнощами через обмеження в ланцюгах поставок.
  • Збільшення виробництва боєприпасів вимагає значних інвестицій та часу від країн ЄС.
  • Нестача сировини, зокрема бавовняного волокна для виробництва нітроцелюлози, ускладнює процес збільшення виробництва боєприпасів.
  • Проблеми ЄС нагадують про важливість розвитку внутрішнього виробництва зброї та надання допомоги Україні для протидії агресії Росії.

Що заважає ЄС збільшити військову допомогу Україні

Зазначається, що низка європейських виробників озброєнь досягла прогресу за останні 2 роки, інвестуючи у розширення виробництва ще до отримання державних контрактів.

За словами співробітника з питань оборонних закупівель Міжнародного інституту стратегічних досліджень Тома Волдвіна, в окремих випадках європейські компанії збільшили виробництво артилерійських боєприпасів у 10 разів порівняно із періодом до розв’язання Росією злочинної війни проти України.

У ЄС не вистачає сировини для збільшення виробництва боєприпасів і військової допомоги України
Виробництво боєприпасів

Зокрема, німецький оборонний концерн Rheinmetall планує збільшити виробництво 155-мм боєприпасів за стандартами НАТО з приблизно 100 тис одиниць у період до 2022 року до 1,1 млн боєприпасів на рік з 2027 року.

Шведська компанія Saab заявила, що вона планує подвоїти виробництво боєприпасів до 400 тис найближчим часом.

Загалом зусилля щодо постачання та поповнення запасів стримуються обмеженнями в ланцюгах поставок. Представники галузі стверджують, що для того, щоб Європа змогла протистояти агресії Росії й водночас поповнити виснажені запаси, необхідно значно більше інвестицій, — пояснюють західні аналітики.

З якими проблемами стикається ЄС на шляху до збільшення виробництва боєприпасів

Підкреслюється, що однією з ключових проблем для країн ЄС є гостра нестача сировини, серед іншого, бавовняного волокна, необхідного для виробництва нітроцелюлози.

У зв’язку з цим концерн Rheinmetall заявив, що збільшив запас певних видів сировини, таких як бавовняні волокна і броньована сталь, щоб зменшити ризики для своїх ланцюгів постачання. 

Хоча компанії вже уклали контракти з урядами на збільшення потужностей, нарощування виробництва потребує часу, — підкреслюють аналітики.

Категорія
Україна
Дата публікації

Курська операція ЗСУ. Сирський назвав актуальні втрати армії РФ

Головнокомандувач ЗС України
Сирський

Головнокомандувач ЗСУ Сирський зазначає, що українські воїни й надалі тримають "санітарну зону" на території країни-агресора, здійснюють результативні контратакувальні та штурмові дії у Курській області РФ.

Головні тези:

  • Українські воїни продовжують здійснювати результативні контратаки та утримують “санітарну зону” в Курській області РФ.
  • За час проведення Курської операції загальні втрати російської армії складають понад 55 тис осіб, з них безповоротні понад 22 тис.
  • На Курщині українські сили взяли у полон понад 940 осіб і заблокували ворога на північному кордоні Сумщини.

Росія втратила понад 22 тис вбитими на Курщині — Сирський

Від початку української операції на Курщині російська армія вже зазнала втрат на цьому напрямку у понад 55 тисяч осіб, з них безповоротних понад 22 тис.

Про це зазначено у повідомленні на Facebook-сторінці головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського.

За сім з половиною місяців від початку Курської операції загальні втрати, яких наші воїни завдали противнику, становлять понад 55 тис осіб. Із них безповоротні — більш ніж 22,2 тисячі, санітарні — більш ніж 31,8 тисячі загарбників.

Олександр Сирський

Олександр Сирський

Головнокомандувач ЗСУ

Ще понад 940 осіб взяті були у полон українськими силами.

Моя шана воїнам на Курському напрямку за результативність та стійкість. Завдяки вам тримаємо "санітарну зону" на території країни-агресора, блокуємо ворога на північному кордоні Сумщини. Впевнений, що нові наступи і нові перемоги в нас попереду.

Сирський на Сумщині

Він повідомив, що у зв’язку зі збільшенням інтенсивності дій противника та намаганням ворога витіснити і перевести бойові дії на територію Сумщини, працював у Сумській області в бригадах десантно-штурмових військ, морської піхоти, територіальної оборони, механізованих та деяких інших підрозділах.

За словами Сирського, в ході роботи детально вивчив проблемні питання, які стосуються організації забезпечення бойових дій, а також прийняв рішення про поповнення боєприпасів, дронів та переміщення резервів.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Торгові війни Трампа. США можуть залишитися без туалетного паперу

Трамп
Джерело:  Bloomberg

Торгова війна президента США Дональда Трампа може призвести до дефіциту не тільки яєць і яловичини. Обіцяні тарифи на пиломатеріали з хвойних порід ризикують залишити американців без туалетного паперу.

Головні тези:

  • Торгова політика Трампа може призвести до дефіциту туалетного паперу в США.
  • Збільшення мит на канадські пиломатеріали загрожує доступності ключового компонента для виробництва туалетного паперу - целюлози з хвойних порід.
  • Плани президента Трампа можуть призвести до подорожчання туалетного паперу та паперових рушників у США.

Трамп залишить США без туалетного паперу

Адміністрація Трампа планує майже вдвічі збільшити мита на канадські пиломатеріали з м'якої деревини до 27%, а в разі введення додаткових мит — довести їх до більш ніж 50%.

Американський лідер виступає за нові тарифи частково для того, щоб підтримати місцеве виробництво, але вони також можуть вдарити по доступності північної вибіленої сульфатної целюлози хвойних порід, або NBSK — ключового компонента для виробництва туалетного паперу та паперових рушників.

В агентстві пояснили, що NBSK становить близько 30% стандартних американських серветок і половину звичайного паперового рушника.

Брайан Макклей, голова консалтингової компанії TTOBMA, яка відстежує світовий ринок целюлози, розповів журналістам, що NBSK наразі постачають переважно з Канади.

Він додав, що у 2024 році США імпортували близько 2 мільйонів тонн цього матеріалу.

Деякі з цих заводів у США, деякі з великих брендових продуктів, хочуть не тільки хвойну целюлозу з Канади, а й целюлозу саме цього заводу — вони використовують її вже 30 років і не збираються змінювати. Якщо канадські целюлозні заводи закриються через відсутність поставок волокна, я не можу придумати для них іншого виходу — вони просто не зможуть поміняти рецепт.

В агентстві попередили, що цей сценарій може призвести до того, що в США виникне дефіцит туалетного паперу, як за часів пандемії. Також не виключається і різке подорожчання туалетного паперу.

Трамп давно пропагує тарифи як інструмент повернення виробництва в США, і він неодноразово заявляв, що його країна не потребує канадських пиломатеріалів.

Проте ця позиція не враховує особливі якості канадської целюлози з хвойних порід, які, за словами керівників галузі, не можуть бути легко замінені американськими альтернативами. NBSK цінується за свою міцність на розрив, підкреслили в агентстві.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?