Пентагон може перенести засідання "Рамштайну" у Німеччині — яка причина
Категорія
Світ
Дата публікації

Пентагон може перенести засідання "Рамштайну" у Німеччині — яка причина

Пентагон може перенести засідання "Рамштайну" у Німеччині — яка причина
Джерело:  Голос Америки

Пентагон розглядає можливість перенесення зустрічі у форматі "Рамштайн", запланованої на 12 жовтня. Причиною цього є ураган Мілтон і зміну планів президента США Джо Байдена.

Головні тези:

  • Пентагон розглядає можливість перенесення засідання “Рамштайну” через ураган Мілтон та зміну планів президента США Джо Байдена.
  • Країни НАТО обговорюють запропонувати Україні більш конкретні кроки щодо її майбутнього членства в альянсі.
  • Україна зміцнює мобілізаційні зусилля, проте втрачає позиції у конфлікті з Росією, зокрема у Вугледарі.
  • Президент України Володимир Зеленський активно намагається отримати підтримку від Джо Байдена для успішного завершення виборчої кампанії.
  • Неоднозначність у рішеннях Білого дому відносно України може вплинути на безпекову допомогу у майбутньому.

“Рамштайн” у Німеччині можуть перенести

Як повідомила речниця Пентагону Сабріна Сінгх, через ураган Мілтон президент США Джо Байден не поїде до Рамштайну для участі в контактній групі з питань оборони України.

Ми досі працюємо над тим, як це вплине на розклад міністра оборони, — зазначила Сінгх.

Поки що остаточного рішення про перенесення зустрічі немає. Розглядається можливість об’єднання її з засіданням міністрів оборони НАТО, яке заплановане на 17-18 жовтня.

Ми все ще працюємо над цим. Коли з'являться оновлення, обов'язково повідомимо. Президент лише сьогодні скасував свою подорож, тож зараз вирішуємо ці питання, — додала речниця.

Країни НАТО на "Рамштайні" представлять конкретні плани щодо вступу України в альянс

Як зазначає видання, країни НАТО обговорюють можливість запропонувати Україні більш конкретні кроки щодо майбутнього членства в альянсі.

Втім, українські посадовці побоюються, що наближення президентських виборів у США може поставити під загрозу подальшу безпекову допомогу. Зеленський та його команда активно намагаються переконати Байдена підтримати план перемоги, який міг би стати частиною його політичної спадщини. Однак Білий дім наразі уникає рішень, що можуть вплинути на виборчу кампанію демократів, — пише видання.

Журналісти підкреслюють, що Україна посилює мобілізаційні зусилля.

Спецоперація України в Курську область Росії підняв бойовий дух і показав союзникам, що Україна залишається здатною до наступальних дій. Однак наступальна операція України сповільнилась, і країна втрачає позиції, зокрема у Вугледарі, який був нещодавно захоплений російськими силами.

Категорія
Україна
Дата публікації

"Не вмикайте емоції!". Експертка дала українцям важливі поради з інфогігієни

інфогігієна
Джерело:  online.ua

Засновниця ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем" та письменниця Оксана Мороз нагадує про нові-старі методи зламу акаунтів в соцмережах і надає поради, як цього уникнути.

Головні тези:

  • Експертка Оксана Мороз нагадує про важливість контролю емоцій при отриманні спірних повідомлень в інтернеті.
  • Не відкривайте підозрілі посилання та не реагуйте на провокативні коментарі, щоб уникнути зламу акаунт та шахраїв у соцмережах.
  • Будьте обережні та не вмикайте емоції, якщо зустрічаєте скарги на себе або підозрілі повідомлення в Інтернеті.

Експертка Оксана Мороз дала українцям лайфхак з інфогігієни

Мороз нагадала про “нову-стару історію”, яка закінчується зламом сторінки в соцмережах чи іншою шкодою. І надала лайфхак, як діяти у подібних випадках.

Зараз масово несеться в Інстаграмі:

  • Ви бачите під своїм дописом (переважно в Інстаграмі) обурливий коментар щодо вас. Як правило, російською (але не факт).

  • Йдете дивитися, хто ж це пише.

  • Там закритий акаунт і є тільки один лінк (наприклад, на Телеграм).

  • Натискаєте, і там щось, що має вас ще раз емоційно включити і мотивувати натиснути на другий лінк.

  • Далі — злам акаунту, шахрайство і т. ін.

Не клікайте, будь ласка, на такі коментарі / акаунти / лінки.

Тут правило одне — ввімкнули ваші емоції — тут щось не те. Потрібно бути обережними, — зазначає експертка.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?