Президент Фінляндії закликав країни ЄС перейти до "економіки воєнного часу"
Категорія
Світ
Дата публікації

Президент Фінляндії закликав країни ЄС перейти до "економіки воєнного часу"

Александр Стубб
Джерело:  The Japan Times

Фінський лідер закликав Європу посилити підтримку України, а також нарощувати свій оборонний потенціал. 

Головні тези:

  • Президент Фінляндії закликав Європейський інвестиційний банк збільшити фінансування військової промисловості.
  • Президентка Європарламенту Роберта Мецола підтвердила підтримку України та політики розширення ЄС.
  • Угоди щодо прибутків від заморожених російських активів в інтересах оборони України та санкції ЄС проти Росії свідчать про рішучу підтримку Євросоюзу спільній безпеці.

Президент Фінляндії закликав Європейський інвестиційний банк краще фінансувати військову промисловість

Країнам Європи необхідно перейти до «економіки воєнного часу», об'єднати замовлення на озброєння та розвивати оборонну промисловість у довгостроковій перспективі. Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб.

Європі потрібно перейти до економіки воєнного часу, об’єднуючи замовлення на боєприпаси та зброю, щоб дати своїй оборонній промисловості довготермінову перспективу.

Александр Стубб

Александр Стубб

Президент Фінляндії

Стубб також зазначив, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) також має «вийти за межі своїх червоних ліній» та енергійніше фінансувати військову промисловість.

Ще Європа повинна створити посібник щодо того, як протистояти гібридним атакам — сказав президент Фінляндії.

Він передбачатиме як плани запуску систем після атак, так і оптимізацію комунікацій, щоб створити єдиний фронт проти Кремля.

Кібератаки, глушіння GPS, порушення повітряного простору та використання зброї імміграції - деякі форми російської гібридної війни, якої Фінляндія зазнала лише впродовж останніх місяців разом із більшістю інших країн східного флангу НАТО — зазначив президент країни.

Європарламент продовжить підтримку України у новому складі — Мецола

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявила про свій оптимізм у подальшій підтримці України і в підтримці політики розширення ЄС.

Новий склад Європейського парламенту, сформований за підсумками виборів, що відбулися кілька тижнів тому, збереже послідовність у підтримці України і в підтримці політики розширення ЄС. Про це у Брюсселі на пресконференції заявила президентка Європейського парламенту Роберта Мецола.

Зазначається, що це була відповідь на запитання про те, чи буде новий парламент, в якому помітно посилилася присутність правих сил, надалі підтримувати боротьбу України проти агресії РФ і реформи самого ЄС в процесі його розширення.

Я доволі оптимістична, тож моя відповідь на обидва питання: так, якщо ми будемо бачити, що результати дозволять досягти картини, за якої буде утриманий проєвропейський "центр". Це буде випробувано протягом наступних кількох тижнів. Разом з цим, я не маю побоювань щодо жодного сповзання назад від зобов’язань, які були зроблені під час 9-го скликання Європарламенту.

Роберта Мецола

Роберта Мецола

Президентка Європейського парламенту

За словами Мецоли, підписані сьогодні безпекові угоди разом із погодженням на рівні лідерів ЄС порядку використання прибутків від заморожених російських активів в інтересах оборони України, ухвалення 14-го пакету санкцій ЄС проти Росії, початок переговорів з Україною і Молдовою щодо входження до ЄС є свідченням непохитної підтримки Євросоюзу на адресу України та його рішучості у зміцненні спільної безпеки.

Категорія
Україна
Дата публікації

Не артилерія. Експерти назвали "домінуючого убивцю" на фронті

Дрони почали відігравати одну з ключових ролей у війні
Джерело:  The Sun

Експерти та аналітики видання The Sun дійшли висновку, що саме ударні дрони стали “домінуючим вбивцею” у загарбницькій війні Росії проти України. Дані західних розвідок вказують на те, що 8 з 10 військових, вбитих і поранених, були віддалено атаковані пристроями, пілотованими молодими солдатами, які часто перебувають за багато кілометрів від поля бою.

Головні тези:

  • Українські військові щоденно стикаються з атаками до 100 ударних дронів, які виявилися дешевими та дуже ефективними в бойових умовах.
  • Британські експерти підкреслюють, що саме дрони суттєво змінюють характер сучасної війни.

Дрони почали відігравати одну з ключових ролей у війні

Згідно з даними західних офіційних осіб, безпілотники дійсно змогли замінити традиційні артилерійські удари по цілях.

Саме вони станом на сьогодні є головною причиною від 70 до 80% втрат як армії РФ, так і ЗСУ.

Що важливо розуміти, щоденно українські воїни зазнають атак щонайменше 100 ударних дронів — приблизно по одному кожні 15 хвилин.

Ці дрони-камікадзе дешеві у виробництві та дуже ефективні. Вони можуть зависати в певній ділянці, перш ніж їм буде призначено ціль для атаки.

З заявою з цього приводу виступив ексофіцер розвідки британської армії Філ Інгрем.

За його словами, саме безпілотники змогли змінити характер сучасної війни:

Ці вражаючі цифри показали, що дрони відіграватимуть значну роль у всіх майбутніх військових кампаніях, — наголосив Інгрем.

Британські фахівці звертають увагу на те, що характер військових дій блискавично трансформується.

На цьому тлі вони закликали почати створювати власні ескадрильї ударних безпілотників.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

В Антарктиді помітили єгипетську чаплю — унікальні фото

До Антарктиди завітала єгипетська чапля
Джерело:  online.ua

Поблизу станції "Академік Вернадський" українські полярники побачили єгипетську чаплю. Що важливо розуміти, вона мешкає на всіх континентах, окрім крижаного.

Головні тези:

  • Птах має невеликі розміри, а розмах крил до метра.
  • Він вкритий білим пір'ям, але на голові, спині та зобі має бежево-жовтуватий відтінок.

До Антарктиди завітала єгипетська чапля

Враженнями від зустрічі з птахом поділилася біологиня 30-ї УАЕ Зоя Швидка.

За її словами, вона та команда готувалися до морського виходу на човнах і чекали колег надворі біля станції.

Кілька людей пішли до причалу, й раптом саме з того боку вилетіло щось незвичне: здається, я почала фотографувати раніше, ніж зрозуміла, що це за тварина. Але думка була якраз про чаплю, адже в Україні багато займалася водно–болотними птахами, а в чапель дуже характерний силует. Вже потім на фото роздивилася, що це дійсно вона, — розповідає Зоя Швидка.

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Що важливо розуміти, єгипетська чапля мешкає в обох півкулях, однак найчастіше її можна помітити у тропіках та субтропіках.

Близько 100 років тому вона перемістилася у Західну півкулю та Австралію, і тепер не мешкає лише в Антарктиці.

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Можливо, все тому, що на крижаному континенті немає її улюблених тварин — диких чи домашніх копитних. Саме на їхніх спинах птаха полюбляє сидіти: від слонів і буйволів до коней та зебр.

Розміри такої чаплі дійсно мініатюрні: довжина — до 50 см, а розмах крил — до метра.

У більшості випадків вони вкриті білим пір'ям, але на голові, спині та зобі мають бежево-жовтуватий відтінок.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?